Rüyada Eşek Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içinde Rüyada eşek görmek anlamı nedir? islami rüya tabirleri Eşek ruya tabiri ve ruya yorumları eşek rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada Eşek görmek görmek ve ona binmek baht açıklığı, yüksek dereceye, Kendine ait bir eşeğe bindiğini görmek hayır ve iyilik kapılarının açılmasına, Çok eşek görmek mal ve nimete, Eşekten inip ona tekrar binmek işlerin bir ara durmasına, Eşekten düşmek bir sıkıntıı yaşamaya, Eşeğin ölmesi işlerinin bozulmasına işaret eder.

Eşek eti az mala, onu yemek malından üzüntüye düşmeye, Merkep satınalmak hayra, Eşeğin bir gözünün kör olması işlerin bozuk gitmesine, iki gözünün kör olması malın gitmesine, Merkebe bindiğini ve onun anırdığını görmek ev halkından birinin kötü ahlak ve işi yüzünden sıkıntıya düşmeye, Merkebin yüksek bir yerden düşmesi vefat etmeye, Dişi merkebe binmek bekar için evlenmeye, Eşek satıcısı, haram ve şüpheli kazanç sahibi birine delalet eder.

Rüyada eşek görmek ve eşeğe binmek devlet ve izzetin ziyadeliğine, eşek etini yiyen cahil bir adamdan hayır görür. Eşeği kesmek fena bir iş görmeğe, eşekten düşmek ise zenginlikten fakirliğe işarettir.

Anıran eşek, değersiz birinde azar işiteceğine işarettir. Eşeğe binmek yabancı memlekete yolculuk demektir. Eşeği kesmek kötü bir iş yapmaya işarettir.

 

Anıran bir eşek, değersiz bir kişi tarafından hakarete uğrayacağınız anlamına gelir. Eğer bir eşeğe biniyorsanız, seyahat edip birçok macera yaşayacaksınız.

Rüyada vahşi bir eşeğin kendisine dogru geldigini gören mal bulur. Vahsi merkebin arkasini dönüp uzaklastigini görenin elinden mal çikar. Rüyada vahsi bir merkebe bindigini gö-ren, büyük günaha girip islamiyetten uzaklasir. Eger hayvan itaat etmezse isleri güçlesir, iki vahsi merkebin birbiriyle kavga ettiklerini görmek, iki kötü adamin birbiriyle kavga edeceklerine isarettir. Evine bir vahsi esegin geldigini görmek, oraya kötü bir kisinin gelecegine isarettir.

Kirmaniye göre; vahsi merkep cahil ve ahmak bir adama delalet eder. Üstüne binmis oldugu vahsi merkepten düstügünü gören, istedigi seye nail olmaz. Gözleri kör vahsi bir merkebe bindigini gören çok mal edinir, yahut iyi bir kimse ile dostluk kurar ve ondan hayir görür. Vahsi merkebin derisi, kemigi ve eti mal ve ga-nimettir. Sütü ibadete delalet eder.

Kendisinden vahşice bir eşeğin kaçtığını gören, kötü bir yola gider. Bazilarina göre; vahsi esege binmek, haktan batila dönmektir. Vahsi esek etini yedigini veya sütünü içtigini gören, iyi bir adamdan menfaat bulur. Bir baska rivayete görede: Rüyada esek görmek, "Kendilerine tevrat yükletilip de sonra onu tasiyanlann hali koca kitaplar tasiyan esegin hali gibidir" mealindeki ayeti kerimesinin meali geregince yolculuk yahut ilme isarettir.

Eşek rüyası, amelsiz alime yahut Yahudiye, yatak, kilim vs. gibi insanin ayagini bastigi seylere isarettir. Rüyada kati ve eseklere sahip olmak yahut binmek, mal yahut evlat ile ziynetlenmege isarettir. Disi esek, geçime, yardimciya ve nesli çok kadina isarettir. Esegin sesi, ser ve siddetlere ve bir arizanin meydana gelmesine isarettir. Rüyada görülen esek, gerek tavli gerek zayif olsun insanin çalismasi ve gayretidir.

