Rüyada El Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içerisinde Rüyada el görmek ne anlama gelir? islami rüya tabirleri El ruya tabiri ve rüya yorumları el rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyada el görmek Kardeş, ortak, evlad, hizmetçi, fayda, memuriyet, velayet (Allah dostu olma), mal, servet, delil, iş, amel, sanat ve beceri ile tabir edilir.

Uzun el cömertliğe, güç ve kuvvete; kısa el cimrilik ve acizliğe, Elin kesilip vücuttan ayrılması dost ve yakınlaardan birinin vefatına; akraba ile münaesebeti kesmeye yahut işlerin bozulmasına, Elin kesilmesi takva ehli için hata sonucu yapılan yalancı şahitliğe, fasık ve günahkar için çalıp çırpmaya, Elin kesilip yanında bulunması kardeş yahut evladdan hasıl olacak menfaate, Kesik elin yanında olmaması ve nerede olduğunun bilinmemesi para kazanmak için çıkılan yolculuktan eli boş dönmeye, El kesildiği halde acı çekmemek birine aşık olmaya, iki elin birden kesilmesi uzun yaşamaya, Bir suçtan dolayı ellerin kesilmesi kötü bir kadınla ilişki kurmaya yahut güvenilir olmamaya, Elin kırılması bela, malda zarar yahut bir yakının hastalanmasına.

Bir elin diğerinden beyaz olması sıkıntıdan kurtulmaya, Sol eli sağ el gibi rahat kullandığını görmek güç ve imkanın katlanarak artmasına.

 

Elleri güzelce yıkamak iftiradan, isyandan ve dünyaya aşırı meyletmekten kurtulmaya, ellerin çatlaması zengin için sadaka ve zekatta hassas olmamaktan dolayı mal kaybına, yoksul için ferah ve bir şeyde zaaf göstermeye, Elleri göğsü üzerinde kavuşturmak bir dostun sebep dolacağı üzüntüye, Bir elini diğerinin içine koymak, düğün vs. gibi bir sebeple aile fertlerinin bir araya gelmesine, Ellerin titremesi uzun ömre, iş ve ticarette gerilemeye, Elin kuruması hayır işlerinde az bulunmaya işaret eder.

Rüyada güzel eller görmek, bir sanat kolunda başarı kazanacağınıza işarettir; kuvvetli ve kudretli eller, o rüyayı görenin siyaset, spor veya endüstri alanında başarı kazanacağına ve büyük mevkilere ulaşacağına işarettir; rüyada görülen eller, o rüyayı gören şahsı itham ediyorsa, rüyayı gören bir müddet evvel incitmiş olduğu hakiki bir dostuyla uzlaşmaya, barışmaya bakmalıdır; rüyada görülen el takdirkar bir ifadeyle ve rüyayı gören şahsa doğru işaretler yapıyorsa, rüyayı gören şu veya bu şekilde şan ve şerefe ulaşacak veya çalıştığı firma, yahut patronu tarafından takdir ve terfi görecek demektir.

Güzel eller, başarılı ve ünlü olacağınıza işaret eder. Çirkin ve bakımsız ise, fakirliğin ve hayal kırıklığının işaretidir.

El rüyalarını çok dikkatli yorumlamak gerekir. Çok önemlidir. El büyük, temiz, güçlü ise çok iyidir. Kötü, pis, çirkin ise tehlikelidir.

Rüyada el görmek çeşitli şekillerde yorumlanır. Sag el in-sanin çalisma ve yiyecegini saglama ve kazanç sembolü olarak ka-bul edilmektedir. Sol eli de arkadasi, yardimcisi ve akrabasi ve sevdigi olarak kiyaslanmaktadir. Ellerin uzun olmasi yaptigi is-lerde basariya, kisa olmasi ise bunun ziddina yorumlanir.

Rüyasinda elinin kesilip vücudundan ayrildigini görmek, kardesinin veya ortaginin yahut dostunun veya akrabasindan birinin ölümüne delalet eder. Sag elinin kesildigini gören yalan yere yemin eder, baska bir rivayete göre, isleri bozularak rizki daralir, yahut akrabasina iyilik etmez. Sol elinin kesildigini gören akrabasina yardim eder ve esin-den hayir görür. Ellerinden birinin kirildigini gören, kendi nefsinde bir belaya ugrar. Elinin bileginden kesildigini görmek malindan olmaya, ilim cihetinden noksanliga, evladindan hayir görmeye isarettir.

