Rüyada Ev Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içerisinde Rüyada ev görmek anlamı nedir? islami ruya tabirleri Ev ruya tabiri ve ruya yorumları ev rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada Ev görmek Güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu görmek hayatının da gönlüne göre olması demektir.

Hayatı boyunca güven içinde ve yaptıklarından zevk alacak demektir. Evin genişliği mutluluğun artması demektir. Karanlık ve pis ev sıkıntı anlamındadır. Dağ başında ev görmek yükselmenin, herkesten üstün duruma geçmenin haberidir.

Yeni bir ev, yakında taşınacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına gelir. Eğer eski ev gördüyseniz, başarısızlığın ve hastalığın habercisidir.

Güvenliği, huzuru, düşmanlardan korunmayı, rahatı, dertlerden uzaklaşmayı temsil eder. Ev rüyalarına çok dikkat etmek ve dikkatli yorumlamak gerekir.

Rüyada ev görmek ahirete yorumlanir. Rüyada bilmedigi bir eve girip orada bir takim ölmüs insanlar görmek, ahirete isarettir. Oraya girip oturanin eceli yaklasmistir. Öyle bir evden çiktigini gören siddetli bir hastaliga yakalanir. Sahibi bilinen bir eve giren helal rizk için dua eder.

Tahtadan veya kerpiçten yapilmis bir eve giren haram mal edinmege çalisir. Öyle bir evden çikan harama tövbe eder.

İbn-i Sirine göre; rüyada bir evin tavani, dami veya duvarinin yikildigini veya yandigini görmek evinde bir musibet olacagina isarettir. Evinin büyüdügünü görmek nimete, küçüldügünü görmek ise nimet ve rizkinin azaldigina delalet eder.

 

Kirmaniye göre; evinin ortasindaki avlu, kizina ve kiz kardese, evin sofasi anne ve babaya isarettir. Onlari güzel ve temiz görmek onlarin hayir ve selametine, pis ve yikik ve dar görmek onlarin sikinti, felaket ve yoksullugu ile tabir olunur. Kendi mülkü olan bir eve girdigini gören çok sayida evlada sahip olur. Evinin genis olmasi rizkinin bolluguna ve bereketine delildir. Güzel bir ev görmek anne ve babasinin uzun ömürlü olacaklarina, güzel bir esle evlenecegine, zenginlige ve yüksek bir dereceye ulasacagina delalet der.

Ebu Said El-Vaize göre; yeni bir evin yapildigini görmek akrabasindan birinin ölecegine, bir evi genisletmek için tamir ettigini görmek, kedere, bir evi yiktigini görmek musibete isarettir.

Abdulgani İmam Nablusiye göre; ev, insanin dünyasi ile yorumlanir. Rüyada yeni ve mükemmel bir evi oldugunu gören fakirse zengin olur, sikintida ise genislige çikar, sanatçi ise üne kavusur, zengin ise mali artar, bu rüya herkes için hayirlidir. Bir evi süpürüp temizledigini görmek keder ve sikintidan kurtulacagina, bir ev satin aldigini görmek, büyük bir menfaate, evinin içinde veya kapisinda pislik görmek ev halkinin ahlaksizligina isarettir.

Bir baska rivayete göre de; Rüyada görülen evin bir çok tabiri vardir. Ev görmek erkegin beraberce yasadigi, hanimina isarettir. Bir kimse tanimadigi bir evin üzerin çiktigini görse o evin kiymeti ve seren nisbetince bir kadinla evlenir. Bir kimse kendisini, sadece kireçlenmis ve diger evlerden ayn bir evde görse, bununla beraber serre isaret eden söz de söylese, o ev o kimsenin kabri olur.

Bir kimse kendisini saglam bir evde hapsedilmis ve kapisi üzerine kilitlenmis görse, halbuki o ev de diger evlerin ortasinda olsa, o kmse hayir ve nimete isarettir. Rüyada bir evi yüklenip onunla beraber yürüdügünü gören kimse, bir kadinin nafaka ve idaresini üzerine alir. Evin kendisini yüklendigini veya onunla beraber geldigini gören kimsenin nafaka ve idaresi haniminin üzerine olur.

Evinin, altindan oldugunu görenin evinde yangin çikar. Kendini küçük bir evden çikiyor görse, üzüntü ve gamdan kurtulur. Bir kimse bacasiz bir evde oldugunu ve günesin yahut ayin o haneye dogdugunu görse o yerden bir kadinla evlenir. Bir kimse evinde çamurla sivanmis genis bir odanin oldugunu görse, halbuki o evde öyle bir oda yok olsa o evde saliha kadinlann çokluguna isarettir. Eger o oda kireçle sivanip kiremitle yapilmissa o kadinin kötü sözlü münafik birisi olmasina isarettir.

Bir kimsenin demirden yapilmis bir ev görmesi, hanimiyla beraber uzun ömürlü olmasina rüyasinda karanlik bir ev görmesi ise, kötü ahlakli bir erkege isarettir. Bir kimse bir evin, kendisini yüklendigini ve içinde olan esya ile yürüdügünü ve insanlarin da onunla beraber yürüdügünü görse, o ev halkina bir musibet erisir.

Islak ve çamurlu bir eve girdigini gören kimse, o islakli ve çamur nisbetinde hanimi tarafindan gelecek üzüntü ve kedere girip, sonunda bu üzüntü ve kederden kurtulur.

Bir kimse bir sehirde bir bina yaptigini görse, o kimse o sehirde evlenir ve bir çocugu olur. Eger kendi evini bulundugu halinden genis olarak görse, hayir ve nimete ve bolluga kavusur ve hanimi tarafindan servete erisir. Kendisini yeniden bir ev yapmak üzere temel atiyor gören kimseye büyük bir üzüntü isabete eder.

Yeni bir ev gören kimsenin düsmani ölür. Kendisinin bir evi nakisladigini görse o evde husumet ve siddet meydana gelir. Bir kimse kendi evini karanlik görse, menfaat ve rahati olmayan uzak bir yolculuga çikar. Evini aydinlik görse, çiktigi yolculukta hayirla karsilasir. Kendi evini yiktigini görse malina baskalari varis olur. Rüyada görülen ev, kisinin dünyasidir. Bundan dolayi bir kimse rüyada kendisinin yeni sivanmis, bütün bölümleriyle yeni bir evinin oldugunu görmesi, eger fakir ise zengin olmasina, üzüntülü ise üzüntü ve kederin gitmesine isarettir.

Eger zanaatkar ise gördügü evin güzelligi nisbetince devlet ve servete isarettir. Rüyayi gören günahkar ve kusurlu ise tevbe ve istigfar eder. Evin darligi rüyayi görenin cimriligine, evin yeniligine, evin mükenimelligi, rüyayi görenin tedbirine ve evin si vasi dinindeki metanetine isarettir.