Eger esek büyük olursa yüksekliktir. Güzel olursa, sahibi için güzelliktir. Beyaz olursa sahibi için zinettir. Zayif olursa sahibi için fakirlik, tavli olursa maldir.Siyah olursa, sahibi için sevinçtir. Yesil olursa, din ve takvadir. Semeriyle beraber esek, izzet sahibi bir çocuktur. Esegin kuyrugunun uzunlugu evladin kendisinden sonra gelen neslinin devlet ve yüceliginin devamidir. Esegin ölmesi sahibinin ölmesine yahut uzun ömürlü olmasina isarettir. Bazi tabirciler de, esegi telef olan kimsenin mali zayi olur, yahut akrabalanndan irtibati kesilir, dükkani yikilir, dükkanindan çikanlir, demislerdir. Bilinmeyen esek, cahil, çok inad veya inançsiz bir kimsedir.

Eger esek, caminin üzerinde veya ezan okunan yerde anirsa o kimse inançsiz, küfrüne, yahut bidat sahibi bidatina davet eder. Eger ezan gibi ezan okusa o kimse Müslüman olur, halki hakka davet eder. Bir kimse rüyada bir takim esklerinin var oldugunu görse, kavminin cahil olmasina isarettir.

Rüyada eşeğe bindigini ve eşeğin de güzel yüriidügünü gören kimsenin çalisma ve gayreti güzel ve istegine uygun olmasina isarettir. Rüyada esek eti yiyen kimse mal ve azamete erisir. Esegi yüklü olarak eve girdigini görmek, esegin yükünün asli ve kiymeti nisbetinde o kimseye hayir ile yönelecek büyüklüge isarettir. Eseginin katira döndügünü gören kimsenin geçiminin yolculukla elde edilmesine isarettir. Eseginin ata döndügünü gören kimsenin geçimi devlet tarafindan olur. Esek pisligini biriktirdigini gören kimsenin mali fazlalasir.

Bir eşeğe sahip oldugunu yahut onu bagladigini ya da evine soktugunu gören kimseye Allahü Teala Hazretleri her hayn verir ve onu bütün üzüntü, kederden kurtarir. Esekten düstügünü gören fakir olur. Binmis oldugu baska birisinin eseginden düstügünü gören kimse ile arkadasi yahut arkadasinin adasi yahut benzeri arasinda kopukluk meydana gelir.

Rüyada iki gözü kör olmus bir eŞek satin aldigini gören kimsenin yerini bilmedigi bir malinin olmasina isarettir.

Tabirde esegin sesinden kötü görülecek bir sey yoktur. Haddizatinda esek, insanin çalisma, gayret ve nasibidir. Disi esek kisinin hizmetçisi, yahut ticaretidir. Esek sütü içtigini gören kimse hafif bir hastalik geçirir. Yahut hastaligindan iyi olur. Disi eseginin bir erkek yavru dogurdugunu gören kimseye geçim kapilari açilir ve o kimse iyi isme ve söhrete erisir. Esek disi yavru dogursa kötü isimle yad edilip, gözden düsmesine isarettir.

Eşeğe iyi binemedigini veya binmekten korktugunu gören kimse kendisinin olmayan bir seyle süslenir. Esek yavrusuna bindigini gören kimseye çocugu yahut hanimi taraftndan üzüntü isabet eder. Esegin telef olmasi yahut zayifligi sahibinin fakirligine isarettir.

Rüyada eşekten inmek ve onu satmak fakirliktir. Esegi yemek için kestigini gören kimsenin dar geçiminden sonra genis rizka nail olacagina isarettir. Baska bir sey için kestigini gören kimsenin geçimi bozuk olur.

Eşeğinin birçok kuyrugunun oldugunu gören kimsenin rizkinin genisligine isarettir. Bir yahut birkaç eseginin oldugunu gören kimsenin saadet ve hayn çok olur. Vahsi esek günaha isarettir. Vahsi esege binip arkasindan düstügünü gören kimsenin makamindan düstükten sonra günah islemesine isarettir. Vahsi esegin evcillesmis görülmesi, hayra ehil esegi, vahsi olarak görmek zarara isarettir.

Eşeğe döndügünü gören kimseye bir bela erisir. Kendisine itaat eden vahsi esege binmek, günaha isarettir. Esek, itaat etmeyip kendisini düsürse yahut bas veya ayagi ile tepeledigini görse, o kimseye günah üzüntü ve korku içinde bir siddet isabet eder. Rüyada evine vahsi bir esegin girdigin} gören kimsenin evine dini bozuk birisi girer. Avlamak maksadi ile evine bir yaban esegini soktugunu gören kimsenin evine hayir ve ganimet girer. Vahsi esege bindigim gören kimse haktan batila meyleder ve Müslümanlarin cemaatindan ayrilir. Vahsi esegi uzaktan gören kimsenin eline geçici bir mal geçer.

