Rüyada Diş Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içinde Rüyada diş görmek ne anlama gelir? islami ruya tabirleri Diş ruya tabiri ve ruya yorumları diş rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada diş görmek ev halki ve akrabalikla yorumlanir. Üst kat dişler erkek, alt kat dişler kadin ve azi disleri ev halkinin reisi olarak tabir edilir.

Rüyada her hangi bir dişinin yaninda yeni bir dis çiktigini görmek, bir akrabadan hayir ve menfaat görecegine; dişleri arasında seyrek ve açik yerleri görmek, akraba ve ev halki arasinda bir geçimsizligin çikacagina delalet eder.

 

Kişinin ev halkına ve akrabalarına delalet eder ist dişler baba tarafından, alt dişler anne tarafından akrabalara; ist çenedeki iki ön diş baba ve amcaya; alt çenedeki iki ön diş kendi çocuklarına, Bu dişlerde görülen çürüme ve düşme yahut kırılma, dişinn temsil ettiği yakının başına gelecek sıkıntı, hastalık, uzağa gitme yahut vefatınaa; bu dişlerde görülen güzellik, temsil ettiği akrabanın durumunun iyiliğine veya onu mutlu edecek bir duruma, Diş oynaması hastalığa, Diş kiri yahut kokusu kötü şöhreteve sünnete uymamaya, Diş parlaklığı ve güzel kokması güzel övgüye, sünnete uyarak mutlu yaşamaya, Dişlerde görülen düzensizlik, ev halkındaki uyumsuzluğa, Fazla diş akrabadan görülecek iyiliğe, küçük diş güzelliğe, büyük diş müjde yahut korkutmaya, Kadının dişinin kucağına düşmesi salimen doğum yapmasına, hamile değilse ele geçecek dünyalığa, Diş ağrısı aile bireyleri yahut akrabadan gelecek sıkıntıya, Gümüş diş asalet ve güzel ahlaka, altın diş kadın için kız çocuğuna yahut mutululuğa, odun. taş vs.den yapılmış diş faydasız akraba ve boş gayretlere, Ağrıyan dişe ilaç sürmek yahut onu çektirmek gam ve kederden kurulmaya, Ağzında tek diş kaldığını görmek ömrünün bir yıl sonra biteceğine, Diş bazen yıllara, Efendimizin güzel söz ve davranışlarına; Diş kamaşması aile fertlerinden kaynaklanacak geçici sıkıntıya, Dişlerinin tamamen düştüğünü görmek bütün akrabalarından daha çok yaşamaya, Diş düşmesi borçlunun borcunu ödemesine, Düşen yahut çıkan dişi gömmek yahut bir şeye sararak saklamak akrabadan yahut a

Hastalığa yakalanacağının işaretidir. Dişlerinizin döküldüğünü görmek, yakında kötü bir haber alacağınız anlamındadır.

Diş çektirdiğini gören kimse ölüm haberi alır. Çürük diş hastalıktır. Halk arasinda büyük dis makbul oldugu için dislerin büyük oldugunu görmek, rüya sahibinin sevildigine ve sayildigina isarettir. Dişlerini bozuk ve sallanir bir sekilde görmek zafiyete; disleri temiz ve güzel bir sekilde görmek, keder ve sikintidan kurtulmaya, cömert ve iyilik sever biri olduguna; dislerin uzun ve beyaz oldugunu görmek, kuvvet ve cesarete; yeni dogmus bir çocugun dis çikardigini görmek, bela ve musibete yorumlanir.

Rüyada dişinin düştüğünü ve onu düstügü yerden aldigini görmek, yeni bir çocugunun dogacagina; düsen disi arayip da bulamamasi akrabasindan birinin vefatina; dislerinin her birinin veya bir kaçinin uzadigini görmek, akraba ve ev balkinin mallarinin elinden gidecegine; dislerinin birinin veya bir kaçinin kisaldigini görmek, akrabalarinin mallarinin azalacagina isarettir.

İbni Kesire göre; rüyada dislerin küçüklügü güzellikle, büyüklügü ise müjde ile tabir olunur. Dişlerinden birinin kucagina, elbisesinin etegine veya eline düstügünü görmek, iki sekilde tabir olunur: Hamile kadinin dogurmasina veya eline mal geçip bundan faydalanmasina.

