Rüyada Et Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içinde Rüyada et görmek anlamı nedir? islami rüya tabirleri Et ruya tabiri ve ruya yorumları et rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada et yemek, pek de hayırlı sayılmaz. insan eti yemek çok fena bir dedikodu, koyun eti hastalığı veya felaketi, kuş eti yiyenin ise muradının olacağına işarettir.

Rüyada pişmiş et görmek yahut onu yemek kolaylıkla elde edilen hayır ve menfaate, Eti kızarttığını ya da kebap yaptığını görmek kendisinin yahut bir yakınının hastalanmasına, Kasaptan et aldığı halde onu eve götürmediğini görmek hastalıktan sonra şifaya, Kasapttan aldığı eti eve getirip, onu afiyetle yemek güzel nimetlerle rızıklanmaya, Etin parçalanarak dağıtıldığını görmek, varlıklı birinin vefatı ile birlikte malının vereseler tarafından taksim edilmesine, Pişmemiş et gıybet ve üzüntüye, Sığır eti sıhhate ve ucuzluğa; at, arslan ve kaplan eti şeref ve yüceliğe, katır eti hastalık ve maraza, deve eti düşman malına, devekuşu eti kır ve ormanlık yerlerden rızka, kaz ve ördek eti mal ve nimete, ceylan eti güzel bir kadının malına, kümes hayvanlarının eti refah ve mala, kuş etleri gaddar kimsenin malına, fil eti büyük bir kimseden az bir mala, Et dilimleri rızka yahut gizlenen şeyin açığa çıkmasına, Üzerinde et parçalanan kütük, insanları biribirine düşüren kötü niyetli birine, Terbiye edilmiş yahut kıyma yapılmış et bekar için eşe, kadın için erkek çocuğa, diğerleri için kazançlı ve karlı bir ortaklığa, Et yemeği afiyet ve güzel geçime, Her çeşit etli yemek fakir için zenginliğe, durumu iyi olanlar için ilme, faydalı rızka ve sevince delalet eder.

 

Rüyada et yemek, iyiye yorulmaz. Özellikle çiğ et daima kötüye yorumlanır. Bir kasapta asılı duran etler çevreyi de ilgilendiren sorundur.insan eti dedikodu olacağını bildirir. Rüyasında bir kasaptan et alan kimsenin sağlığı bozulacak demektir.

Koyun eti sağlığın bozulacağını ve kötü olayların habercisidir. Kuş eti yemek isteklerin olacağına işaret eder. Kokmuş et çok kötü sayılır. Et yemekleri yemek kazancın helal olmadığının işaretidir.

Çiğ et görmek, iş hayatında birtakım sorunlarla karşılaşacağınız anlamına gelir. Pişirilmiş et, sizin hedeflerinize başkalarının ulaşacağına işarettir.

Rüyada bir insanin etini gören kimse, o insani giybet eder. Rüyada kendi vücüdunun etini yedigini gören kimse, kendi kazançlidan ve elinin emegiyle meydana getirdigi seyden yer. Bir kadin diger kadinin etini yedigini görse, o kadin diger kadinla sevicilik eder. Rüyada kendi etini yedigini gören, zina yapar.

Yılan eti düsman tarafindan bir maldir. Eger yilan etip pismis olmayip çigse, onu yiyen kimsenin, düsmaninin giybetine düsmesine isarettir. Yirtici hayvanlann eti, maldir. Yirtici kuslann eti de böyledir. Domuz eti haram maldir.

Pastırma eti görmek, ölüleri giybet etmeye isarettir. Bir kimsenin rüyada zayif et yemesi onun malca noksanligina isarettir. Bir kimsenin rüyada eliyle dokunmaksizin görmüs oldugu erkek deve eti, baba ve bir düsman tarafindan meydana çikacak mala isarettir. Eger o ete eliyle dokunursa, o kimseye kaba bir düsman tarafindan bir keder isabet eder. Erkek deve etini pismis oldugu halde yiyen kimse, bir adamin malini yer ve çokça hasta olur, sonra yine kurtulur. Sigir eti zahmet, mesakkat ve az is yapmaya isarettir.