Evin tamiri rüya sahibinin sevincine, evin odalari rüyayi görenin hanimlanna, demirden ev, ev sahibinin uzun ömrüne, devlet ve servetine isarettir. Bilinmiyen bir eve girdigini ve çikmaya muktedir olmadigini gören kimse ölür. Bilinmiyen bir eve girdikten sonra çiksa, hastalik sebebiyle ölüm derecesine yaklasip sonra kurtulmasina, eger eve yalniz girse ve orada birtakim ölüler görse, o evde olanlann hepsinin ölmesine isarettir. Bir kimse evinden kizgin olarak çiktigini görse hapsedilir.

Rüyada evine baskasinin girdigini görse, evine giren adam sinina vakif olur. Bekar olan bir kimse, insanlan, rüyada, bilinen veya bilinmiyen bir yerde ev yaptiklarim görse, seref ve san sahibi bir kadinla evlenmesine isarettir. Kendisinin yeni bir eve girdigini görse, evin sahibi veya evde oturan da orada olsa, eger o kimse zengin ise zenginligi artar, fakir ise zengin olur. Kendisini eski bir eve girdigini ve evin de üzerine yikildigini görse o kimse akrabalarindan bir mirasa isarettir.

Bazi tabirciler, bir kimse rüyada bir ev yapsa onun bazi akrabalari veya ev latlanndan biri ölür, dediler. Kendi evini sattigini gören kimse hanimim bosar. Kendisinin güzel bir evinin oldugunu görse, ameli güzel olur, evinin sik ve çirkin oldugunu görse, amelinin kötü olmasina isarettir. Bazen de ev, herkesle iyi geçinmeye, zamanin degismesiyle halinin degismesine isarettir. Bir kimse yeni bir ev yiktigini görse, o kimseye üzüntü ve keder isabet eder.

Bir ev yapsa veya satin aldigini görse, o kimseye çok hayir erisir. Bir kimse evini veya evinin odalarim, yahut avlusunu veya bacasini bilinen miktann üstünde genisledigini görse, o kimsenin dünyaca halinin genislemesine, geçim ve nasibinin çok olmasina isarettir. Bir kimse rüyada evin içinde veya iç kapilardan birinde kötü bir seyin meydana geldigini görse, o kimsenin hanimi hakkinda yaramaz ve kötü bir sey meydana çikar. Hasta olan bir kimsenin, evinden sessiz ve sükut olarak çiktigini görmesi, ölmesine isarettir.

Ev rüyaları daima önemli sayılırlar. Bunlara dikkat etmek ve yorumu da iyi yapmak gerekir. Güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu gören kimsenin hayatı da istediği gibi olacaktır. Güven içinde yaşayacak ve yaptıklarından zevk alacaktır. Evin genişliği mutluluğun artması demektir.

Ev pis ve karanlıksa sıkıntı demektir. Ev dağ başındaysa rüya sahibinin çok yükseleceğini ve herkesten üstün duruma geleceğini anlatır.

Ev rüyaları daima önemli sayılırlar. Bunlara dikkat etmek ve yorumu da iyi yapmak gerekir. Güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu gören kimsenin hayatı da istediği gibi olacaktır. Güven içinde yaşayacak ve yaptıklarından zevk alacaktır.

Bu sayfada ve diğer bütün rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar bölümü ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin ya da isterseniz bir sonraki konumuz olan Rüyada Deniz Kabuğu Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

Merhabalar dün akşam bir rüya gördüm ve rüyadan çok etkilendim. Rüyam şöyle eşimle beraber evimizde uyuyormuşuz sonradan bir soğukluk geliyor uyanıyorum. Tuvalete dogru gidiyorum ışığa basıyorum ışık yanmıyor. Hanımı uyandırıyorum. Lambaya bakıyorum evin tavanı yok yıkılmış agaçlar gözüküyor. Ve sanki hava hafif yagmurlu. Sonra salona geliyorum eve iki yavru kedi ve bir tane büyük kedi girmiş. Düşünüyorum heralde bu kediler evin damı olmadığı için girdi. Kedileri elliyorum fakat dışarıya çıkarmıyorum. Nasıl olsa evin çatısı yok içeriye yeniden girerler diye düşünüyorum. Sonradan aklıma babam geliyor babama söylerimevin çatısını düzeltir. Sonra telaşla uyanıyorum. Saygılar

#2 ,

merhaba dün gece rüyamda annemlerin satmış olduğu evi gördüm okadar güzeldiki tekrar oraya taşınmışız heryer tertemiz yeni eşyalar almışız çok güzel çok ferah bir odada gördüm kendimi yanlız evin merdiveni yoktu ve yeni yaptıracağımızı konuşuyorduk . annem devamlı temizlik yapıyordu

#3 ,

merhabalar... rüyamda sahibini tanımadıgım bir eve o evin sahibinin köpeğiyle birlikte giriyorum..yanımda bir hayvan daha vardı ama ne oldugunu cıkaramadım...köpek eve girer girmez yükseğe bir yerlere sıcradı...ben evde oyle etrafa bakınıyordu...
bu rüyadan bir gun öncede yaz ayında denize giderken bir mağaradan geciyordum..magaranın içinde bembayaz bir kar vardı..karın oldugu yerin üstü acık fakat gunluk guneşlikti...sonra arkadaslarla birlikte o magaradan gecip denize gittim..
yorum yaparsanız cok sevinirim

#4 ,

rüyanda çok güzel evler gördüm.Evlerin balkonuna yıkanmış perdeler asılmıştı.ne güzel perdeler dedim,bir ev daha vardı fakat boyasızdı bir boyacı gelmiş duvarı boyuyordu,ne güzel boyuyor dedim bu ev de diğer evler gibi çok güzel olucak.

#5 ,

iyi günler bundan yaklaşık bir ay önce rüyamda evimin tavanının bir kısmının yıkık olduğunu gördüm gökyüzünü görebiliyordum hafif yağmur havası vardı ama yağmur evin içine girmiyordu sonra cama doğru bakmaya giderken evin çok uzun ve büyük olduğunu gördüm sonrada uyandım.Dün ise aynı rüyayı eşim görmüş deprem oluyormuş evin tavanın ortası çöküyor gibiyken evden dışarı çıkmışız sonra biz el ele tutuşup koşuyormuşuz bu sırada evler yıkılıyormuş yollar yarılıyormuş deprem duruyor ama ikinci bir deprem olacağını biliyormuşuz ve kaçmaya çalışıyormuşuz sonra ailesinin deprem öldüğünü görmüş aynı rüyada yorum yapabilirseniz sevinirim iyi çalışmalar

#6 ,

merhaba rüyamda merdiveni yıkılmış karanlık bi ev gördüm içinde yapayalnızdım

#7 ,

iyi gunler dun gece ruyamda yenı bır ev almışım acaba nasıl yorumlayabılırız..................