Bütün dişlerinin döküldügünü görmek üç sekilde yorumlanir: Kendisinin veya akrabalarindan birinin ölümü, elinden bütün mallarinin çikmasi, fena ve dar bir rizk. Agriyan bir disine ilaç koydugunu görmek veya o disi çektirmek hayir ve menfaate, kederden ve sikintidan kurtulmaya; dökülen dislerinin yerine yeni dislerin çiktigini görmek, akrabalarinin kendisine karsi olan kin ve düsmanliklarinin geçtigine delalet eder. Agzinda tek dis kaldigini görmek, ömründen bir sene kaldigina; agzinda altin bir dis bulundugunu görmek, büyük bir isten para kazanacagina isarettir. Agizda bulunan her dis bir yil ömre delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen diş, ecelin sona ermesine ve ezelde takdir edilen ömre isarettir. Dislerin hepsi, aileye, kabileye, kiz ve erkek evlada isarettir. Disler mala, binilecek hayvana, hayvanlara, icara verilen emlak ve tarlaya, hububat, ölüm ve hayata, ayriligi ve birlesmege isarettir. Disler emanet ve gizli seylere isarettir. Disler insanin ev halkidir. Üst çenedeki disler, rüya sahibinin babasi tarfindan olan akrabalaridir. Alt çenedeki disler ise, anne tarafindan akrabasidir. ikisi alt ve ikisi de üst çenede bulunan dört ön dislerden alt çenedeki iki ön dis, rüya sahibinin neslinden meydana gelmis olan en yakin kimselerdir. Üst çenedeki olan iki ön disler de baba ile amcadir. Bunlarin sag taraftaki baba, sol taraftaki amcadir. Rüya sahibinin babasi ve amcasi yoksa, o iki ön dis, iki erkek kardesidir veya iki çocuktur ya da sefkatli iki dostudur. Köpek disleri, rüyayi görenin amca ogullaridir veya amca ogullari gibi iki dostudur. Köpek dislerinin yanindaki dis rüya sahibinin ailesi arasinda her yönüyle kendisine itimad edilen ve onun üstünde baska bir kimse bulunmayan baskanidir veya onun yerine geçen baskanin dostudur. Ön azi disler dayi ve dayi ogullari veya ögüt vermede onlann yerine geçenlerdir. Arka azi disler rüya sahibinin dedeleri ve kendileriyle iftihar edilen küçük erkek çocuklaridir. Alt çenede bulunan iki ön disler, anne ve haladir. Bunlann sag tarafta olani anne, sol taraftaki haladir.

Eger rüyayi görenin anne ve halasi yoksa, o disler onun kiz kardesi veya kiz kardeslerinin iki kizidir. Ön iki dislerin yanlarindaki sivri disler, rüya sahibinin amcasi veya hala kizidir. Bunlari takip eden diger sivri disler, rüya sahibinin allesinin büyügü ve her yönüyle kendisine lümad edilen baskani veya onun yerine geçecek bir kimsedir. Alt çenede bulunan ön azi disler, rüya sahibinin teyzesi veya dayi kizidir. Arka azi disler, rüya sahibinin aile halkindan uzak akrabalari ve büyükannelerdir. Dislerden birisinin rüyada oynamasi hastaliktir. Disin düsmesi veya kaybolmasi yukarda da izah edildigi gibi, disin temsil ettigi sahislardan birisinin ölmesi veya rüya sahibinin bir daha göremiyecegi bir sekilde ortadan kaybolmasidir.

Eger rüyada dişini çıkarsa ve onu bir yere gömmesi, disin tabirde temsil ettigi akrabasinda eline mal geçer. Eger disi gömerse, disin tabirde temsil ettigi akrabasi ölür. Diger dislerin tabiri de böyledir. Ön dislerinin fazla uzun, güzel ve beyaz oldugunu gören kimsenin baba ve amcasi mal, dünya ve söhretçe çokça güçlenirler. Rüyada iki ön disleriyle beraber birer benzerlerinin daha bittigini gören kimsenin, aile halki artar.

Burada ve diğer bütün rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, yalnızca yorum niteliğindedir. Mutlak kesinlik içermez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar kısmı ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin veya okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Rüyada Krem Sürmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

Bazen de dis, ogul veya erkek kardesle tabir edilir. Dislerinin çesitli sekilde uzadigini gören kimse, ailesi ile münakasa eder, onlarla geçinemez.

Dislerin uzadigini ve büyüdügünü gören kimsenin, evinde meydana gelecek münakasaya isarettir. Dislerinin siyahlanmis ve çürümüs oldugu halde düstügünü gören kimse, bütün sikinti ve sereflerden kurtulur. Rüyada bütün dislerinin oynadigini gören kimsenin aile halki arasinda münakasa çikar. Rüyada kalbinde dis bittigini gören kimse ölür.

Dislerini çikardigini gören sahis, zorla malini sarfeder veya ödemesi gereken bir seyi öder. Dislerim sararmis ve siyahlasmis gören kimsenin, aile balkinin yapacaklari bazi çirkin hareketlerden dolayi meydana gelecek bir ayiptan dolayi rüya sahibinin yüzü kizarir.

Dislerinde pis ve kötü bir koku oldugunu gören kimsenin ailesinin kötü isimle anilmasina isarettir. Dislerinin çürümüs oldugunu gören kimsenin, ailesinin durumu zayiflar. Halkin kendisin disleriyle yedigini veya isirdiklarim görse, o sahsin halka mesleki ögretmeye imkani varken ögretmedigine isarettir.

Dislerinin kirildigini gören kimsenin, akraba ve dostlarindan birisi ölür. Bu rüya hastaliga ve bu hastaliktan kurtulamayip ölmege isarettir. Bazi tabirciler, tabirde uygun olan, agzi ev halki mesafesinde tutulmalidir, dediler.