Rüyada kendi evinde yüzülmüs, parçalanmis koç eti gören kimse, tanimadigi bir adamla bulusur ve ziyafet yapmak suretiyle görmedigi ve tanimadigi bir kimseyi davet eder veya birtakim dost ve arkadas kazanip onlarla mesrur olur. Eger kendi evinde yüzülmüs, ancak parçalanmamis koç eti görse, o kimsenin aniden görecegi bir bela ve musibete isarettir. Eger koyun eti yagli ise, o kimse bir ölünün malina varis olur. Bir kimse rüyada çig et yedigini görse, bu rüya hayirdir. Eger çig eti görse ve onu yemese bu rüya iyi degildir. Bir kimse rüyada pismis eti yedigni görse, o kimsenin mali artar. Eger pismis eti ihtiyar bir adamla beraber yese, o kimsenin ileri gelenler yaninda kadri ve sani yücelir. Kebap edilmis sigir eti, korkudan emin olmaktir. Eger bir çocuk bekliyorsa, dogacak çocuk oglandir.

Bazi tabirciler kebap edilmis sigir eti, rizka ve ucuzluga isarettir, dediler. Rüyada sigir veya öküz eti yedigini gören kimse, hakime götürülür. Tavuk eti kadin tarafindan menfaatlanmaya isarettir. Et hastaliktan sifa bulmaya üzüntü, keder ve sikintilann gitmesine isarettir. Haramligina icma vaki olmus et, haram maldir. Kus eti yolculuk yapmak suretiyle fayda elde etmektir. Bazen de rüyada kus eti yemek, Cennete ve kisiyi Cennete yaklastiran salih amellere isarettir. Vahsi hayvan eti helal olan riziktir. Bazen onda bulunan bir sebepten dolayi mesakkat ve tehlikeye de isarettir. Balik eti, kolay kazanilan ve afiyetli bir riziktir. Bazen balik eti, deniz tarafindan temin edilecek menfaata isarettir. Insan eti, düsmana galip gelmektir. Taninmayan et ve kan görmek, galip gelmeye ve fitneye isarettir. Kus etleri pismis veya kebap yapilmis oldugu halde bir kadin tarafindan hile ve zulümle elde edilecek rizik ve maldir. Eger iyice pismemisse, rüya sahibinin bir kadini zalim oldugundan giybet etmesine isarettir. Rüyada yenmesi helal olmayan kus etini yedigini gören kimse, hilekar ve zalim bir kavmin malini yer. ördek eti, erkeklerden mütedeyyin ve salih kimseler tarafindan meydana gelecek menfaata isarettir. Kebap edilmis veya kizartilmis kus yavrulan, zahmet ve mesakkat içinde kazanilacak bir maldir.

Bir kimse rüyada kendi etini fazla görse, o kimsenin geçimi yoluna girer. Eger o kimse hasta ise, kurtulur. Bir kimse kendi etinin noksan oldugun görse, o kimsenin islerinin durgunluguna veya hastaligina yahut kendi durumunun ya da ticaretinin noksanligina isarettir. Abid ve zahid bir kimse rüyada kendi etinin fazla oldugunu görse, ibadet yapmaktan usanir, dünya ve zevkleriyle mesgul olur. Abid ve zahid bir kimsenin kendi etini eksik görmesi, yukarda geçen tabirin aksinedir. Meçhul et helak olmus kimselerin geriye biraktiklari mallarina isarettir.

Rüyada insan eti aldigini gören kimse, geçerli olmayan bir mal satin alir.