#8 ,

iyi günler dün gece rüyamda yeni bi ev almıştım çok güzel ve ferah bi evdi acaba nasıl yorumlayabiliriz

#9 ,

merhabalar ruyamda eve hirsiz girmis yanimdaki telefonumu aliyor sonrada birakiyor ben gordukten sonra o sirada esim uyaniyor ve saldiriyor daha sonrasini hatirlamiyorum

#10 ,

cok ilgincdirki uyandikdan sonra tekrar uyudum hirsiz ruyasini gordukten sonra tekrar uyumaya dalmisim annemin evine gidiyorum orada evin etrafina cam fidanlari dikiyorum sonrada tutsunlar diye suluyorum fidanlari tsk ederim simdiden yorumlariniz icin

#11 ,

Rüyamda Annem ve babamla kar topu oynadigimi gördüm.karlar bembeyazdi.bu ne anlama gelir?lütfen yardimci olun

#12 ,

İyi çalışmalar diliyorum.Rüyamda; uzun bir yolun başında yada tepe gibi bir yerde durup uzunca iki şeritli bir cadde yada anayol olan asvalt,düzgün çevresinde evler olan bir yola bakıyorum.Zannediyorum ki yolun başında yüksekteyim ve yol aşağıya doğru meğilleniyor uzunca bir yol ve döner kavşakta birleşiyor.Ama baktığım yönde yol ve cadde görüntüsü olmasına rağmen arka tarafımda sanki bir yaylada tepeden aşağı bakıyormuşum gibi kırsal biryer olduğunu biliyorum ama görmüyorum.Yola uzun süre baktıktan sonra hemen sol tarafımda bir eve giriyorum.Evi net hatırlamıyorum ama bahçeli iki katlı, balkonu yola bakan bir ev.Bir tanıdığa yada bi aile dostuna ziyarete gitmiş gibi, yemeğe gitmiş gibi evde ağırlanıyoruz yemek yiyoruz ve evden çıkıyoruz çok nezih ve huzurlu bir şekilde.2 gün önce görmüş olduğum bu rüya için yorum yapmanızı rica ediyorum.tekrar iyi çalışmalar.

#13 ,

Rüyama başlamadan önce birşey belirtmem gerekiyor bız kayınvalıdemle aynı apt.da karşılıklı daırelerde yaşıyoruz belirtmek istedim...
Rüyamda kayınvalideme tanımadığım kadınlı erkekli çocuklu misafirler gelmiş(evlerımız ufak daırelerdır)bende karşıya geçiyorum bir bakıyorum dairesi çok buyuk kayınvalıdemın daha sonra o ınsanlar anlıyorum kı benım daıremı satın almaya gelmışler.Kayınvalıdem de evi gezdiriyor ev bırebır aynı modelde ama sadece buyuk genış duruyor bırde camlarımı değiştik gördum yenı pimapenler bölmelı ve dışarıda çok yağmur yağıyordu anne adamlar da var o odaya gırerken iç çamaşırım var mı once sen bak dıyorum...Evımı bayan beğenıyor ruyamda buyuk olmasına rağmen küçük ama çok sıcak bır ev deyıp almaya karar verıyorlar k.valıdemde eşımle anlaşın dıyor ve evım satılıyor...çok uzun oldu umarım yanıtkarsınız şımdıden teşekkurler........

#14 ,

rüyam cok uzundu ama;rüyamda arkadaşımmın evine gittik eviçift dairemiş o arka tarafı seçmiş resimde çok güzel diye ama oturunca pişman olmuş evin balkonuna cıktık balkon bir örtüyle 2 ye bölmüş bana evelere bakan tarafını gösteriyor hiç manzaram yok diyor resimde manzarasına vardı diyor bende perdeli olan tarafı acıyorum bakıyoruz ki evin hamen yanında deniz var uzklara dogru bakıyorum çok büyük baktıgım tarafta 1 adam sandalda balık avlıyor ama balkon biraz eskiona demirleri tamir edersen cocugun düşmez diyorum manzaran çok güzel diyorm;aynı rüyada çok güzel tahtadan ev görüyorm oda arkadaşıma kalmış

#15 ,

bende rüyamda ev gördüm iki ev başkasının nasıl yprumlanır

#16 ,

iyi günler rüyamda karlar üzerinde yürürken üzüntüden bayıldığımı ve daha sonra hemen ayıldığımı gördüm daha sonra ise çok güzel ferah bir eve girdim ev üst kat gibiydi ve çok iç açıcıydı yorumlarsanız sevinirim

#17 ,

tekrar merhaba.bundan 3 ay önce rüyamda yeni 5 ay önce vefaat eden canım anneannemi büyük yeşillik bir arazi içinde ve iki katlı bir evin balkonunda görüyorum bana ek sallıyor iyimisin dediyimde ,,evet,, iyim kızım diyor ve ordan aşağısı uçurum olan biryere doğru gidiyor .gitme orası uçurum diyorum bana gülüyor ve ordan rahatça aşağıya kayıyor.. lütfen beni aydınlatın çok etkisindeyim bu rüyanın 3 aydanberi.çok teşekkürler şimdiden sağolunuz...

#18 ,

rüyamda bi tanıdığın yeni aldığı evine gidiyoruz ama ev o kadar büyükki cok sasısıyorum.bir sürü odası var gez gez bitmiyo.hatta bir odası böyle acık bir alana bakıyor..ne demek oluyor yorumlarsanız sevinirim.iyi calışmalar.

#19 ,

selam.... rüyamda elimde yavru bi papağan vardı.....bir anda üstüne yıldırım düştü... ve ardından bi dağ evine dönüştü.....bunu açıklayabilirmisiniz...

#20 ,

eski ve kerpiç bir evde oturuyormuşuz(ikamet ediyormuşuz.) Kapıdan giriyorum ve ev biraz dagınık eşime ev eski olabilir fakat etrafı biraz düzelt diyorum. sonra odanın birine kontrol etmek için giriyorum biraz evde tamirat gerekli diyorum.

#21 ,

mrb rüyamda tanımnadığım birinin evine gittim ev topraktan yapılmış yeni bir ev idi ev tek katlıydı evin duvarları ince olduğu için kadın dedi ikinci katı yapmayı düşünüyorum ama evin duvarları dayanıklı olmadığı için yapamıyorum oğlum yanlış yapmış evi diyordu

#22 ,

rüyamda çok sevdigim bi arkadasımla birlite, onun rahmetli ananesinin evini ziyaret ediyorduk.ev eskiden hatırladıgımdan daha geniş görünüyordu.mutfakta biraz süt kaymagı buluyorduk.eskiden tereyagı yapmak için çırpardık.yine alıp cırpıyorduk.anlamı nedir acaba??