Bundan dolayi agzin sag tarafinda bulunan disler, erkeklere solda bulunanlar da bütün insanlar hakkinda kadinlara isarettir.

Sag taraftaki disler, erkek ve kadinlarin yaslilanna, sol taraftakiler de gençlerine isarettir. Önde bulunan sivri ve yanlanndaki disler, çocuklara, ön azi disler, hizmetçilere, arka azi disler ise, halkin yaslilarina isarettir. Disler insanin tedbirli olmasina ve gizli islere isarettir. Ön azi disler, halkin ekserisi için açik olmayan seylere isarettir. Köpek disler, ekseri halk için açik olmayan seylere, ön disler, açik ve sözle yapilan islere isarettir.

Dislerinin kirildigini ve parçalandigini gören kimse, borcunu taksitle öder. Dislerin altindan oldugunu görmek, hatipler için makbuldür. Halk için ise, evlerinde meyadana gelecek yangina veya sanlik hastaligina yakalanmaya isarettir.

Dislerinin camdan veya agaçtan oldugunu görse, rüya sahibini kahredecek ölüme isarettir. Gümüsten oldugunu görse, mali hakkinda söylenecek bir sözden dolayi rüya sahibinin ugrayacagi zarara isarettir.

Ön dislerinin düstügünü ve onlann yerine digerlerinin bittigini görse, rüya sahibinin islerinde aldigi bütün tedbirlerinin bozulmasina isarettir.

Dislerim diliyle çikanp attigini görse, hakkinda söylenecek bir sözden dolayi, aile islerinin bozulmasina isarettir. Köpek disinin yarikligini gören sahsin oglu ölür. Dislerin gedik oldugunu gören kimse, azar azar borcunu öder. Bir kimsenin rüyada dislerinin kamastigini görmesi, ihtiyaç zamaninda aile balkinin ona yardim etmeyeceklerine ve onu rezil olarak terkedeceklerine isarettir. Dislerinin yerlerinden ayrilarak üst dislerin alta, alt dislerin de üst tarata geçtigini gören kimsenin, ev halkindan olan kadinlarin erkeklere galip gelmelerine isarettir.

Rüyada dislerinin aralikli oldugunu gören kimsenin, aile balkinin dagilmasina, aralarinda fesat çikmasina veya malinin noksanligina isarettir. Rüyada dislerinin arasindan et çikardigini gören kimse, bir milletin giybetim yapar ve diliyle onlara eziyet verir. Bazi tabirciler, disler, kadinlar için inci kelebine isaret eder, dediler. ibni Sirin (R.A.), rüyada disi kökünden çekip koparmak, akrabalari ziyaret etmemege, dis çikarilirken çikan kan da, akrabalari ziyaret etmemeden dolayi meydana gelecek günaha, cep ve avuç içinde görülen disler de, kiz kardese ve evladin çokluguna isaret eder, dedi.

Hapis bir kimsesi bulunan bir sahis, rüyada dislerin kesmemesi, rüya sahibinin aile halkinin durumunun zayif olduguna isarettir. Rüyada dislerin sariligini gidermek, dislerinden meydana gelecek üzüntü ve kederi defetmek için mal sarfetmeye isarettir. Köpek disinin fazlaligi sahibinin çok akilli olduguna isarettir. Süt disinin eline düstügünü ve bunu bir bez parçasina sanp muhafaza ettigini gören kimse, çocugundan yahut erkek veya kiz kardesinden istifade eder.

Bütün dislerinin düstügünü ve dinde veya yaninda durdugunu görse, o kimsenin nesli çogalir.

Hiçbir müdahale yapmadan bir disinin düstügünü ve eline aldigini yahut bir bez parçasina sararak muhafaza ettigini gören kimsenin yaninda hamile kadin varsa bir çocugu olur. Eger hamile kadin yoksa bozustugu erkek kardesiyle veya bir yakiniyla barisir. Borçlu olan bir sahsin rüyada disleri düsse, o kimsenin borcunu ödemesine isarettir.

Dislerinden bir disinin düstügünü gören kimse, bir sahsa olan borcunu, veya herkese olan borcunu tamamen öder. Dislerinden birkaç disinin düstügünü gören kimse, alacaklilannini birkaçinin borcunu öder.

Disler agrimadan birbiri ardinca dökülüp düsse kabu edilmeyecek amellere isarettir. Ege agriyarak düsseler, o sahsin evinde bulunan bazi seyin gitmesine ve elden çikmasina isarettir. Bazen disleri çikarmak rüyayi görenin ömrünün akranlanndan uzun olmasina isarettir. Bazen de bu rüya, ticaret ve ziraatta bulunan kimsenin kazanç ve faydasinin çokluguna, bazen de rüya sahibinin çocugunun olmamasina isarettir. Yahut zengin iken fakir olmaya ileride fayda görmek için biriktirdigi malinin bozulmasiyla zarar ve ziyana ugramasina isarettir.