Bir elinin öteki elinden daha beyaz oldugunu görmek bela ve felaketten kurtulmaya, rüyasinda elinin kesildigini fakat hiç bir aci duymadigini görmek birisine asik olacagina delalet eder. Ellerinin titredigini görmek dört sekilde yorumlanir: Kazan-mamak, kuvvet noksanligi, hastalik ve uzun hayat.

Elleriyle birinin boynuna sarildigini görmek tövbe ettigine ve tövbesinin Cenabi Hakk (C.C.) Hazretleri tarafindan kabul edildigine delalet eder. Ellerini kil veya sabun ile yikadigini görmek, bekledigi seylere kavusacagina, birinin kendi elinden tuttugunu görmek, yardim görecegine, kendisinin baska birisinin elinden tuttugunu görmek, ona yardim edecegine isarettir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen el, kisinin ihsan, kuvvet, itimad ve istinad ettigi seyidir. Sag el rüya sahibinin kuvveti, geçimi, kazanci, mali ve kendisine isnad edilen, bilinen bir seyidir. Rüyada elinin uzadigini ve kuvvetli oldugunu gören kimse amir ise, düsmanina galip gelmesine, yardimcilarinin kuvvetli olusuna, sözündeki nüfuzuna, yardimda ona itaat etmelerine isarettir.

Rüyada iki elinin de açik oldugunu gören kimsenin, cömert olmasina ve bütün malini infak etmesine isarettir. iki elleri üzerinde yürüdügüünü gören kimsenin, kardesi veya çocugu ya da ortagindan istedigi seye itimad etmesine isarettir. Sag elinin altin oldugunu gören kimsenin, kazanç otorite ve gücün gitmesine isarettir. Rüyada sag elinin kendisiyle konustugunu gören kimsenin, geçiminin güzel olmasina isarettir. Sol elinin kendisiyle konustugunu gören sahsa, kardesi veya hanimi yahut ortagi kötülük ederler.

Ellerinin konustugu sözler kötü olursa, o kimsenin fiil ve amelinin çirkin olmasina isarettir. Eger vaaz ve nasihat ise, korkutmaya isarettir. Elini koltugu altina sokupçikardigini ve elinin de nurlu oldugunu gören sahis, talebe ise, ilimde ilerler, amir ise, daha yüksek mevkilere isarettir. Tüccar ise, ilerler, söhrete kavusur ve dogruluga erisir. Esnaf veya zanaatkar ise, söhrete kavusur.

Elinden ates çiktigini gören sahis, talebe ise, ilminde otorite olur ve düzgün konusur. Rüyayi gören vali ise, otoritesi ve basansi artar, tüccar ise, ticaretinde basanya ulasir. Elinden su çikan kimse, mala kavusur, iki el rütbeye, makarna, iki erkek çocuga ve devlete isarettir.

Elleriyle bir seyler alip verdigini gören kimse için de salih amel islemesine isarettir. Sag el erkek çocuga ve babaya ve dosta ya da arkadaslik yaptigi kimselere isarettir. Sol el, hanima, anneye, kiz kardese, kiza isarettir. Bir sahis rüyada iki elinden birisini kaybettigini görse, o sahis kaybettigi elinin isaret ettigi kimsesini kaybetmesine isarettir. Bir kimse rüyada elinin kesildigini ve kendisinden aynidigini görse, o kimsenin erkek kardesi veya dostunun ölümüne ya da bunlar ile kendi arasindaki ülfet ve muhabbetin sükut etmesine isarettir.

Bir kimsenin rüyada sag eliyle bir kimseyi tuttugunu, sonra elini sol taratma dönderdigini görmesi, o kimsenin o sahis hakkinda yapacagi ihanet ve harekete isarettir. Rüyada elinin uzun oldugunu gören kimsenin, fazilet, ihsan, zulüm ve iyilikle haika galip geldigine isarettir.