#23 ,

merhaba,

rüyamda korkuyorum ve arka arkaya salavat,kelime_i şaadet,allahü ekber diyorum.sonra mutfağın ışığını yakıyorum ,tavanın aktığını görüp elektrik çarpar diye ışığı söndürüyorum9-10 yaşlarında erkek çocuğunu kucaklayıp onu bir başkasının kucağına veriyorum.diğer tarafta küçük kız çocuğuna yatak hazırlayıp yatırıyorum.bir erkek var.bana iyilik yapmış ben de ona allah razı olsun.siz çokiyisiniz diye dua ediyorum.
üçkız çocu var.oynuyorlar.oynarken büyük abdestlerini yapıyolar ve abdestlerini yiyiyorlar.bende ailelerini çağırıyorum. çok karışık birrüya göüyorum. rüyamı yormlarsanız sevinirim.hayırlara vesile olsun.iyi günler.

#24 ,

iyi çalışmalar

dün gece rüyamda babam bir ev yapıyormuş birden ev bitmiş oluyor tahtadan yapmış ve okadar güzel olmuşki anlatamam ev dışardan küçük gözüküyor ama evin içine girdiğimde ev okadar büyükki bir sürü odaları var ve her odası eşyalı değişik renkli yataklar var her odasında..
yorumlarmısınız şimdiden kolay geldin hayırlı günler dilerim

#25 ,

ruyamda annemle beraber köydeki babaannemin evindeyiz.gece vakti avluda tanimadigim iki insan oturuyo ben disari cikip ikisiyle konusuyorum ve memleketlerini ögreniyorum. daha sonra ikisini avlu disina cikarti yorum.neden kapi girisine yabancilarin girmesini engelliyecek köpek veya avlu kapisini kapatmadigimi dusunuyorum

#26 ,

merhaba önce belirtmek isterim ben bu rüyayı 6yıl önce eşimden ayrılmayı düşündüğüm bir zaman görmüştüm,ayrılmadım şuan beraberiz iki çocuğum var..rüyamda bir binada oturuyormuşuz ben binanın dışından bakıyorum bina yana eğilmiş yandaki binaya yaslanmış ben içimden eyvah deprem olursa mahvoluruz diyorum,sonra bir yolda gidiyoruz eşimle bisikletle arkamızdanda iki genç geliyor onlarda bisikletle sonra onlardan biri düşüyor bisikletten ben eşime bak onlar düştü bizde düşeriz inelim diyorum eşimde iniyoruz yola devam ediyoruz sol tarafımızda bir dağ gibi biyer orda koyun sürüsü koyunların öbür tarafında yani dağın başı sanırsam iki çoban köpeği hızlı bir şekilde gidiyorlar ben biraz korkar gibi oluyorum bize fazla yakın deiller ben eşime bize bişey yaparlarmı diyorum öyle aklımdanmı geçiriyorum tam hatırlamıyorum eşim bişey yapmazlar dercesine bakıyor dönüyor önüne bu arada eşim yol boyunca konuşmuyor benle dediklerimi yapıyor ama konuşmuyor küskün üzgün gibi ben onla konuşuyorum sonra o köpekler görünmez oluyorlar dağdan aşıyorlar biz yolda kayar gibi uçar gibi gidioruz sonra bir eve giriyoruz ev kerpiç birz eski gibi çatısı yamalı eve geliyoruz ben içimden rahatlıyorum en azından güvenli diyorumiçimden...bu arada ben şuan o gördüğüm binada oturuyorum yani rüyamı gördükten 4yıl sonra o gördüğüm yıkılmak üzre olan binada bilmediğim bir şehirdeki binayı 4yıl önce rüyamda görmüştüm yani rüyamın binadan sorası çıkmad halen yorumlarsanız çok memnun olurum.

#27 ,

rüyamda annenlerin evindeyim. evdeyken deprem oluyor ve annemide zorla alıp dışarı kaçıyoruz. yüksek bir yerde bakıyoruz binaya. annem girmek istiyor bende duvarları gösteriyorum .ön duvarlar tamamen yok diğerleride birbirinden ayrılmış fakat bina ayakta. sonra nedense ölmüş anneannem yanımızda oluyor o esnada kalabalıkta var ama babamı bir tek hatırlıyorum. sonra anneannem bana ve kardeşlerimden birine öleceği için 5 lira harçlık veriyor. sonra anneannem bir anda bebek oluyor. ve sürekli ağlıyor. bende onu susturmaya çalışıyorum. rüyamın etkisinde çok fazla kaldım. aydınlatırsanız çok sevinirim. lütfen cevap verin. iyi günler

#28 ,

s.a.

rüyamda yeni bir ev almışız.eşimle içinde dolaşıyoruz içi bembeyaz ferah bi ev geniş.eşyalarda beyaz.sonra eşime bir telefon geliyor arkadaşı aramış bende yemek var yeğemeğe gelsin diyorum.eşim telefon konuşmasını bitiriyor.sonra biz daha yeni eviyiz 1 hafta oldu gelmez bizi rahatsız etmek istemez diyor.bende düşünüyorum biz nasıl yeni evlendik diyeben hamileyim diyorum ama bunları ona sölemiyorum kendi kendime düşünüyorum.evde bir erkek çocuğu görüyorum küçük çok şirin bişi.sonra bukadar yemeği kim yiyicek diyorum.çok güzel yemekler yapmışım.derken kız kardeşim geliyor.bende şükür ediyorum yeni evimemize misafir geldi diye.oturup sohbet ediyoruz.rüyamı yormlarsanız sevinirim.hayırlara vesile olsun.inş.hayırlı günler.

#29 ,

merhaba ben ruyamda eskiden oturdugumuz eve tasindigimizi goruyorum ama ev tamamen degismis esyalar yok esimle sikisacagiz essalar sigmayacak diye konusuyoruz ama ev ayni zamanda cok aydinlik cok mutluyum o eve geri dondugumuz icin.temizlik yapiyorum esyalar gelecek diye ama yanlizim evde

#30 ,

Iyı gunler.Ben rüyamda annem ve babamın oturduğu apartmanı gordum.Apartmanın tum camları kırılmıştı.En alt katın dırek ve kolonları eğrilmişti.Ama yıkılmamıştı bina.Annem ve babama ne oldu burda dıye sorunca;toprak kayması oldu.Ama çıktık evden bıze zarar gelmedı dedıler.Bu rüyamı lütfen yorumlar mısınız? Saygılar.

#31 ,

dün akşam rüyamda dagbaşı gibi bir yerde evim varmış küçük sanki bir odası var dag evi gibi merdivenlerden çıktım kapı açıktı içeri girdim baktım evin tavanı yok çok fırtına olmuş çatı yantarafa dogru uçmuş oradan dışarısı gayet iyi görünüyor aşagılara dogru baktım ormanlık ve mera gibi kar yagıyor gibi ama karyok fırtınada yok dinmiş gökyüzüne bakıyorum yıldızlar var ve parlıyorlar evin çatısını yerine koymak lazım diye düşünürken uyandım.sabah saat 5 olmuş

#32 ,

slm
gece rüyamda Hz.Muhammed ve Hz.İsa peygamberlerimizin evlerini gördüm.sonra peygamber efendimizn avlusuna gırıyorum cok güzel çeşmeli bi havuz var gümüşden.fakat arka tarafa dogru gıdince harabe gıbı bı yer var ve temızleyen ınsanlar vardı o sırada duvardan bı taş parcasının kopup yere yuvarlandıgını gördüm...yorumlarsanız cok mutlu olurum tşklerr....