Dislerinin kendi eliyle çikardigini gören kimse, malini kötü bir sekilde tasarruf eder ve ailesiyle mesru olmayan bir sekilde muaserette bulunur, yahut pisman olacagi kötü bir is isler. Uyaniklikta agiran bir disinin rüyada çikmasi, kendisine eziyet veren kimseyi idare etmesine ve onun ezasindan kurtulmasina isaret der. Bazen de bu rüya, alacaklisinin pesinde gezmesinden, rüya sahibinin kurtulmasina isarettir. Rüyada çikardigi disin yenilenmesi, mükafata, zarardan sonra kazanca delildir. Rüyada dislerinin yerinde altin veya gümüsten disler çiksa, bu rüya bazende mala erisecek afet ve belaya yahut kendisine ariz olacak hastaliktan dolayi dislerinden birisinin baglanmasina isarettir. Bir kimsenin, kendisinde fazla bir göz, burun, kulak, dis görmesi, "Biz onda (Tevratta) onlarin üzerine (sunu da) yazdik. Cana can, göze göz, buruna burun, kulaga kulak, dise dis (karsiliktir)" ayeti kerimesinin mealine göre, göz, burun, kulak ve disinden birisini kaybetmesine yahut onlarin seran kiymetlerine isarettir.

Fazlalik sebebiyle noksanlik meydana gelir. Bazen de, dis, uyuklamaga, sünneti seniyeye isarettir. Bundan dolayi bir kimse rüyada kendisinin uyukluyor görse, o kimse de unutkanlik baslar. Yahut uyur ya da uyuklamak gelir yahut da mübarek bir seneyi karsilar veya güzel olan bir yola ya da sünneti seniyeye uyar ve onun yolunda gider.


#2 ,

rüyamda sevgılımın dişinin cıktıgını gördüm nedemek


#3 ,

ben rüyamda dişlerimin çürüdüğünü gördüm yani sallandğnı ve teker teker kopuodu kırılıodu hatta bi dişimi koptu çıktı dişimin altında çikolata kalıntıları vardı ama bu şekil aynı mezara benziyodu yani hani toprak gibiydi üstten öndeki 2 dişim değil yanlardan ama hepsi dökülecekti dişlerimin hepsi çürüktü.. bu nedemk oluo açıklarmısınız şimdiden teşekkürler...


#4 ,

gelinim 7 aylık hamile. doktorlar bir kız bebeğimiz olacağını söylediler. oğlum ise uzak bir mesafede görev yapıyor. dün gece gelinim 1 mayısta (ki bu yaklaşık 1 ay önce yaptığını gösteriyor) doğum yaptığını ve bebeğin saçları ve dişleri olduğunu görmüş. dişlerini net bir şekilde görmüş. biz çok korktuk. bu ne demektir?


#5 ,

Merhabalar !

Cok acik ve net bi sekilde dis ile ilgili yorumlarda bulunmussunuz, ama malesef ben rüyamda kendi dislerimin degilde baska birinin dislerinin karardigini, seyreklestigini, cürüdügünü ve bir tanesininde düsmüs oldugunu gördüm..

Bu durumda disi düsen, cürüyen ben degil rüyamda gördügüm sahis.. ayni yukarda yazilmis olan kiriterler ozamanda gecerli olurmu??

Yazacaginiz yoruma cok sevinecegim !
saygilarimla


#6 ,

Merhaba,
Ben rüyamda dişlerimin arkasında 2-3 adet yeni dişler çıktığını yani varolan dişlerimin arkasından yeni dişlerin geldiğini ve hepsinin sapsarı olduğunu gördüm.En ilginç yanıysa damaklarım mantar olmuştu hani yaşlı ağaçların gövdelerinde çıkar ya yosun gibi garip şeyler ağzımın içinde yani damaklarımda öyle garip mantar oluşumları vardı.Elimle onları döküyordum ama öyle pisti ki temizlenmedi bir türlü...dilerimin üstü de tartar doluydu...


#7 ,

rüyamda kalabalık bir yerde, dada önceden sallandığını bildiğim
ön (üst yada alt olduğunu tam bilmiyorum) dişimi çıkarıyorum ve
''bakın bu benim sallanan dişim'' dedikten sonra dişimi yerine
takıyorum.
hiç ağrı ve sızı olmadı.
yorumunuzu bekliyorum


#8 ,

merhabalar rüyamda üst orta dişlerimin arasında bir ip var , ablam bu ipi çekiyor ve benim 2 orta dişim dökülüyor, ama ağrı hissetmiyorum sonra aynaya bakıyorum ve saçlarımın'da birden kısacık olduğunu görüyorum ..ne anlama gediğini açıklarmısınız teşekkürler..


