Rüyada Doktor Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içinde Rüyada doktor görmek anlamı nedir? islami rüya tabirleri Doktor ruya tabiri ve ruya yorumları doktor rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Anne yahut alim bir kimise, Hastanın yanına doktor girmesi onun iyileşmesine, sağlıklı birinin yanına girmesi hastalanmaya delalet eder. 

Doktor, insan karakterinde saklı bulunan ve nefsin derinliklerinde bastırılan olumsuz özellik ve eğilimlerin ortaya çıkmasına, Doktor olduğunu görmek ilim ehli yahut yönetici olmaya, Doktor bazen insanı rkasından çekiştiren birine, öğütleri etkili olan vaize, çöplüğe, kan aldırmaya, Göz doktoru, dine sonradan eklenen hurafeleri temizleyen, insanlara rehberlik yapan kimseye, iyi danışmana, Doktorun kefen satması mesleğinde hile yapıyor olmasına ve teşhisteki yanlışı ile insanın sağlığı ile oynamasına delalet eder.

Rüyada Doktor görmek, yaşamınızda bazı düşmanlara sahipsiniz demektir. Rüyayı gören kadınsa sağlık sorunları anlamındadır.

Kişinin yardım alarak dertlerinden kurtulacağına işaret eder.

Rüyada doktor görmek, herkese yardim eden bir kisi olarak tabir olunur. Rüyasinda tip tahsil ettigini gören Kur an ögrenir. Bir doktorun bir hastaya ilaç yazip onu iyilestirdi-gini görmek, birini kötü yoldan iyi yola getirdigine isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada doktor görmek, alim bir kimseye isarettir.

 

Bir tabibin kendisine ilaç verdigini gören kimsenin, vücudu sihhata kavusur. Aralarinda düsmanlik olan kimselerin rüyada doktor görmeleri, düsmanlar ni görmeye isarettir. Rüyada görülen doktor, insanin annesidir. Bundan dolayi bir kimse ke doktorunun öldügünü görse, o kimsenin annesi ölür.

Rüyada hastanin yanina bir doktor geldigini görse, hastaliktan kurtulur. Doktorun saglam bir adamin yanina gittigini gören kimse, hastalanir. Doktor görmek, bazen de, çöpe, çöpçüye, adami, arkasindan çekistiren ve yüzüne karsi, kas ve göz isaretleriyle ayiplamaya, haberleri dikkatle arast ran kimseye, harp için hazirlanmis veya bazen galip, bazen de maglup olai savasçi birisine isarettir.

Rüyada doktor oldugunu gören kimse, haline uygun yüksek bir mevkiye ge çer. Bir kimse rüyada hakimin doktor oldugunu görse, o hakim halka karsi ço yumusak ve faydali olur. Bir kimse doktorun hakime veya müftüye dönüstügünü görse birtakim bela lara duçar olur.

Doktor görmek, ögütleri etkili olan vaize, din ve dünya islerini islah edt hakim, müftü ve egitimciye isarettir.

Bu sayfada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, yalnızca yorum niteliğindedir. Kesin doğruluk içermez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar bölümü ile rüyanız ile ilgili daha fazla bilgi edinin ya da dilerseniz bir sonraki konumuz olan Rüyada Kendini Kel Görmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

çocuklarımı sürekli götürdüğüm bir doktorumuz var.rüyamda oğlumla doktorun muayenesine gitmişiz.başka bir ailede var.doktor diğer hastanın bulunduğu odadan çıkıp,bizi daha büyük ve pencerelerinde kırmızı perdeler olan odaya çağırıyor.Biz gelmişiz diye bu odayı düzeltip bizi içeri aldı.daha sonra bir gardolap varmış odada.eşinin gardolabıymış.oradan pembe alt etek üst bluz bir takım çıkardı bunu giy diye ama ben daha giymeden kıyafeti çok beğendim ama bu bana dar gelir dedim." rüyam bu şekilde bitti.


#2 ,

ben rüyamda tedavi gördüğüm dokturumu gürdüm rahim filimi çekecekti ve o sırada uyandım zaten gerçekte rahim filmi çektirecem ama rüyama geldi bu ne anlama gelir bilen varmı


#3 ,

Istihare ruyasinda bogazimda mevcut olan sislik beyaz beyaz bir bolan seklinde bogazimdan disariya cikmis ve balonun kendina bagli balon cinsi bir ince iple ve bu ip balondan ayri deil balonun bir uzantisi seklinde bogazima bagli. Bu balon havada yerde ucuyo ben o balonu elimle tutup cekerek yanima getiriyorum daha sonra yanima doktor geliyor ve o balonu elleriyle sikip beni sikintidan kurtariyo ama ben dil bilmedigim icin doktorlarin bulundugu hastanede herkezden yaridim istiyorum benim durumumu doktorlara anlatmalari icin ve kendimi birden hastanenin icinde buluyorum hastaneye nasil geldigimi bilmiyorum ama hasta deilim. Bu ruyayi ben istihareye yatarak esiyle bosanmak uzere olan oglumun yuvasinin kurtulup kurtulamayacagini gormek icin yattim. Doktor elbiseleri ve bogazima baglanmis olarak gordugum balon bembeyazdi bir koridor icersinde bir o yana bir bu yana hastalara yardim icin gidip gelen 15 / 20 beyaz elbiseli doktor gordum ama kendim hic hasta gormedim.

Beyaz görmem dolayisiyla bu ruyanin hayirli olacagini ve oglumun esiyle tekrar birleseceklerini dusunuyorum ama emin degilim. Allah rizasi icin istiharede gordugum bu ruyanin tabirini bana anlatirsaniz sevinirim.


#4 ,

ben rüyamda kuranda 671. ayete bakmamı söylediler bu da maide süresine geliyor ama ben bu rüyaya tam anlam veremedim ne deniyor diye bana bir açıklama yaparsanız memnun olurum


#5 ,

ben rüyamda bir trendeyiz yolculuk yapıyoruz tüm akrabalarım var on obeş tane doktor var annem hasta ortada yatıyo doktorlarda o vagondan o vagona geçip gidiyolar sonra herkes annemin başına geldi anne nolursun diye diye uyandım


#6 ,

rüyamda benden büyük ablam doktor göleği giymişti anlamı nedir sizce yorumlarsanız çok sevinirim.


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...