#33 ,

merhabalar
rüyamda bir tanıdığımızın evine gidiyorum yanımda başkalarıda var ve gittiğimiz ev denizin ortasında sadece tek tarafında karadan uzanan yol var ve eve giderken annemin ve kendi evimi görüyorum annemin evi denizin kenarında ormanın dibinde benim evimde tepede ormanın içinde yanımdakilere uzaktan onu gösteriyorum sonra eve giriyorum ve evin sahibiyle evi geziyorum ve evin kopcaman çok güzel ferah olduğunu söylüyorum fakat yatak odası nın her tarafı yüklük ve evin sahibine evi düzenlemesi için öneride bulunuyorum rabbim hayırlara çıkarsın

#34 ,

merhaba
ben rüyamda merdiveni olmayan bir ev gördüm o evin sevdiğim insanla bana yapılmış içine çeyiz serilmiş ti yorumlarınızı bekliyorum

#35 ,

merhaba

dün sabah rüyamda bahceli bir evin balkonunda (iki katli bir bahceli ev) cikmisim ve bahcesine bakiyorum yemyesil rengarenk cicekler vardi o kadar güzeldi ki bir cenneti andiricak kadar ama o güzellige bakarken simsiyah yilan bahcenin distaraftan baslangicinda kafasini gövdesini kaldirmis
bana bakiyor ve bende ona pek korkmadim dona kaldim gibi sonra uyandim. Umarim yakin zamanda yorum yaparsiniz ve cok sevinirim,
hosca kalin

#36 ,

rüyamda akşam üzeri evime giderken yeni evine taşınan halamın kızı ile karşılaşıyorum. slm veriyoruz birbirimize ve diyor ki burası benim yeni evim sürekli öünden geçiyorsun hiç uğramıyorsun. sonra beraber evine giriyoruz.her yer tahta ve ahşaptan kocaman bir ev en arka kısmında ise etrafı yüksek duvarlarla örülmüş ve çok az bir kısımdan dışarının görüntüğü bir bahçesi vardı.yorumlarınız için tşkler.

#37 ,

s.a ben rüyamada yıldızların gök yüzünde bütün bir araya toplanıp bir halka olduklarını sonrada dağılıp tekrar toplandıklarını gördüm ve onlara bakarken esteğfurullah el azim ve etü büüleyk dedim

#38 ,

Ben rüyamda annem evden gitiyo sonra gelip kücük kiz kardesimle beni evden almak icin eve geliyo biz yalvarsakta evi terk etip türkiyeye dönmektre israrli o ara yengemde geliyo ama kararli beni ve kücük kiz kardesimi alip gitecek bizde doparlanmaya basladik iste ne görürsek kendimize ayit topluyuz o arada babam geldi gülerek ben gitmemizi istemiez kizar diye beklerken babam hayaalanina nasil gideceksiniz sonra para cikartip veriyo ama hep gülüyo gitmemizden memnun gibiydi,,,

bu ne demek

#39 ,

ben esimle yeni bir evdeydim esyalar yeniydi belirli gördüklerim beyaz bir gömlegi vardı üstünde sanırım sarı koltuklar vardı neyse olan oldu geçti gibi birşeyler konusuyorduk bu ne demektir ? tesekkürler

#40 ,

Merhabalar,ben rüyamda rodos adasındaymışım.Tepede sıra sıra kerpiç evler var,fakat döküntülü,her evin dışında Büyük iskenderin siyah demirden heykeli var.Heykel derken sadece çerçeve şeklinde.Rüyam ne anlama geliyor,cevaplarsanız sevinirim.Hoşçakalın

#41 ,

rüyamda deniz kenarında bir evim varmıs, denizin hemen yanında, ev 2 oda bir salon sanoyordum evde bakıyorum kiler gibi kullandıgım bir oda daha oldugunu farkediyorum cokda genişdi burayıda oda olarak kullanabilirim diye düşünüyorum ,fakat evin tabanın yani yerinin bayır, egik oldugunu görüyorum . lakin manzara cok güzel deniz dalgalı hemen önünde yorumlarsanız cok sevinirim .

#42 ,

rüyamda ev arıyorum taşınmak için.çok güzel, geniş, hemde ucuz nispeten deniz gören bir ev buluyorum.eşiminde bu eve bayılacağını düşünüp çok mutlu oluyorum.mutfak geniş çok dolaplı.dolap kapaklarını açıp bakıyorum önceki kiracıdan kalma ufak tefek ama iyi durumda benimde kullanabileceğim eşyalar var.evi tutup hemen eşime haber vermek için yola çıkıyorum.yorumlarınız için teşekkürler

#43 ,

selamün aleyküm , bu ruyayı yaorumlayacagınız için şimdiden allah (cc) razı olsun, ben ruyamda annemle beraber bir yolda yürüyorum bir yere gidiyoruz yol kenarında bir narenciye bahçesinin boş olan yerlerine ekilmiş olan birberleri fidelleriyle beraber topluyorum , bir kucak dolusu kadar topluyorum, annemlede sohbet ediyoruz, daha sonra annemle 5- veya 10 metre kadar gittik ben anneme dönüp anne burası benim bahçem diyorum narenciye bahçesi için , anneme burası 400 m2 diyorum sonra hayır hayır 2,5 dönüm diyorum kocaman limon bahçesi, daha sonra bahçenin kenarında 2 katlı müstakil ev görüyorum , anneme bak sen bu evin sahibini tanıyormusun diyorum , annemde kim diyor bende eski komşumuz olan anteplilerin evi diyorum ev yeşil bir ev
hemen o evin yan tarafında kiremit reng bir ev daha var ama onun hakkında yorum yapmıyoruz.

#44 ,

çok ruyalarım var ama buda bir başkası uzun süre etkisinde kaldığım bir ruyam ,
gene bir gün ruyamda babam ve ben varız
oturuyoruz
ben felak suesini okumaya başlıyorum , babamda her seferinde eksik okudun diyor ben hayır diye ısrar ediyorum ama hakikat babamın eksik okudugum ayeti bana söylemesiyle eksik okudugum '' Ve min şerrinneffasati fil ukad'' ondan sonra uyandım.