#9 ,

merhabalar rüyamda sağ alt çenemdeki en arkadaki dişim ağrısız kırıldı(paramparça oldu).kırık parçalarını attığımı hatırlıyorum.yine aynı rüyamda tam hatırlamıyorum ama ya sol alt çenemdeki en arkadaki dişim yada sol üst çenemdeki en arkadaki dişim sallanıyordu. hiç ağrım sızım yoktu. yorumlarınızı bekliyorum


#10 ,

ben rüyamda üst köpek dişimi elimle çekerek çıkardım.dişe baktığımda beyaz ve iri göründü. ve içine baktığımda biraz çürümeye başlamış şekilde gördüm .ve ağzıma baktığımda başka bi boşluktan yeni diş meydana geliyor gördüm.yorumlarsanız sevinirim.


#11 ,

Rüyamda alt sağ öntarıfımdan bir dişimi elimle çıkarttım dişim çıktıktan sonra ağız yapım bozuldu böyle bir rüya gördüm yorumunuzu bekliyorum


#12 ,

mrblar ya benım ust cenemdekı on 2 dısım bırı dustu dıgerını ben cıkardım ve ıkı dısımın altındanda yenı beyaz dıslerınmınnın cıktıgını gordum ne anlama gelıor acaba yorumlarsanız sevınırım


#13 ,

rüyamda dişlrimdeki çürükler için doktora gidiyordm ve tedavi ediliyordu azı dişlerime dolgular yapılıyordu en arkadaki bir dşimin ise çekildiğini gördm ve dişçi koltuğundan yeter diyip kalktım. hiçbi yerde tedaviyle ilgili bi yorum bulamadım lütfen yorumlarınızı bekliorm teşkkürler şimdiden....


#14 ,

merhabalar ben rüyamda alt çenemdeki 4 yada 5 dişimin oynadığını gördüm ve bu oynayan dişlerimden 2 tanesini kendi elimle çıkardımsizce ne anlama geliyor bana açıklar mısınız lütfen şimdiden teşekkürler...


#15 ,

Merbaha
ben rüyamda dişimin sallandıgını hissediyorum cekıyım de kurtuluyum diyorum agzımı actıgımda dişimin cıktıgını goruyorum ama o dişimin olmadıgı yer kap karanlıktı...yorumlarınızı beklıyrum simdıden çokk çok tesekkur ederım.


#16 ,

EŞİM RÜYASINDA 3-5 TANE DİŞİNİN DÜŞTÜĞÜNÜ VE BUNLARI ELİNE ALDIĞINI GÖRMÜŞ, BU NE ANLAMA GELİR??


#17 ,

merhaba ben iki öndişimin yanındaki sağ taraftaki dişimin kırılıp param parça olduğunu ve parçaların hepsi avcuma döküldüğünü gördüm ne anlama geldiğini yazarsanız sevinirim


#18 ,

rüyamda bir yere gidiyorum o sırada akrabamız olan bekar bir bayanın evinin kapısı açılıyor kolunda bir beyle evin kapısından çıkıyorlar üzerinde kırmızı renkli ipekten bir abiye var nişanı olcakmış oraya gidiyorlarmış o sırada güldü ve ön 4 dişinin olmadığını farkettim bu rüyayı yorumlarsanız sevinirim teşekkürler


#19 ,

hayırdır inşallah..rüyamda üst sağ köpek dişimin altından gri renkli teller çıkıyor. elimle tuttuğumda elime bir tel geliyor yanımda eşim var ve dişimden tel çıktığını söylüyorum ilgilenmediğini görüyor ve sinirleniyorum.tekrar elimi dişime götürdüğümde bu sefer aynı dişin altından daha uzun bir tel geliyor elime. yine eşime sesleniyorum ama yine ilgilenmiyor daha çok sinirleniyorum sürekli ona söyleniyorum ama bir yandanda elimle dişimi kurcalıyorum. sürekli büyüklü küçüklü teller geliyor elime ve korkuyorum telleri çektikçe dişim elime gelecek diye.ama sonuncu telide çekiyorum ve dişimin çıkmadığını görüyorum.hem dişimdeki telleri çıkarmış olmanın hemde dişimin çıkmamasınından dolayı rahatlıyorum..
akşam üzeri gördüğüm bi rüyaydı..yorumunuzu beklyorum şimdiden teşekkürler..


#20 ,

merhaba
rüyamda üst çenedeki sol taraftaki bütün dişlerim diş doktoru tarafından bir kalıp halinde çıkartıldı ve dilimin üstüne kondu.Hekim ablamın eşiydi normalde doktor ama diş hekimi değil.Beklememi söyledi ama ben yutkundukça kalıp halinde olan dişler birbirinden ayrılarak etrafa saçıldı ağzımdan yere düştüler.Ben toplamaya çalışırken kan görüp görmediğimi anımsayamıyorum görmüşte olabilirim.yerdeki diş taneleri sarı darı tanelerine dönüştü..daha sonra hekim geldi ben telaşla napıcağımızı sordum önemli değil düzeltiriz dedi ve beraber toparlamaya başladık dişleri yerden.tedavi olup olmadığımı göremeden uyandım.
Yorumunuzu bekliyorum
teşekkürler


#21 ,

rüyamda sol üst dişimde dolgu var ve o dolgu dişinin düştüğünü gördüm hatta kendim düşürdüm diyedebilirim ne anlama geliyo açıklarsanız sevinirim.......