Bir kimse rüyada kendi etinin siyah ve gök renkte yahut parça parça kesilip yere düstügünü görse, o kimseye ariz olacak siddetli bir azaba veya tutulacagi bir hastaliga isarettir. Bir kimse rüyada kendisinde gördügü fazla eti yerse, o kimse malinin kazancim yer. Sermayesini birakir. Rüyada kendisinin fazla olmayan etini yedigini gören kimse, sermayesini zayi eder, veya bir is yaptigindan dolayi pisma olur.

Sanılanın aksine et rüyaları hiçte iyi sayılmaz. Özellikle çiğ et daima kötüye yorumlanır. Hastalık, dert, sıkıntı, üzüntü olarak alınır. Rüyasında bir kasaptan et alan kimse hastalanır. Et kokmuşsa durum daha da kötü sayılır. Et yemekleri daima haram karışmış kısmet olarak bilinir. Bir kasapta asılı duran etler çevreyi de ilgilendiren sorundur.

Burada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar başlığı ile rüyanız ile ilgili daha fazla bilgi edinin veyahut bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Rüyada Kök Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

rüyamda hoşlandığım kız bize gelmiş ve sofra kuruyorlar ve ben aniden kalkıyorum sokağa iniyorum sonra bileğimden parmaklarıma kadar üşümeye başliyo ve bileğimden kan fışkırmaya başlıyove kopacakleğin açılıyo


#2 ,

rüyamda et gördüm iyi pişmemişti geri g ötürdüm bu ne demek bilmiyorum ama kötü bi anlamı oldunu düşünüyorum


#3 ,

rüyamda; rahmetli kayınpeder ve kayınvalidem öldüklerini ve tabutlarını gördüm. tabutlardan biri açık diğeri ise kapalı olduğunu ayrıca kayınpederimin etlerinin piştiğini gördüm. Daha sonra topluluk içerisinde kız evladımın fenalaştığını gördüm.


#4 ,

ben memleketimdeyim ve oraların toprağı eşilmiş ve kurban kesilmiş kurbanın etleri bölünmüş ve herbiri ayrı bir çukurun içine gömülüyordu çok merak ediyorum ne anlama geliyo


#5 ,

rüyamda bebek düşürüyorum ama birde bakıyorum et parçasıdaha önce göndermedim


#6 ,

rüyamda erkek arkadaşım ve ben bir masanın başında oturuyoruz ve masada bir tabakta ölü insan etinden yapılmış köfteler var.daha önce hiç yedin mi diyor,üç kez yedim şimdiye kadar diyorum.yine yemek için bir tane alıyorum ama iğrenerek hayır yiyemeyeceğim diyorum ve masaya bırakıyorum.


#7 ,

rüyamda kuzenimle beraber çok büyük bir mezbaneye gidiyoruz.ama hayvanlar aşırı büyük boyda ve kesilmiş yüzülmüş halde, kocaman bir masanın üstünde bi kasap tarafından kesiliyo.bi taraftada kadınlı erkekli bi kaç kişi o kocaman hayvanların baldırlarına bulgur doldurup ayakları ile çiğniyorlardı.etler çok kırmızı ve yıgın halindeydi.


#8 ,

rüyamda pişmiş dana eti gördüm masa etle donatılmıştı fakat etten yemedim


#9 ,

rüyamda bi bezin üzerinde kuşbaşı şeklinde doğranmış avuç içikadar çiğ et vardı bir sürü ama tanıdığım insanlar vardı sonra içlerinden bir erkek eti yemek istedi eti ben çantamda getirmişim bende ekmeğin arasına koydum ona uzattım eti ama verirkende çok zararlı çiğ et yemek diyorum mikrop kaparsın dedim ve uzattım bana yorumunu yaparmısınız lütfen


#10 ,

ruyamda annemlerin mahallesinde okadar cok et vardıki her yer kurbanlık kesilmiş etlerle kaplı idi kediler bile doymuş yemek istemiyordu herbir aile kapı onune yığmıştı etleri bu nedemek cok merak ediyorum


#11 ,

Rüyamda köpek etinin kaynanamların evinde pişirildiği ve kalabalığa dağıtıldığını gördüm. Ben hariç herkes yedi. İnsanlar yerken bu köpek eti yemeyin dedim ama kimse beni dinlemedi. Kaynanama da kzıyordum hiç köpek eti pişirilip insanlara dağıtılır mı diye. Bu ne şimdi?