#45 ,

köydeyiz . yanımda bir bayan var tanımıyorum . birlikte yürüyoruz. çamur tarlalar. sonra bir ev köy evi bir camı bir kapısı var tek katlı. damıda var. kadın bir bak içinde ne var . ben dama çıkıyorum o pencereden dar zor giriyorum . çıkmak istiyorum kapıda kilit takılı asılıyorum açılmıyo.
o kadın kaçmış. içerde kilitli kalıyorum. çok korkoyorum. pencereden çıkım diyorum kendimce girdim ama nasıl çıkıcağımı düşünüyorum. sonra çıkıyorum çok zor oldu çıkışım dam her taraf aşağı nasıl incem bilmiyorum çok yüksek atlayım diyorum baçaklarım kırılır diye korkuyorum . o kadın bir sürü kişi toplamış bana o kişilere bu hırsız eve girdi diyo halbuki kendisi bu eve girelim dedi . kendisi şişmandı bana sen gir ben pencereden sığmam demişti. neyse ben damın birinden arka taraftan indim kurtuldum. kaynanamın evinin bahçesine çıkıyorum. kaynanam bahçede benim gelinim gelmiş benim gelinim diyor elinde bir sepet paket paket boncuk var. bana bir tane veriyor. bakıyorum boncuklara kırmızı boncuklar. kaynanam içeri gidiyo bu boncuklar uymadı başka ver diyorum o da beğen al diyo bakıyorum da 3 paket da boncuk var 2 tane pembe bir tanede sarı paket. değişmedim elimde kırmızı boncuk paketi vardı.
rüyamı yorumlarsanız memnun olurum.

#46 ,

selamu aleyküm ben rüyamda babamı gördüm babam yaşamıyor,rüyamda yeni bir ev bize aldı ve evi yıktı yerine biriyle ortak ev yapacakmış alt kat bize,üstse o şahıslara ait olacaktı ,paramızda azdı arsamız var onun bir parçasını satar veririz diyordu evi yıkınca,molozlarda büyük çikolata parçasıydı oevin demir mavi bir kapısı vardı yorumlayandan allah razı olsun

#47 ,

merhabalar;rüyamda yeni bir eve taşınmışız.Eşim ve oğlumla birlikte asansörle eve çıkmak isterken evin birden çok çok yüksekte olduğunu farkediyoruz ve birden asansör eğiliyor ve zemin hafif kayıyor.daha sonra evin içinde oluyoruz camdan dışarıya baktığımda evin öne doğru yattığını ve biraz uzakta olan sahilin hemen önümüzde ve suyun toprağı yuttuğunu görüyorum.O sırada telefon çalıyor ve dayımın kızı oğlumun köyde güvende olduğunu ve orada herşeyin normal olduğunu ve oraya gelmemizi söylüyor(ama bir taraftanda oğlum benim yanımda ) hemen ben bir iki eşya toparlamaya başlıyorum ama ne alacağımı bilemezken telefonun saati çalıyor ve uyanıyorum.bu rüyayı sabah ezanından sonra gördüm.Çok acil yorumlarsanız sevinirim.Hayırlı günler

#48 ,

rüyamda biri baa fal bakyordu falda hoş bir bey gördü sonra fal konusu kapandı ve bana işaret etti şte bu beydi sensin falındaki dedi bende aman diyerek yanından ayrıldım. fal bakan kişide peşimden geldi. sonra altından dere akan bir ağacın gördük suya basmamak için ağaca çıktık ağaç çok yaşı olan acak oldukça yeşil ulu bir ağaçtı ve ağaçtan inerken ayağım ağacın kökündeki kovuğagirdi ve kaydım sonra arı ısırmış gibi bir ağrı hissettim eyvah ayağımı bişi ısırdı dedim ve ayağımın altına baktım sonra kanatlı bir karıncaymış ısıran dedim sonra o karınca birden kara bir böceğe dönbdü.ayağımın ağrısı geçti kalktı ve düşündüm zehirlenirmiyim diye sonra zehirlenmiyeceğime kanaat getirererk yola devam ettim köy evi gibi bir ev gördüm köydeki komşumuzun evine benziyordu ancak o değildi benim evim de değildi sonra dışarda kalabalık vardı.gençler oturmuştu evin dışında sonra ben içeri geçtim falımda çıkan çocukla beraber içeri geçtik. evin içinde cam kenarında tahtadan yapılmış bir setin vardı ve bu setinin üzrinde otuduk. sonra birbirimize baktık ve hemen öpüşmeye başladk bende burası çok uygunsuz yer dedim orada uyandım.

#49 ,

Ben rüyamda kocaman bir evdeymişim ama evden dışarı bir yre gidiyorum. Sonra Eşimin arkadaşıyla karşılaşıyorum eşimi sotuyor evde diyorum hem de evimiz çok güzel diyorum denize giriliyor diyorum. Bende size geliyim diyor tamam diyorum beraber eve geliyoruz ev nasıl bir güzel lambiriden eskitme villa tipi ana kapıdan giriyoruz. Sonra evin içine vbir kapı daha varmış oraya girmeye giriyoruz ev içi mükemmel herşeyiyle dört dörtlük sonra oradan çıkıyoruz eşimin olduğu tarafa salona geçiyoruz. Salonun içindende balkona çıkılıyor eşim orada takım elbise ile oturuyor. Arkadaşı tamam diyor tam istediğim gibi şimdi denize girmek istiyorum diyor. İstediğin zaman gir diyoruz. Deniz simsiyah ben korkuyorum. Sizin girin diyorum. Öyle uyandım. Lütfen yorumlarsanız memnun olurum... teşekkkürler.....

#50 ,

rüyamda arkadaşım eşi ve ben arabayla giderken tanımadıgımız bir evin çatısını yandıgını ve ben ev sahiplerinin çatılarının yandıgını bilmediklerini düşünerek ev sahiplerinin kapısını çalarak haber veriyorum ayrı ayrı odalardan iki kadın ve yaşlı biri çıkıyor söylüyorum umusamıyorlar birinin telefonunu istiyorum vermiyor acaba neye yorumlamak lazım

#51 ,

Rüyamda tarihi bir ev gördüm...ev eski ve zeminde bir göçük altında gibi fakat içi çok güzel döşenmişti.rüyamda bu evde bir arkadaşım kalıyordu.sanki bir zamanlar bende bu evde kalmışım..sonra o arkadaşla anlaşamamış ayrılmışım gibi görüyorum..sonrasında eve geliyorum ve evi çok beğeniyorum..kalmaya karar veriyorum.hatta ev eski tarihi bir yapı..yolda üniversite hocalarımdan birini görüyorum ve evin tarihini bana söylemesi için onu eve getiriyorum..sonrasında birden uyandım..fakat ev çok sevimli idi..rüyada bir ara mahalleden birinin düğününüde gördüm ve düğüne gelen misafirleride bu eve getirdim onlarada gösterdim...çok karmaşık bir rüya idi...neye nasıl yorucağımı şaşırdım...lütfen yorumlarsanız sevinirim...