#22 ,

merhebalar rüyamda ağrımda bir dolgu dişim var, bir çürük dişimi çektirmiişim bide köprü diş yaptırcakmişım ama arkadaşımın ağzındaki bütün dişler çürümüş niye çektirmiyorsun diyorm yormunuzu bekliyorm teşekkür ederim....


#23 ,

RÜYAMDA SAĞ AZI DİŞİMİN KAHVERENGİYE DÖNÜŞÜP ÇÜRÜDÜĞÜNÜ VE ELİMDE SÖKTÜĞÜMÜ BİR KISMINI GÖRDÜM.ACABA NEYE DALALETTİR BU.HATTA ELİME ALINCADA BAYAĞI Bİ ŞAŞIRDIM.BİRAZ ALTIN RENGİ AMA ÇÜRÜK GİBİYDİ.


#24 ,

Rüyamda dişimin dolgusunun düştüğünü gördüm. Biri büyük diğeri küçük 2 parça halinde elime düştü. Düşen iki parçada bembayaz ve parlaktı.Rüyamın anlamını hiç bir yerde bulamadım. Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim...


#25 ,

mrb ben ruyamda biyerdeyim esim ve bi kac kisi daha var ama tam net hatirlayamiyorum 20lik disimin yerine bi dis daha cikmis dilimi dokundurdukca oynuyor bi kac kez denemeden sonra disim yerinden cikiyo yere dusuyo elime aliyorum esime diyorum 20lik disimin yerine bir daha dis cikmis dilimle oyanaya oynaya cikardim diyorum saskinlik icinde cikan disimin yerine bakio sonrasini hatirlamiyorum bana bu ruyami tanimlarmisiniz oglen vakti gordum cevaplarsaniz sevinirim simdiden tesekkurler ...


#26 ,

mrb ben komşumun evinin çevresinde yiyenimle beraber hazine buluyorum ve akrabamın biri bunu fark ediyor ben onda hazineyi kaçırıyorum daha sonra askeri araç görüyorum


#27 ,

rüyamda tüm dişlerimin avucumun içine döküldügünü gördüm acaba neye yormalıyım


#28 ,

rüyamda arka dişimin düştüğünü görümünün daha büyük olduğunu gördüm dişimi alıp yerine yerleştirmeye çalışıyorum ama orda bir dişin daha olduğunu görüyorum


#29 ,

rüyamda çenemi sıkıyordum çok acıyordu bunu istem dışı yapıyordum sonra bütün dişlerim elime düştü ağlıyrdum ama ağzımdada dişler yine vardı ellerimdede vardı ve ben ağlıyordum.


#30 ,

Merhaba ağzımda 6 yıl önce dolgu yaptırdığım bir dişim var sol üst yan dişim.Bi kaç zamandır rahatsız ediyor çürüdüde.Rüyamda bu dişimin sallandığını sonrada elime düştüğünü görüyorum ve kurtuldum diye seviniyorum.Bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.


#31 ,

annem rüyasında inci gibi arka azı dişini görmüş ne demek bilen varmı ?????????????***


#32 ,

Rüyasında arkadaşım benim dişlerimin bembeyaz olduğunu ve O'na bak dişlerim bembeyaz,parlıyo dediğimi görmüş:) ne anlama gelir acaba? bu rüyayı kendim için mi, O'nun rüyası olduğu için onunla ilgili mi yorumlamak lazım? teşekkür ederim...


#33 ,

rüyamda;
Kalabalık bir ortamda [cemaat ortamında] yere oturmuş vaaz dinliyoruz. Daha sonra Cuma namazı vakti geliyor ve namaz için saf durmak için ayağa kalkıyoruz. Ancak cemaat öyle kalabalık ki kadın erkek karışıyor. Bende bir anda temiz yüzlü temiz giyimli güzel kadınların arasında saf tutmaya çalışıyorum. Bir müddet sonra bütün bu cemaat arkamda kalıyor ve ben önde tek başına saf tutuyorum önüme kıble istikametinde paltomu koyup düzeltiyorum ve cuma namazımı kılıyorum.


#34 ,

merhabalar ben rüyamda üst çenemde sol tarafta köpek dişini çok pis ve büyük gördüm sizdebu ne olabilir çok korktum sabah uyandım direk aynaya baktım Allaha çok şükür sadece rüyaydı


#35 ,

merhaba ben ruyamda aynaya bakarak dislerimin bembeyaz ve cok guzel oldugunu ve aynaya bakarak cok guzel dislerim var diye seviniyordum . BANA NE IFADE ETIGINI NE ANLAMA GELDIGINI ACIKLARSANIZ COK MEMNUN OLURUM TESEKURLER


#36 ,

bende rüyamda,cok samimi olmadıgım gördükçe gülümsedigimiz biri benım sağ üst dişlerimden 3,4 tanesini düzeltecegım diyo(sağlam olan dişlerimi) cekiyo kimini cok küçültüyo ben bu duruma cok üzülüyorum ama bişey söliyemiyorum sonra benı öle bırakıyo ve gidiyo cok üzülüyomuşum bu ne dmekdir acaba yardımcı olursanız sevinirim


#37 ,

rüyamda 4 adet üst damak dişlerimin düştüğünü gördüm.