Bir kimse rüyada iki elinden birinin kisaldigini görse, o kimsenin yardim ve ihsan ederken elini kisa tutmasina isarettir. Bir kimse rüyada iki el ve ayaklarinin kesilmis olduklarim görse, o kimsenin müfsit birisi olduguna isarettir. Rüyada elinin yok oldugunu gören kimsenin, asik olduguna isarettir.

Bir kimse rüyada iki eliyle beraber baska bir el veya birtakim ellerin bulundugunu görse, halkin elleriyle onun hakkinda yapacaklari lütuf, iyilik, ihsan ve yardimlarina isarettir. Bazi tabirciler, bu rüya, o sahsin, dost ve arkadas larinin veya kuvvet ve kudretinin çokluguna isarettir.

Ellerinin yumuldugunu gören kimsenin, cimriligine isarettir. Elleri üzerinde yürüdügünü gören kimse, elleriyle geçimi için çalisir. Sag elinin çolak oldugunu gören kimsenin, maisetinin durgunluguna veya büyük bir günah islemesine isarettir. Rüyada elinin altin oldugunu gören kimsenin, elinde bulunan seyin gitmesi ne isarettir. Rüyada büyük bir tas içinde bulunan kanla elini boyadigini gören kimse, bir fitne ve fesatlikta bulunur.

Bir kimse kendi elinde baska birisinin eli bulundugunu görse, o kimsenin baska birisinin kazancim yemesine isarettir. Rüyada elinin tamamim veya bazisim yedigini gören kimse, pisman olacagi bir is yapar. Rüyada el ve ayaklarinin kesildigini gören kimse, ölür. Bazen de hapsedilir. Bazen de bu rüya, fakirlik ve ihtiyaca isarettir. Rüyada bir isi sag eliyle kuvvetli yaptigi gibi sol eliyle de kuvvetli yaptigini gören kimse, mal ve kuvvete nail ve düsmanina galip gelir. Bir kimse elinin uzadigini hatta süngü gibi oldugunu görse, o kimsenin zalim olup insanlarin irz ve namusunu kötülemesine isarettir. Rüyada elini yummak, bir sey üzerinde ittifak etmeleri lazim gelenlerin rizik ve nafakalarim sarfederken cimrilik yaptiklarina isarettir.

Rüyada elinin kesilmis oldugunu ve onu muhafaza edip yanindan ayirmadigini gören kimsenin bir çocugu veya bir erkek kardesi olur. Rüyada kendi elinin baska birisinin elinde oldugunu gören kimse, mal elde eder. Rüyada elinin kesildigini gören kimsenin, ailesinden ayrilarak gurbete gönderilmesine veya meslegini degistirmesine yahut çocuklarinin veya baskalarinin ona verdikleri maasi kesmelerine ya da akrabalarim ziyaret etmemesine, bazen de bu rüya, o kimsenin haram ve masiyetten menedilmesine isarettir.

Yabanci olan birisi rüyada elinin kesildigini ve kan aktigini görse, o kimsenin eline mal geçer ve vatanina döner. Eger kan akmazsa bulundugu yerde kalmayi tercih eder. Rüyada elinin boynuna ba9landi9ini gören kimse, günah islemekten men edilir. Rüyada iki elinin de toprakli oldugunu gören kimsenin, malca fakir olduguna veya çocuk ve erkek kardes yahut ilim ya da hayirca noksanligina isarettir.

Rüyada elin güzelligi, baba veya çocugun halinin güzelligine yahut temiz mala ve güzel kazanca isarettir. Bazen de bu rüya, arkadas ve ahbaplar ile dost olmaya veya onun haline uygun amellere isarettir. Bazen de elin güzelligi düsmana galip gelmeye isarettir. Uyanikken el ve ayagi olmayan kimse rüyada el ve ayaginin oldugunu görse, o kimse yakini veya kendisini seven bir kimseden faydalanir, yahut tahmin etmedigi bir yerden riziklamr. Rüyada elde yag ve demir görmek, dininin bozulmasina isarettir.

