Rüyada Dudak Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içerisinde Rüyada dudak görmek anlamı nedir? islami ruya tabirleri Dudak ruya tabiri ve rüya yorumları dudak rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada görülen dudak, rüya sahibinin kendisiyle iftihar ettigi bir adamin yardimina ve anlatim kuvvetine veya kendisiyle sereflendigi dostuna isarettir.

Düzgün dudak sözü etkili söylemeye, akraba ve dostların hayırhah olmalarına, Dudak insanın rızkına, sırlarına, kapı kilidine, yeme ve içmeye, sevinç ve kedere, Dudak yarılması birinin gıybetini yapmaya, dudakta uçuk çıkması sevinçli bir durumun ortaya çııkmasına, Dudağın pörsümesi, solması ve göğermesi yaşlanmaya, hastalığa yahut vefata, Dudak bazen eşe, bir şeyin iki yakasına delalet eder.

Rüyada dudak görmek, sağlığınızın yerinde olacağına ve diğerlerini sevindirmekten zevk alacağınıza işaret eder.

Dolgun yumuşak dudaklar, mutluluğu ve gücü haber verir. Sevginize karşılık alacaksınız sevdiğinizde sizi sevecek demektir. ince dudaklar, bütün sıkıntılardan kurtulacağınızı belirtir.

Güzel dudaklar hayırlı güzel haber, mutluluktur. Çirkin dudaklar ise kişinin çevresinde kıskanç birisinin olduğuna işaret eder.

Alt dudak, üst dudaktan daha faziletlidir. Üst dudak, rüya sahibinin dostu ve bütün islerinde itimad ettigi kimsesidir.

 

Dudaklar, kan, çocuk ve akraba yerine geçerler. Dudaklarinda sizi ve agn oldugunu görse, bu, dostluklarinin isleri geregi gibi gitmedigine isarettir. Rüyada dudagini kesilmis gören kimsenin, koguculuk etmesine isarettir. Eger alt dudagi kesilmis olursa, islerinde yardimcisi bulunan kimse, onun yanina ugramaz. Üst dudagini yerinden aynidigni gören kimsenin nimeti dinden gider.

Alt dudagini aynidigini gören kimsenin, hanimi ölür veya onu bosar. Yarilmis olarak görülen alt dudak, iki hanimla, üst dudak da, iki dost ile tabir edilir. Eger yarilmis olan dudaginin iyilesmis oldugunu görse, o kimsenin iki dostu onun isyerinde arzusuna uyarlar. Yarilmis olan dudaginin kesildigim görse,o iki dostu ondan aynlirlar. Dudak adamin kuvveti, süsü ve yakinlandir.

Rüyada görülen dudak, hastaliklardan sifa bulmaya, baskasini çekemeyen bir kimsenin gam ve kederinden kurtulmaya isarettir. Dudaklar bazen kapi cilara, bekçilere, kapilara ve kilitlere, bazen de, ilim, hidayet, yemek, içmek, sevinç, keder ve sirlari gizli tutmaya isarettir.

Rüyada dudaklarinin yok oldugunu gören kimsenin kapicilarim yahut bekçilerim kaybetmesine veyahut kili dinin bozulmasina veya anahtarinin kaybolmasina isarettir. Dudaklar, bazen de, düdük, zurna ve bunlar gibi seyleri çalanlarin ve nefesli çalgi aletleri yapanlann geçimlerinin bolluguna isarettir.

Dudakların inceligi ve kirmiziligi, düzgün söze, dogru yola ve yiyilip içilecek seylerin güzel ve hos olmasina gök renkte olmasi ahmakliga ve açtigi davaya delil getirmeden aciz olduguna, kazanç ve geçimde rahatsizliga isarettir. Hasta için dudaklarin siyahliga ve göklügü, hastanin ölecegine isarettir.

Burada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, yalnızca yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk iddia etmez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar bölümü ile rüyanız ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinin veyahut devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Rüyada Yeni Eve Taşınmak adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

Rüyada üst dudağa göre, alt dudağı görmek daha hayirlidir.

Bazi yorumculara göre; akrabaliga yorumlanir. Rüyada üst dudagin yerinden kopmus veya kesilmis oldugunu görmek, nimet ve malinin eksilecegine, bunu alt dudakta görmek karisinin vefatina, yahut ondan ayrilacagina delalet eder.

Kirmaniye göre; rüyasinda an-ne ve babasi tarafindan bir musibettir. Bir rivayete göre, bu rüyayi görenler iftiraci olur. Dudaklarinda çirkin görünen bir ayip oldugunu görmek kedere; iki dudaginin birbirine yapismis oldugunu ve açilmaz oldugunu görmek, islerinin sarpa sardigina; konus-mak istedigi halde konusamadigini görmek, bela ve musibete delalet eder.

, rüya sahibi kadin ise, sevildigine; erkek ise mal çokluguna; dudaklarinin tükürükle islandigini veya islattigini görmek, akrabalari arasinda düsmanlik olduguna; iki dudaginin veya birinin bir maden haline geldigini görmek, hirsizliga, malinin çalinacagina delalet eder.

Rüyada , sözünün geçerliligine; sari görmek üzüntüye, korku ve hastaliga; siyahlasmis görmek ümit edip bekledigi bir isin olmayacagina isarettir.

renksiz veya alisilmayan bir renkle boyali oldugu-nu görmek iyi degildir.

üzerinde dövme denilen sonradan yapilan mor bir isaret veya resim görmek de hayra delalet etmez.


#2 ,

slm arkadaşlar beinm rüyamda dudagımı peçete ile siliyorum bakıyorum ki kan içinde dudagım kıpkırmızı ama peçeteye bulaşmış kanı görüyorum cok korky-tum ama ya hadi kib..


#3 ,

Ben rüyamda alt dudağımın uyuştuğunu , yara olmadıgı halde kan aktığını gördüm . Ne anlama geliyor çok merak ediyorum . Yardımcı olur musunuz ?


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...