#38 ,

mrb ben rüyamda amcamların bir yerde oturdugunu göordum.tam o sırada üst en ön 2 dişlerimden sol taraftakinin düştüğünü gördüm.dişim düştügünde bogazımdan inanılmaz renklerde pıhtı geliyordu.koyu mor kırmızı ve sarı türünden.dişimin düştügü anda o pıhtılar sanki ön sol dişime yapışmıştı ve dişimi elime aldıgım sırada diş etlerimden bu pıhtılar geldi.sonra o diş baktım sapasağlam.yanı kırık falan yok.dişin üstünde epeyi sadece kan kalmıştı.ben onu bir muslukta yıkamak istiyorum.o sırada sular kesiliyor.azıcık yıkayabıldım.sonra onu tekrar yaptırır düşüncesiyle bır peçeteye koyuyorum..bu ruyayı sanırım akşam ezanından sonra uyudum daha yatsı okunmamıştı.yanı akşam namazından sonra uyudum ve bu ruyayı gördum.lütfen Allah rızası için çabuk cevap verın.Allah razı olsun


#39 ,

mrb rüyamda dişimi fırçalarken alt kök dişimin düştüğünü ve 1 parçasını kırıldığını gördüm yorumlarsanız sevinirim...


#40 ,

arka disimde dolgu var ruyamda o dolgunu yarisi dusuo ve ben onu alirken ordan agzimadan birsuuru dolgu parcalari tas halinde 2 avucumu dolduracak kadar avucuma dokuldu bende insanlar kokunca sus taslari onlar diyip saklamak icin geri attim azima acaba tabiri nedir yardimci olursaniz sevinirim:))


#41 ,

sLm ben rüyamda dişlerimin karbeyaz olduğunu görüyorum..... Beyaz diş olarak araştırdım ama bulamadım aydınlatırsanız menun olurum saygılar..


#42 ,

ruyamda üst yanak tarafinda disim cikiyor elime düsüyor anlami nedir acaba.bu ruyayi pek cok gördüm.


#43 ,

yanlış hatırlamıyorsam üç hafta önce geçen hafta ve dün gece rüyalarımde kendi elimle dişimi çektim . il gördüğüm rüyada alt çenemden tek köklü bir dişi kendi elimle çektim ve rahatladım kan ve ağrı yoktu diş tertemiz kansız ve kökleride bembeyazdı .

ikinci rüyamda ise 6-7 aydır alt çenemde sol en arkadan bir önceki dişim (uzun süredir şekerimin yüksekliğinden çektiremediğim diş ) bu dişi kendi elimle aldım üç köklü kararmı kir ve pislik içindeydi sanırım üç kökü en alttan bir kemik dokusuyla bağlıydı

dün gece ise yine sol alttaaki aynı dişimi çektim hanımımın amcası ile bir iş görüşmesi yapmak üzere bir yere gidiyoruz ama sonra bir camini bahçesinde serin bir yerde küçük masalar ve sandalyeler var ve herkes orada oturuyor.bizde rahat olduğu için oraya oturuyoruz. Ben yine o dişi oturduğumuz yerde elimle alıp çıkartıyorum.diş kararmış ve kötü durumda . Sonra ben masadan kalkıyorum. masada Garanti bankası anahtarlığı üzerinde bir anahtarımı masada bırakıyorum .Geri gelip alacağım için orada bırakıyorum. ticeret konuşmasında ise 1.5 tl malın üzerine ekleyelim 50 kuruşu masraflarına gitsin 1 tl side bize kar olarak yeter diyorum. rüyamı yorumlarsanız sevinirim.
Not: ailemden kalan malım mülküm var ama 2 yıldır mali sıkıntı çekiyorum. Uzun süredir namazımı kılamıyorum.sıkıntıdan hiçbirrşey yapacak durumda değilim .


#44 ,

merhabalar rüyamda alt ön iki dişimin sağında olan gerçekte normal boyutta ama rüyamda küçük ve temiz olmayan dişimi kendi elimle çıkarıp kendi eşime ne kadar kolay çıktığını söyleyerek ve çektiğim dişimide eşime göstererek eline verdim bu rüyam ne anlama gelir yorumlarınızı bekliyor ve teşekkür ediyorum


#45 ,

ben rüyamda ailemin yanina gitmisim kücük oglumu alip ve orda eski okul arkadaslarimida görüyorum cok karisik bir rüya idi ama rüyamda köprü olan dislerimi sag üst bölgedeki dislerimi elimle cikartiyorum agrisiz kansiz cikan köprülerin ardindaki dislerim tertemiz ve bembeyaz bir tabaka var elimle yitiyorum düzeltiyorum dislerimi ve damagimda bir tabakayi cekip aliyorum annnemede bu yüzden geldim burdaki doktordan termin alicam yine yapsin köprüyü diyorum ......