Rüyada elin fazlaligi, hastaliga ve onun dinden tutacak diger bir seye muhtaç olmaya yahut gözleri kör olarak elinde üçüncü bir el vazifesini gören bir bastona muhtaç olmasina isarettir. ttaatkar birisinin rüyada iki elini kaybettigini görmesi, Allah (C.C.)a tevekkül etmesine isarettir. Rüyada ellerinin çok oldugunu gören kimsenin, haris, tamahkar ve dünya malini biriktirmek için fazlaca çabalanmasina isarettir.

Rüyada elinin yirtici bir hayvan eli oldugunu gören kimse, namazi terkederek sehved ve nefsani arzulama uyar.

Bir kimsenin rüyada kendisinin solak oldugunu veya solak olan birisini görmesi, fayda, rizik ve geçiminin bol olduguna isarettir. Rüyada elinin kedi eli oldugunu gören kimse, bazen düsmanina zafer bulur ve duvarlara tirmanan ve çikan bir hirsiz olur. Bazen de bu rüya, rüya sahibinin kazancinin bayagi olduguna isaret ettigi gibi, kendisinin de adiligine isarettir.

Rüyada sag elinin sol elinden uzun oldugunu gören kimse, yardim ve ihsanda bulunur ve kendisini ziyaret etmeyeni o ziyaret eder.

Burada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, yalnızca yorum amaçlıdır. Mutlak kesinlik içermez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar başlığı ile rüyanız ile ilgili daha fazla bilgi edinin veyahut isterseniz bir sonraki konumuz olan Rüyada Kokain Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

rüyamda güya ben bir adam öldürmüşüm ama adam kanlar çinde eli kolu kesik heryeri kan içinde kalmış ve bedenden ayrılmış İKİ EL VE AYAK GÖRDÜMM :(:( tabir ederseniz sevinirim


#2 ,

RÜYAMDA ELLERİMİN ÜZERİNİN SİVİLCE OLUP ONLARIN BÜYÜYÜP HERİKİ ELİMİN ÜZERİNİ KAPLADIĞINI VE KADİFEMSİ YEŞİL OLDUĞUNU GÖRDÜM,YORUMLARSANIZ SEVİNİRİM


#3 ,

bende rüyamda birinin elini elimle sabunlayarak yıkadım..yorumlarmısınız..


#4 ,

rüyamda elimin ve kolumun bağlı olarak götürüldüğümü babam görmüş...bu rüyayı ben görmedim..


#5 ,

rüyamda sağ kolumun çok acı ve ağrı verecek kadar şiştiğini ve sonra irin ve kanla dolup cildimin sarkarak sallandığını gördüm ve bunu rüyada iken evet rüyamda da böyle görmüştüm dedim. Allah'a emanet kalın, teşekkürler


#6 ,

S.A. ALLAH HAYRA ÇIKARSIN.

rüyamda sol elimin bileğimden koptuğunu ve diğer elimlede tutup yerleştirmeye çalışıyordum.daha sonra islami sohbet yapılan bir cemaatin içine girip yardım istedim,(gördüğüm kişileri tanıyordum)
aralarından biri sağlık memuruymuş ben dikeyim elini dedi.fakat hiç kan yoktu.hemen hemen sabah ezanı vakti uyandım.

hocam yorumlarınızı BEKLİYORUM..


#7 ,

inşallah hayırdır gördüğm rüya.gökyüznde hep açık el işaretleri vardı.bu sizce neyi ifade ediyr bana cvp yazarsanz sevinirm ...


#8 ,

Merhaba,
ben rüyamda sol elimi sismis bir vaziyette gördüm, ve bu siskinlik üzere icinden sanki elimden dogururcasina hayvan cisimli bir seyler ciktigini gördüm ve bu korku üzere sicrayarak uyandim.
Bu nasil yorumlanabilir acaba?