#12 ,

rüyamda kesilip temizlenmiş tavuk gördüm.ama o kadar çoktu ki belki 40 50 tane. her taraf kesilmiş ve temizlenmiş tavuklarla doluydu basmamak için çabalıyordum. birazda korkuyorum annem sesleniyordu korkmamam için. bazende yürümeye çalışırken dizlerime kadar o tavukların arasına batıyodum. baya korktum buna bir yorum getirebilecek varmı? varsa lütfen yardımcı olsun bütün gün korku ve sıkıntı içindeydim.
aslında ben çok az rüya görürüm belki o nedenle çok korkuyorumdur.


#13 ,

ben rüyamda sanki kurban bayramıymıs annemlerle etleri pişiriyoruz ama biz dogramıyoruz ben kavrulurken görüyorum cok güzel görüküyolar ama yemedik dalak falan pisiyodu


#14 ,

kurban bayamı için aldımız koçu kesiyorum.kestikten sonra ogünün arife olduğunu fark ediyorum.koçun etinin çok ve yağlı olduğunu fark ettim.yorumlarsanız sevinirim.


#15 ,

oldukça iyi pişirilmiş tam emin olmadığım ama galiba dana eti veya koyun eti vardı. kalabalık bir sofrada o etleri yerken ben herkezden fala yemeye çalışıyordum. hatta tabağımda var iken servis tabağından daha fazlasını alıp yemeye çalışıyor ve kıtlıkdan çıkmış gibi etleri yiyordum. sonra başka bir sofra daha hazırlıyorduk ben tencere ile taşıdığım pişmiş köfte veya sucukları gizlice yemeye çalışıyor birkaç tanesini atıştırıyordum. ne anlama geldiğini çok merak ediyorum. cevaplarsanız sevinirim.


#16 ,

merhabalar ben rüyamda parçalanmış inek tosun vb.hayvan gördüm gördüğüm hayvan kurbandı ve bir bodrumda çürümüştü bu rüyanın yorumunu her yerde aradım ama bulamadım yorumlarsanız çok sevinirim.saygılar


#17 ,

Rutamda baska birisiyle et yiyoruz Kebap eti ama ben yiyemiyorum hep oyiyor


#18 ,

mrb ben murat rüyamda arabadaydım bir kaç kişi daha vardı ben hastaneye gidiyordum arabada tavuk eti kızartılmış ve parçalanmış yiyodum ve başkalarınada veriyodum genelde büyük parçalarını kendime alıyordum.. bu rüya hakkında yorumuz varsa sevinirim


#19 ,

rüyamda kızarmış tavuk yiyodum parçalanmış yanımda başka insanlarda vardı onlarada veriyodum..


#20 ,

ruya yorumlarim icin hep islami ruya tabirleri diye ara rim ama bir ruyayla ilgili insan hayatinda olabilecek herturlu yorum var nasil tabir ediyorsunuz anlamis deyilim ayni ruya hem kotu hem iyi hem fakirlik hem zenginlik diye yorumlaya biliyorsunuz yani bir ruyanin bir tek yorumu olmali gordugum ruyanin anlamiona bakiyorum gordugum ruyanin cevabini alamiyorum insanlari kandirmaktan baska yaptiginiz birsey yok sizing


#21 ,

Ben böyle tanımadığım insanlarla bi 1o kişilik sofradayim ve masada kizarms küçük doğranmış etler var kavurma tarzında. Ne anlatiyor çağrıştırıyor anlamadim


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...