#46 ,

merhaba, rüyam çok karışık ve yorumlamanızı rica ediyorum,

rüyamda bir sınıftayım ve yanımda arkadaşlarım var sıralarda oturuyoruz ve birden oturduğumuz yer bir yemek masası oluyor masadaki 2kız 1erkek onları tanıyorum yalnız bir erkeği tanımıyorum muhabbet çok güzel devam ediyor gecenin sonunda tanımadığım çocuk masadaki kız arkadaşımı eve bırakmak üzere kalkıyorlar böyle kız çocuğun ne kadar iyi olduğundan bahsederken birdn çocuk kıza tecavüz ediyor ve kızı çırılcıplak yolun ortasında bırakarak kayboluyor, birgün sonra mahallede dolaşırken küçük bir çekici duvara saplanmış olarak görüyoruz ve herkes çekicin başına toplanıyor ben çekici kaldırdığımda altından diş çıkıyor duvarı öekicle oydukca dişler geliyor, acvumun içinde birsürü diş oluyor bir teyze var o gel benimle diyor onun evine gidiyoruz bir tencerenin içine su koyuyor ve dişlerinin yarısını içine atıyoruz küçük tüpaygazın üstüne koyuyor ve dua etmeye başlıyor ben çok kokuyorum ve Fatiha Suresini okumaya çalışıyorum yalnız okuyamıyorum korkudan o sırada Kulluvallahi surasini okuyorum o sırada bana doğru dönüyor ve çok korkcun bi surat ifadesiyle anlamadığım değişik birşeyler söylüyor (sanki karşımda şeytan var gibi) ben hayır diye bağırıyorum ve elimdeki diğer dişleri firlatarak ordan koşarak kaçıyorum birden ara bir sokakta rahmetli anneannemi görüyorum ve gözlerini açmış bana doğru bakıyor bende ona bakıyorum ama gözlerimi kaçırarak kendi kendime diyorum ki Allah'ım neden ananeme doyasıya bakamıyorum neden gözlerimi kaçırıyorum ondan diye söylenirken birden bizim eve geliyorum o duayı okuyan kadın bizim evde ve annemle babamın yanında, anneme doğru ahh kızım neden seni üzüyorlar diyor ve o sırada babamda diyoki geçen gün seni alt kattaki kadın sordu Ayfer hanımı 2kere aradım ama açmadı bizim oğlan sizin çocuğuzu görmek istemişti diyor annemde benim telefonlarım çalmadıki hiç ne gelen nede arayan yok diyor o sırada iyiki seninle karşılaşmamış bak herişte bir hayır var diyor ve ben korkarak uyanıyorum. bu arada şuda hep aklımda oluyor kıza tecavüz eden kişi aslında gerçek bir kişi değil içine biri girmiş ve kızı kandırarak tecavüz etmiş ve bulduğum dişler onun dişleriymiş aslında ibret olsun diyede mahalledeki duvara gömülmüş ve annemi aradım diye babamla konuşan kadında gerçekten aramamış ve o anda babama aradım diye konuşan kişide başka bir kişilik varmış içinde. uyandığımda Fatiha suresini okuyabiliyordum ve çok ürkmüştüm unutmamak için kendime rüyayı baştan sona kadar anlattım.
lütfen rüyamın ne anlama geldiğini bana yorumlayabilir misiniz?


#47 ,

dün gece rüyalarımde kendi elimle dişimi çektim .gördüğüm rüyada alt çenemden tek köklü bir dişi kendi elimle çektim ve rahatladım kan ve ağrı yoktu diş tertemiz kansız ve kökleride bembeyazdı


#48 ,

merhaba rüyamda iş arkadaşlarımla çay içiyoruz elimi ağzıma atıyorum üst sağ dişimin ikisi elime geliyor peçeteye alıyorum sonra elimdeki bardak kırılıyor faraşla süpürgeyle temizlerken elimdeki dişler toprağa karışıyor sonra arkadaşlarla giderken sanki ağzımdan kum geliyor


#49 ,

merhaba
dün gece rüyamda saol alt arka kök dişimi çektirdigimi gördüm.
bu dişim dolguluydu.çekilirken hiç agrı yada kanama hissetmedim görmedim. ne anlama geliyor cevaplarmısınız...


#50 ,

Merhaba ben rüyamda sevgilimin kızının dişleri çok kotuymus yerine çok güzel bembeyaz yenilerini çıktığını gördüm lütfen yorumlayın


#51 ,

Merhaba ben rüyada babamın evimizin balkonundan düştügünü gördüm yanına gittigimde babam yere civigibi gecmiş sadece kafasının üst kısmı gözüküyordu ben aglamaya başladıgımda babam beni cıkar dedi bende sevinerek topragı gazmaya başladım bu arada babam hayatta ama bir birimizden uzakta yaşıyoruz


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...