Rüyada Duvar Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içerisinde Rüyada duvar görmek anlamı nedir? islami ruya tabirleri Duvar ruya tabiri ve ruya yorumları duvar rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Sağlam duvar kişinin din ve dünya güzelliğine, Duvarın üzerine oturmak, kendi konumunu iyi değerlendirmeye, Hantal duvar kaba bir kimseye, çok ince duvar amel noksanlığına, Bir duvara yaslanmak, kadri yüce birinden destek görmeye delalet eder.

Duvarın çevreye zarar vermeden düştüğünü görmek, oradan hasıl olacak dünyalığa, Duvarın yarılması bir tehlikeden dolayı uyarılmaya, Duvarın harap olması eş ve dostarın durumlarının değişmesine, Üzerine duvar devrilmesi işlenen günahlardan dolayı peşin olarak görülecek azaba, Duvar örmek iyi amel işlemeye, dünyalığını yararlı işlerde dullanmaya, Duvarda kendi suretini görmek veafat etmeye, Ev içinde devrilen duvar hastalığa, duvarın dışarıda ve ansızın düşmesi ev sahibinin vefatına yahut gurbette ise dönmesine, Duvarın üzerindeki koruyucu semer insanın şeref ve tedbirine dilelet eder.

Rüyada duvar örmek, önlemdir.

Rüyada duvar görmek, yasanan yillar ile yorumlanir.

Ebu Sait El-Vaize göre: Duvarin düz ve dogru olmasi rüya sahibinin halinin iyiligine; duvarin yikilmak üzere olmasi, halinin bozulmasina isarettir. Bir rivayete göre, duvar kuvvetli ve dindar bir erkektir.

 

Üzerine bir duvarin yikildigini görmek, hazine bul-maga; bir duvardan düstügünü görmek, bekledigi bir seyin olmamasina; bir duvardan indigini görmek, makam ve isinden inmege veya ümidinin bosa çikmasina; bir duvarin üzerine yikildigini gör-mek, cezasinin ertelenecegine delalet eder. Bir evin duvarinin yikilmasi o ev halkinin ölümüne isarettir.

Abdulgani Nablusiye göre: Rüyasinda saglam bir duvarin üzerine binmis oldugunu görenin hali güzel ve geçimi düzgün olur.

Tamire muhtaç bir duvari bir takim kimselerin tamir etmekte olduklarini görmek, itibari ve rütbesi elinden gitmis bir kimsenin dostlarinin, onun itibarinin geri verilmesi için çalistiklarina dela-let eder.

Kendi mali olan bir duvari tamir ettigini görenin hali ve vakti düzelir. Duvarin yikildigini görenin eline define geçer. Duvarin üstüne yikildigini gören, isledigi günahlarin cezasina ugrar. Harap ve yikilmak üzere olan bir duvar görmek, mahallede bir felaketin meydana çikacagina isarettir. Böyle bir duvarin yeniden yapildigini görmek, felaketin önlenecegine delalet eder. Bir degnege dayanarak bir duvardan atladigini gören, iyi bir dostunu birakarak kötü bir kimse ile arkadas olur.

Yahut bir iyi insanla bozusur. Bir duvara bakip onda kendi gölgesini gören, ölür, duvarin evin içine dogru yikildigini görmek, ev sahibinin hastaligina, disina dogru yikildigini görmek, ölümüne isarettir.

Bir rivayete göre rüya sahibi gurbette ise, memleketine döner. Bir du-varin kendi kendine yenilestigini görmek, beklenmeyen mutluluk ve bolluga, kerpiçten bir duvar yapildigini görmek, iyi bir is yapmaya; tas ve kireçle bir duvar yapmak, ev sahibinin hastalanacagina isarettir.

Bir baska rivayete göre de: Bir kimse duvar üzerinde veya duvara binmis oldugunu görse o duvar onu ayakta tutan halidir. Duvar üzerinden düsdügünü gören kimse, durum ve itibanndan yahut arzu ettigi seyden, ya da tutundugu bir husustan düser. Duvar üzerinde oturdugunu görse, yükseklige, serefe, servet ve rütbeye isarettir. Bir tarata meyletmis duvari görmek, ilim, hidayet ve hikmete muttali olmaya veya arkadaslar arasinda aynliga isarettir.

Duvarın evin içine yıkıldığını görmek, ev sahibinin hasta olmasina isarettir. Duvarin evin disina yikildigm görmek, ev sahibinin ölümüne isaret eder, eger ev sahibi yolculukta ise döner.

Rüyada bir duvarın yerinde yenilendiglj ni görmek, evlenmekle meydana gelecek akrabaliga isarettir. Kerpiçten bir bina yaptigini gören kimse iyi amelde bulunur. Kireç ve kiremitten duvar yapmak iyi degildir. Bir yerde duvarin yarilmasi o yerde hapishanenin çok olmasina isarettir.

Rüyada duvardan su çıkması, erkek kardes veya hanimin akrabalari tarafindan gelecek üzüntü ve kederdir. Bahçe duvan, bahçe sahibinin din ve ilmine ve onu dünya ve ahiret azabindan koruyacak ve muhafaza edecek haline isarettir.