#52 ,

Ruyamda yatak odamdayim ve birden bire evin duvarlarinda gariplikler fark ediyorum,megersem annem de bir gun once kuzenimle bana gelmisler. Telefonumu bulup yoneticiyi arayip cagirip gostermek istiyorum ama elime aldigim iki telefon da benimki degil. inceledikce evin ciddi bir hasar almis oldugunu ve nerdeyse yikilmak uzere oldugunu fark ediyorum ve annemlere yanlarina bazi esyalarini alip hemen evi terk etmemiz gerektigini soyluyorum ama ortalikta bilincsiz ve kararsizca dolasip duruyor, sacma sapan kazak sampuan pamuk gibi gunluk esyalarimi almaya calisiyorum. Sonra bir ara balkona cikinca en ust kattaki komsumla ki normalde benim evim cati katidir, balkondan goz goze geliyoruz belliki o da farkında binanin durumunun.Yerin bir kısmı nerdeyse benim balkonla birlesmis ve asagi dogru rampa yapmıs park yerine dogru uzaniyor, ordan kendimi bırakınca fayans kaplı kaygan zeminde kayarak apartmanın arkasına ulasiyorum ve binanin caddeye dogru egilmis oldugunu goruyorum.Insanlar goruyorum marketten onlarca dilimli ekmek aliyorlar ve benim jetonum dusuyor yanima ne almam gerektigi konusunda, sonra eve geri donuyorum ama annem kiziyor bana onu evime getirdim diye ve sonra uyandim.

#53 ,

rüyamda biri bana çok güzel ferah geniş bir ev hediye etmiş ve bende o evi sevdiğim adamla paylaşıyordum

#54 ,

rüyamda çok eski ve dağınık bir evdeyim.Evde elektrik ile ilgili bir sorun çıkıyor ve ben şalterleri indirmeye çalışıyorum.Sonra yatıyorum ve korkuyorum.Ölmüş babaannem bir kanepede uyuyor.Ona benimle uyumasını söylüyorum.Oda kalkıp yanıma geliyor.Yorumlarsanız çok sevinirim.

#55 ,

ruyamda odamdayım yatıyorum bi bakıyorum ki yattıgım cekyatın yarısına kadar odamı su basmıs ama su berraktı evde benden baskası yok sinirli halde suyu cıkarmaya baslıyorum suyu cıkartıyorum ama halılar koltuklar hepsi ıslanmıs evi temizledim kuruttum ve en sonundada uyandım

#56 ,

rüyamda telefonum çalıyo arayan olarak arapça allah yazıyo şaşırıyorum ben böyle bir şey kaydetmedim diyorum açıyorum ama bi ses yok çalıp çalıp duruyo endişe içinde neler oluyo diye düşünüyorum çok korkuyorum lütfen rüyamı yorumlarmısınız

#57 ,

ben rüyamda yeni bir
ewe taşındığımı grdmm ne anlama qeldiğini yorumlarsanız memnun olurum ...

#58 ,

rüyamda yeni aldığımız evden taşındığımızı görüyorum. benim taşındığımızdan haberim yok eşim söylüyor.ilk başta üzülüyorum fakat eşim daha büyük ve daha güzel bir eve taşındığımızı söyleyince tamam o zaman falan diyorum.ben annemlerde kızımla birlikte eşimin eşyaları taşımasını bekliyorum.biz taşınırken aynı zamanda da bizim apartmanın yanındaki bloktanda iş yerinden bi arakadaşımda ev almış olduğunu falan görüyorum.tam onlarda burdan ev almış bizde taşınıyoruz falan diyorum.

#59 ,

Rüyada iki katlı bir ev görüyordum.Ev biraz dağınıktı ama çok güzelbahçesi dağın başında hayvanlarla içiçe bir evdi.o evde her zaman görüştüğüm arkdaşımı ağırlıyordum evde tüm aile vardı.Acaba yorumlarsanız çok iyi olu syg.

#60 ,

rüyamda geniş bir avludayım, orda bir yer ocağı gördüm ve elimdeki çakmakla ateş yaktım ateşten hiç duman çıkmıyor. Sonra sevdiğim çocuğun evindeyim. küs olduğumuz için mutfakta oturuyor bense anne ve babasıyla salonda oturuyorum. annesi seslenip salona çağırıyor onu gelmek istemiyor sonra ben seslenip diyorum ki gel ben gidiyorum rahat edebilirsin. içerden sesleniyor gitme seni ben bırakacağım ve kalkıp yanımıza geliyor üzerinde mavi bir tişört var. beni görüp arkamdan gelmesin diye evin kapısından çıkıp üzerime çekiyorum kapıyı bir iki denemede kapı kapanmıyor son hamlede kapı kapandı ve ben uyandım..

#61 ,

Merhaba...

Rüyamda ...

Ben karanlıkta annemlerin evine doğru giderken, yolda birkaç kisi yolun kenarında oturmuş ve bana tas atiyorlar ve ben neden tas attıklarını anliyamiyorum ve hizlici annemlerin evine doğru yürümeye çalışıyorum. Ve etraf o kadar karanlık ki ben evi bulmakta zorlanıyorum ve sonu gözükmeyen, karanlık ara sokaktan evin onkapisindan gidim düşüncesiyle,korku icinde, hızla yürümeye basliyorum, ve eve ulaşıyorum.. Ev bol ışıklı ve annem beni balkondan çağırıyor Gel diye ve ben kendimi o an cok rahat hissediyorum ve evi bulduğuma cok seviniyorum.... Hayirlara vesile olsun.. Bunu yorumlarsanız cok sevinirim tskl

#62 ,

Rüyamda sabah kalkıyorum ve evdeki eşyaların yenilendiğini görüyorum.banyoda az bir su birikintisi var.diyorum ki,'sanırım ben yokken evi su bastı ve ev sahibim tüm eşylarımı yeniledi'.bütün banyo tuvalaet ve odalarım tüm eşylarının yenilenmiş olduğunun farkına varıyorum..öyleki tüm kıyafetlerim bile ütülenmiş ve katlanmış vaziyette yeni dolaplara yerleştirilmiş..

#63 ,

Rüyamda yeni evimizi satıp,eski bir ev aldık.Ben de aglıyordum.Gittigim eski evdenn ise su çıktı.Ama çok duru bi su.Birde merdiven gördük.çok yüksek ve dik.Benim kızım hiç zorlanmadan çıktı.ve bende çıktım.Birileri bana yardım ederek.O merdivenleri çıktıktan sonra çok uzun bir yolda yürümeye başladık.Rüyam bu kadar..Çok merak ediyorum.cevaplarsanız sevinirim teşekkürler..