Saygilarimla


#9 ,

sa! rüyamda topraktan cikan eller gördüm hepsi böyle bi cicek bahcesi gibi bi arada ben ve bir kac kisi daha var ötekiler bana otur diyorlar ve onlar ellerin yanina oturuyor ben ellerin üstüne oturmamaya dikat ediyorum ve zorda olsa bos biryer buluyorum ama ben elleri görünce cok korkuyorum yanimdakilerde cok rahat sanki cok normal birseymis gibi yerden el cikmasi!? Bunun yorumu ne acaba? sa


#10 ,

merhaba,
rüyamda tanıdığım ama uyandıktan sonra kim olduğunu bilemediğim bir kişi ile benim ellerime bakarak yorum yapıyoruz. ellerimi her zamanki hali ile görüyorum. farklı olan tek şey parmaklarımda birden fazla yüzüğün bulunması
yorumununz için şimdiden teşekkürler


#11 ,

rüyada obam elimi tutuypr üşümüşsün ellerin buz gibi olmuş dior onun awcunda ellerimin ısındığını hissediyorum o arada karısıda bize doğrı bakıyor karısı yanlış anlar diye tedirgin oluyorum ama o abama hiç önemli olmadığını hissettiriyor bana


#12 ,

Sevgili Armağan, bende benzer bir rüya gördüm merak ettim sonrasında neler yaşadın??


#13 ,

Rüyamda bir bayan ölüyü yıkayıp, uzun tabut gibi bir tekerlekli arabaya koydular uzeri açık, 3 kişi arabayi ittik, bir yere indirdik, ama topraktan yer değil, ölüyle konuştuk, bizi duyuyor dedim o şehittir, ölü tebessüm etti. Gözleri açık ve şişmiş pupilleri yukarıdaydi. Ne olabilir ?


#14 ,

rüyamda babaannemin ellerinin kesildiğini görüyorum ama nasıl olduğunu değilkesilmiş ve bir palet tahtasının altına sallanıp dengesi bozulmaması için koymuşum babaannemin ellerine baktığımda elleri var ama içimden acaba takma el mi diye düşünüyorum buna karşınellerinin parmaklarının oynadığını görüyorum yani rahat bir şekilde ellerini kullanıyor sonra o tahtanın yanında olur gibi oluyoruz aynı andada mutfaktayız gbi görüyorum sanki iki yer bir gibi
babaannem ellerini yıkarken yine o tahta tam önünde oluyor fakat o fark etmiyor ben de ne olur fark etmesin diyorum çünkü kendimin kestiğini düşünüyorum birinci elde kan varmıydı hatırlamıyorum ama ikinci sefer çeşmenin yanında ellerini yıkarken o kesilmiş elden kan süğzüldüğünü görüyorum


lütfen çok rica ediyorum iki gündür huzurlu uyku uyuyamadım devamlı ölümlü rüyalar görüyorum
bu gördüğüm rüyadan uyandıktan sonra daha önce gömrdüğüm bir rüyanın ndevamı mı aaba diye düşündüm daha öncede birini öldürmüştüm öldürdükten sonrada tavuk kümesine sokmaya çalışırkn onun bir çuval la sarılmış plastik bişey olduğunu görüyorum çok rica ediyorum maile cevap verirseniz iyi olur yada buraya
allah razı olsun


uykularım haram oldu 1 haftadır


#15 ,

8 ay önce ameliyat esnasında kardeşim vefat etti.Sürekli rüyamda görüyorum.Rüyamda kardeşimin mezarı bodrum katındaymış.Ben içeriye giriyorum iyi giyimli takım elbiseli siyah saçlı bir adam beni karşılıyor ve kardeşimin burada çok iyi rahat olduğunu söylüyor.Tam o sırada bir gürültü ve ışık saçılarak mezar açılıyor ve kardeşim ayağa kalkıyor.Üzerinde işi giderken giydiği beyaz üzerine ince çizğili göleği var.Bana bakıp gülümsüyor.Ona doğru koşup sarılıyorum sanki hiç ölmemiş gibi pırıl pırıl bir yüzü var birden ellerini görüyorum.İki elini birden tutuyorum ve ellerinde dağılmış sargı bezleri var ve sankı yanmış gibi kızarık ve şişkin.Onun ellerini öyle görünce üzülüyorum ve ağlıyorum sarılıp öpüyorum.
Rüyamı yorumlamanızı rica ederim.
Sayg


#16 ,

rüyamda iki elimde de güç ve ışık oldugunu gördüm ama tam olarak anlamını hiçbir yerde bulamadım .


#17 ,

Rüyamda oğlumun elleri ayakları ağzı hep bal içindeydi ben de yıkıyordum bu ne demek


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...