Bu sayfada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, yalnızca yorum niteliğindedir. Mutlak kesinlik içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar bölümü ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin veya okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Rüyada Yalamak adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

Duvarın evin içine yıkıldığını görmek, ev sahibinin hasta olmasina isarettir. Duvarin evin disina yikildigm görmek, ev sahibinin ölümüne isaret eder, eger ev sahibi yolculukta ise döner. vb. şeyler bana etkileyici geldi ama rüyamda görmeyi istemem


#2 ,

Rüyamda, orta genişlikte bir evdeyim.Eşimle birlikte otururken odada yabancı çocuklar oluyor.dört ila beş yaşlarında...kanepelerin arkasında, altında çocuklar oluyor.Kanepeyi kaldırınca kimi hasta kimi zor durumda.Telaşla bu çocukları kurtarmaya çalışıyorum.Derken evin duvarlarının çatladığını nem aldığını ve su sızdığını görüyorum.Dışarıdan bir yerden su içeriye sızıyor evin içine...Bu ev uçacak başka bir eve taşınalım diyorum.


#3 ,

rüyam da yıkık duvar gördüm anlamını merak ediyorum


#4 ,

ruyamda sağlam sarı renge boyanmış bir duvarın içinden geçiyorum


#5 ,

ben bayanim rüyamda dar bir yere girmeye calisiyorum.elimle duvari ittim duvar yikilmaya basladi.ben kactim uzaktan baktim.evin bir bölümü yikildi. ama evi tanimiyorum.ben 43 yasinda esinden ayrimis bir bayanim
yorumlarsaniz sevinirim.


#6 ,

rüya da duvarların içinden geçiyorum yorumunu öğrenebilitmiyim?


#7 ,

Rüyamda bir kapının iptal edilip yerine duvar şekline geldiğini gördüm. Kapının yeri belliydi. Açmak istedim ve açtım. Daha sonra tekrar kapattım. Anlamını öğrenebilir miyim ?


#8 ,

ben rüyamda bir duvar görüyorum yanlarimda askerler bana yardimci oluyorlar duvari asmama ve daha sonra duvarin üzerine kadar geliyorum duvarin öbür yani ucurum ve öbür yanida akan su ne yapcagimi bilemiyorum karsiya bakiyorum köprü var üzerinden arabalar geciyor duvarin üzerinde kali veriyorum bu ne anlama geliyor anlamiyorum lütfen yardimci olun ??


#9 ,

rüyamda gece camdan bakıyorum karşıdan üç tane bombanın eve doğru geldiğini görüyorum kırmızı ışık gibi belli oluy bombalar herkez yere yatıyo korunmak için derken bomba duvarı yıkıyo daha sonra artka odadanda baktığımda ordanda geldiklerini görüyorum bu ev artık hayır etmez taşınmamız lazım diye düşünürken tekrar yere yatıyoruz ama bu sefer alt katın duvarını yıkıyo eşyalarımızı toplarken uyandım yorumlarsanız sevinirim 28 yaşında evliyim 2 yaşında oğlum var bu sıralar hastalıklar ölümler cok hayatımda bunların etkisi olabilirmi


#10 ,

Bir pencereden bakıyorum. Uzun binalar olan bir sokak var. Kırmızı ve çok büyük bir kamyon var.İleri geri manevralar yapıyor ve Yokuş çıkar gibi , yada damperi kalkar ibi olup, ters devrildi. Ben öylece alçak bir pencereden izliyorum. Kırmızı koca kamyon devrilince sağdan soldan birkaç insan koşup, kamyonun içinden birçok insan çıkarıyor. Ölen görmedim, suratları korkudan veya yaralanmış olduğundan sararmış insanlar görüyorum.
Not: Ben ne zaman büyük araç görsem kötü bir olayla karşılaştım.
İlginize şimdiden teşekkürler.


#11 ,

rüyamda duvar üzerinde çok aşırı yoğunlukta ve sık sık olan koyu yeşil(siyaha dönük)renkli yosunlar gördüm. İğrendim. zamanla yosunlar yavaş yavaş bölge bölge kayboldu ve sonuçta duvardanb bütün yosunlar kendiliğinden temizlendi ve pembe bir duvar ortaya çıktı..Yorumlarınızı acilen bekliyorum..Teşekkürler..


#12 ,

DÜN AKŞAM RÜYAMDA EVDE OTURUKEN DEPREM OLACAĞINI HİSSEDİYORUM VE EV HALKINI OĞLUMU KOMŞULARI UYARIYORUM HERKES DIŞARI ÇIKIYOR BENİM DAİRE 2 KAT AŞAĞIDA MERDİVENLERİ İNİP ÇIKIP BİRİLERİNİ YUKARI ÇIKARTIYORUM YEŞİLLİKLERE OYURUYORLAR EVE TEKRAR İNDİĞİMDE DEPREM OLUYOR VE DUVARLAR FORMİKA İMİŞ DUVAR ÖNÜME DÜÜYOR SONRA YERİNE TEKRAR OTURUYOR. KOMŞULARI ÇAĞIRIP BAKIN EV DUVARLARI SAĞLAM BİRŞEY OLMAZMIŞ DİYRUM BALIKLARIM İYİ GÖRÜYORUM SONRA DIŞARI ÇIKIYORUZ VE BİZİM EVLER DIŞINDA HERYER YIKILMIŞ GÖRÜYORUM.


#13 ,

Merhabalar;
Allah hayra çıkarsın rüyamda şelale akıyor şelalenin kenarında 3 adet yan yana duvar duvarın üst kısımlar pencere çeklinde ben sağdan başlayıp pencere şeklindeki yerlerden sola şelalenin başlangıcına adımlayarak merkeze ulaşıyorum;
Yorumlamanızı rica ediyorum


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...