Rüyada Evliya Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içinde Rüyada evliya görmek ne anlama gelir? islami ruya tabirleri Evliya ruya tabiri ve rüya yorumları evliya rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada Evliya görmek Allah dostlarını görmek müjdeye, hidayete ve Peygamberimizin (s.a.v.) güzel hal ve davranışlarına uymaya, Salih kulların sofrasında ya da meclisinde oturmak iyilerden olmaya ve ilahi lutuf ve ihsana, Yaşayan salihlerdin birini görmek, onun yolunda olmayaa, onun alınyazısına paralel bsir hayat sürmeye, Ölmüş bazı salihlerin bir kentte sağ olduklarını görmek, ora halkının erişeceği bolluk ve sevince, yönetici ve diğer insanlardan görecekleri iyi davranışa işarettir.

Evliya görmek korkudan emin olmaya, mahzunluk görmemeye, Evliyanın dostu ve yakını olduğunu görmek Hakka yakınlığa, evliyaya düşman olduğunu görmek Allahu Tealanın gazasını gerektirecek büyük bir günah işleme tehlikesine, Evliyanın dedikodusunu yapmak iman tehlikesine delalet eder.

Rüyada melek, evliya gibi kutsi varlıklar görmek her zaman için iyi bir işarettir. Büyük saadet ve refahın yaklaştığını müjdeler.

Rüyada melek, evliya gibi kutsal varlıklar görmek daima iyiye yorulur. Büyük mutluluk ve rahatlığı bildirir. Bu rüyalar dertlerin biteceği müjdeler. Rüyayı gören kimse maddi manevi güvene erer.

Evliya rüyalarını kimseye söylememeniz yararlıdır. Evliya türbesi yakındaysa ziyaret etmelisiniz.Sıkıntıların biteceğini, dertlerin sona ereceğini müjdeler. Kişi maddi ve manevi güvene kavuşur.

 

Evliya görmek islerinin hayirla yürüyecegine, imaninin artacagina ve din yolunda ilerleyecegine delildir. Evliya gören, birisinden iyilik görür. Devamli olarak evliya gören muhtelif kimselerden pesi pesine iyilik görür.

Evliya görmek dinde kuvvete yorumlanir. Rüyada evliya, seyh görmek dinde kuvvete, hayir ve berekete ve kederden kurtulup mutlu olmaya isarettir. Taninmis evliyadan birisini rüyada güler-ken görmek yaptigi hayir islerinde basariya, din ve dünya islerinde mutluluga, hayir ve berekete kavusmaya, bu zati yüzü asik görmek bu rüyanin aksiyle yorumlanir.

Ehil ve müstahak olmadigi halde, rüyada seyh oldugunu gör-mek, bir rivayete göre hayra, baska bir rivayete göre de yalanciliga delildir. Ehil ve müstahak oldugu halde, bunlardan birinin kiyafetine girdigini görmek, korkudan kurtulmaya, hüzünden feraha çikmaya, kötülükten iyilige ulasmaya, kendisini etrafina halki toplamis oldugu halde onlara nasihatte bulundugunu görmek din hususunda insanlara hayir ve menfaat saglamaya, bir seyhin veya bir evliyanin kendisini elinden tutup beraber götürdügünü gör-mek, büyük bir makama geçecegine, bu velinin kendisine bir sey verdigini görmek, verdigi sey iyi bir sey ise, sevaba girdigine, kötü bir sey ise, kötülükten çekinmesi lazim gelecegi hakkinda bir tembih (ikaz) olduguna delalet eder.

Evliya veya seyhlerden birinin kendisine bir haber verdigini görmek, o seyin hakiki bir ihtar olacagina, sahrada veya tenha bir yerde evliyadan birisini kendisine yol gösterir görmek, din yolunda hidayete, zorluktan kurtulmaya. Ümit ettigi seylerin olacagina isarettir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada evliya görmek dinde kuvvete, hayir ve berekete kavusmaya, üzüntü ve kederlerden kurtulmaya isarettir.

Evliya rüyaları daima iyi sayılırlar. Bunlar sıkıntıların sona ereceği, dertlerin biteceğini müjdeler. Rüyayı gören kimse maddi manevi güvene kavuşur. Evliya rüyalarını gizlemek yararlıdır. Evliya tanınan biriyse, türbesi yakındaysa ziyaret etmelidir.

Burada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar bölümü ile rüyanız ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinin veya bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Rüyada Ders Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

ben rüyamda bir kalabalık gördüm.güya ben kan tahlili için bir askeri hastaneye gitmişim.hastanedekiler yani kan tahlili için sırada bekleyenler bana oraya gitme yatır var diyorlar bende yatır ne yapacak bana diyip gösterilen yere gidiyorum. orada çok sakin bir deniz,denizin üzerinde iki mezar bulunuyor. daha sonra mezarlardan iki kişi kalkıyo biri hafif kilolu kısa boylu lacivert cübbeli diğeri iri yapılı enli boylu yemyeşil cibbeli yeşilli beyazlı sarıklı. bunlar denizin üzerindeki mezarlarda iki rekat namaz kılıyorlar ve yeşil cübbeli olan ben Emir Sultan Hz. hadi gelsene diyor bana ben de nasıl gelicem oraya derken uyandım emir sultan hz çok büyüleyici ve uyandığımda gözlerim nemliydi.yani okadar etkilenmişim .yorumunuz için şimdiden teşekkürler yorumunuza sağlık.


#2 ,

Bu rüyayı göreli bir yıl oldu.gökyüzünde 3 yada 4 tane beyaz cubbeli zat bagdaş kurmus
Oturuyorlardı.ben bi evin içinden pencereden gökyüzünde onlari görünce hemen diz cöküp
kaldim.heycanla gördüm onları diye icimden geciriyodum.ve
sonra o zatlardan biri evin içinde oldu.ben sizi gördüm
dedim ve bana bizi bizden olmayan göremez dedi snra bana
kizdı sanırım naptım onu
hatırlamıyorum ama döndü bana elini öptüm ve sana eyüp
Sultanı anlatıyım mi dedi evet dedim uyandim


#3 ,

Selamlar,
Rüyamda Emir Sultan hazretlerinin türbesindeyim. Türbede insanlar var. Ben ve diğerleri dua ediyoruz. O anda deprem gibi bir şey oluyor Ve türbedeki sanduka havaya dikiliyor. Herkes kaçışıyor. Ben kalıyorum. Durun kaçmayın diyorum. Sanduka açılıyor ve o zat gözünü açıp bana bakıyor. Çok etkisinde kaldım. Kıymetli yorumlarınızı beklerim.


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...