#64 ,

sayın yorumcu,ben rüyamda iki katlı bir ev gördüm.Biz bu evi yeni alıyoruz.İlk katı bizim şu an ki oturduğumuz ev.ilk katın penceresinden baktığımda şu an ki çevremizde olan binalar.İkinci katı ise çok güzel padişahların kaldığı saray gibi bir ev.Evin alt katına sadece yatmak için gidiyoruz.Üst katında da gelen misafirleri ağırlıyoruz.bir de üst katın camından baktığımda yandaki evin sahibi bi adam cam kenarında oturmuş kavuklu padişah gibi biri,ben ona dikkatlice bakınca o da bana bakıyor daha sonra fesinden aşağıya tüller sarkan bir kadın ona tasla bişey ikram ediyor.Kadın gelince adam ona dönüyor ve elindeki tası alıp içiyor.Ve tam rüyanın bu yerinde uyanıyorum.Benim de rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.İki gündür üst üste aynı rüyayı görüyorum ve anlamını gerçekten merak ediyorum.

#65 ,

sevgili yotumcu ben rüyamda uzun zamandır küs oldugum sevgilimle mahkemde boşanıyordum davacı bendim oda mahkemdeydi ama hakim soruları bana soruyordu

#66 ,

Annem rüyasında ev almış, çok yüksekteymiş balkondan bakınca caminin minaresini görmüş ,ve şöyle demiş.
-balkondanda cami görünüyor ne güzel.demiş
bana bunu yorumlarmısınız.

#67 ,

sayın yorumcu ben rüyamda babama ait olan bir evi (gerçekte öyle bir ev yok)hasmımız oğluna kiralmış yani ben de babam böyle birşey yapmazdı diyorum ve o eve gidiyorum evin duvarları yıkılmış içerde bir sürü evsiz insanlar oturuyo ve çatı akıyor ama evin içi aydınlık sonra bakıyorumki su saati bozuk ve ordan vanayı kapatıyorum ama su okadar çok evi sarmışkı heryerden akıyor o arada bir su göerevlisi geliyor tamir için bana diyorki bu saat çok kaliteli bir saat niye kullanmıyorsunuz bende kullanacağız zaten diyorum ama bu saatle ruhsat gibidir yapılması gereken prosüdürler var ve o anda evde ki insanların birini tayıyorum ve oda saat hakkındında söylediklerimi onaylıyor bu tanıdığım kişi görçekte ölmüş bir kişi rüyamı yorumlarsanın çok sevinirim benim için önemli

#68 ,

Merhaba;rüyamda içi dışı beyaz boyalı eve bakıyoruz almak için evsahibi evin yakınında bir yeni yapılmış lüks apartmanı gösteriyor oraya 1 milyon borcum var ödeyemedim onun için bu evi satıyorum satıp parasını ödeyeceğim diyor.(kendi kendime bu parayı biz verelim diyorum sonradanda parayı verirsek evi satmaz biraz vicdan yapıyorum üzülüyorumda) eşimle ben evi görünce çok seviniyoruz tam istediğimiz gibi bir ev diyoruz( normalde bahçeli bir ev almak istiyoruz)evin içini geziyoruz tertemiz boş bir ev bir odanın kapısı kapalı orayı merak ediyorum sonra bir odaya giriyoruz odanın içinden su kanalı geçiyor çoktemiz, su kanalın kenarlarına minder koymuşlar,evsahibi kadın biz sıkıldıkmı burda oturuyoruz ayaklarımızı bu suya sokuyoruz sonra bakıyorım kanalın suyu birden çoğalıyor korkuyorum evi subasacak diye kadın birşey olmaz diyor sonra su normale dönüyor.evden çıkıyoruz ön bahçe rengarenk çiçekler var arka bahçenin toprağı bellenmiş sonra ben diyorum mutfakla salonu gormedim bir bakayım içeriye giriyorum gizliden o kapısı kapalı odaya bakmak istiyorum osırada kadın çıkıyor çok utanıyorum.rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.hayırlı günler iyi çalışmalar.( bu arada eşim dededen kalma mirasla uğraşıyor)

#69 ,

sayın yorumcu,
ben rüyamda başka bir il olan önceden yaşadığım ankara dan bir ev kiraladım apartmanın 3üncü katı idi. evi tuttum sona memlekete ailemin yanına gittim dönüşte sıhhıye tarafında idi evi tam hatırlayamadım derken apartmanın buldum ve yanlışlıkla ikinci kata anahtar ile açtım girdim ve kanepede uyudum sabah uyanınca evde bir çiftin uyuduğunu gördüm onlar benden korktular orta yaşlarda idiler 40-50 gibi. cok cok özür dilerek evlerine yanlışlıkla yorgunluktan girdiğimi üst kat komşularımı olduğumu söyleyerek çıktım ama onlar bakakaldılar. üst kata çıktım kiraladığım eve birileri taşınıyor ne yapıyorsunuz dedim? eşya yerleştiriyoruz biz kiraladık dediler dedim ben kiraladım bi baktım oturma odasında babam oturuyor siz neden geldiniz dedim ev tutmuşlar hayırlı olsun demeye geldik dediler haydaaaa dedim o orada uyandım lütfen benim için yorumlarsanız sevinirim saygılar....

#70 ,

MERHABA :) BEN BUGÜN RÜYAMDA ERKEK ARKADAŞIMDAN 11 TANE BİLEZİK VE TOPLU BİR PARA ALIYORDUM VE İÇİNDE DE ÇEYREK ALTINLAR VARDI KESEYLE BİRLİKTE BANA VERİYORDU SENDE DURSUN DİYORDU. BENDE ANNEME VERİYORDUM BİZİM BORCUMUZ VARMIŞ ORADAN VER SONRA ÜZERİNE KOYARSIN DİYORDUM ANNEME. ONU VERİRKEN DE KİRADAKİ EVİMİZE GİDİYORMUŞUZ 2 GÜNDÜR ORADA KALIYORMUŞUZ O EV FARKLI BİR BİNADA VE FARKLI BİR KAPISI VARDI BİZ KAPININ ÖNÜNE GELMİŞİZ BEN DE DİYORUM Kİ ARTIK DİĞER EVİMİZ BİR AN ÖNCE BİTSE DE BİZDE ARTIK BU EVDEN GİTSEK DİYORMUŞUM. O SIRADA DA EVİMİZİN DUVARLARI BOYANIYORMUŞ.BU RÜYA NE DEMEK YORUMLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

#71 ,

rüyamda abim ve yengemi yeni yapılmış bir evde kendimide eskiden bizim olan fakat satmış oldugumuz eski evde gördüm onların evi beyon örme içi beyaz benim evim çatı içi koyu kahve renginde idi lütfen bu rüyayı yorumlarmısınız

#72 ,

Ben rüyamda çok ilginc bir sey gördüm

Ben hic tanimadim bir evin karsisina gidiyorum
O evin icin den annem cikiyor bana kardeslerimi
Veriyor ve bir yenge min cocugunu veriyor sonra
Annem bana cocuklari gezdir diyor bende tamam
Diyorum sonra parka gitik orada her yerde bögek
Vardi sonra eve giri geldim ve o sirada uyandim