Anıran bir eşek, değersiz biri tarafından azarlanacağınız anlamındadır.

Bazen de eşeğe bindiğinizi gördüyseniz, yabancı bir ülkeye seyahat edeceksiniz.

Burada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, sadece yorum niteliğindedir. Kesin doğruluk içermez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar kısmı ile gördüğünüz rüya hakkında daha ayrıntılı bilgi edinin ya da okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Rüyada Makyaj Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

eşşeğe binmek istiyorum


#2 ,

MERHABA BEN RÜYAMDA EŞEKTEN KAÇTIĞIMI VE SONUNDA ONUN KAFASINI TAŞLA EZDİGİMİ GÖRDÜM NE ANLAMA GELİYOR ACABA


#3 ,

s.a ben rüyamda bi eşeğimin olduğunu ve o eşekle seyhat ettiğimi gördüm ankara yakınlarında ucurum bi yerden geçiyordum saygılarım la


#4 ,

Hayırlı akşamlar...
Gördüğüm iki garip rüyayı paylaşmak istiyorum.
İlk olarak gördüğüm rüyada önce içinde sadece yatak olan küçük soğuk bir görüntüsü olan bir odadayım.Hapsedilmiş olduğumu hissettiğim beton duvarlı bir oda. sonrasında bir yere hızlı adımlarla gidiyor oluyorum. nişanlımın annesini yolda bir yere giderken görüyorum. Ona nişanlımın ailesi ve benim ailem için hazırlanacak sofra için yemeği onun hazırlaması gerektiğini söylüyorum. Sessiz kalıyor. Annemin sofrayı bol tavuklu bir yemekle ve hatırlayamadığım başka yemeklerle donattığını görüyorum. Bulunduğumuz yer yeşillik bahçe gibi bir alan havada güneşli. Kayınbabam yemeği çok beğeniyor. Annemde kaynanamla birlikte yatıklarını söylüyor. kayınbabam kaynanamdn için o bişey yapmamıştır. onun yaptığını zannetmiyorum sadece kurulmasına yardımcı olmuştur diyor. Birde bu rüyadamıydı tam hatırlamıyorum ama karşıma aniden uzun dik kulaklı bir merkepçıkıyor. Yanında bir kaç hayvan daha vardı fakat hatırlamıyorum. Görünce biraz ürküyorum.

Diğer rüyamdada gözleri yeşil yüz yuvarlak tanımadığım bana hased eden bir kadın görüyorum hafif kilolu genç bir bayan. Yeni gelin konumundayım ortad cinsiyetini bilmediğim bir çocukta var.

Rabim hayırlara tebdil eylesin inş.


#5 ,

merhaba rüyada arkadaşla beraber bir yere gidiyoruz ama arkadaşın eşegi var.eşegi bir yere bağladı dönüp geldigizde eşek yerinde yoktu.arkadaş eşegin peşin koşmaya aramaya başladı gitti.o arda kalbalık oldu.dağlık bir yoldayımyız dar yerde geçiyor insanlar o arda eşekgin üsürügünu ve kokutun anlıyorlar o arda kokularda bas ederken 2.3 kişi uyandım iyi günler


#6 ,

rüyamda bi eşşee bindım yola cıkmışım sonra büyük bi denız ve ben ayaklarımı suyun ıcıne sokuyom derıne ınmıyomhep kıyıdan yürüyorum


#7 ,

merhaba ben bugün rüyamda kocamla birlikte eşşek arabasına bindigimizi gördüm çok hızlı gidiyordu eşşek ve biz çok mutluduk şeşege binip çalışmaya gidiyorduk bahçede ama gerçek hayatta bir bahçemiz yok biz giderken papuçlarımın bir tekini düşürdüm ne anlama gelir yyorumlarınızı bekliyorum saygilarimla


#8 ,

ben rüyada boz renkli bir eşşeye sırtımı dayamış ve birazda ona doğru zorluyor vaziyette duruyordum.bu eşşeğe arkasını dönmek anlamınamı geliyor


#9 ,

Istihareye yattim benim oglanlarin esek otlattiklarini gördüm esegin arkasinda çanta yanicemisbont açik kimizi renkte iple arkasina sürünüyor bide cocuktan söz ediliyor yaramazlik yaptigindan yigenin diyorlar


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...