Rüyada Ferahlık Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içinde Rüyada ferahlık görmek ne anlama gelir? islami rüya tabirleri Ferahlık ruya tabiri ve ruya yorumları ferahlık rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada Ferahlık görmek, sevinip ferahladigini görmek müjde olarak yorumlanir. Rüyasinda bir kira çikip içinin rahatladigini ve ferahladigini duyarak gezindigini görmek ahiretinin aydinlik olacagina, Cenabi Hakkin (C.C) onu günahlarindan arindirdigina delalet eder.

Gönlündeki ferahlık biraz sonra hüzne dönüstü ise, ibadetinde noksanlik olduguna ve tövbe etmesi gerektigine isarettir. Duydugu ferahlik hayatindaki kötü bir durumun ortadan kalkmasi, mesela bir hastasinin iyilesmesi veya gurbetteki bir yolcusunun geri gelmesi gibi ise, bu sevinecegi bir haber alacagina isarettir. Bir kisinin ölüm haberini aldiktan sonra, onun yasadigini ögrenerek sevinmis ve gönlünde bir ferahlik duymus ise, dünyadaki zor islerinden birisinin düzelecegine veya bir hastasi varsa iyilesecegine, hükümetle bir isi varsa, halledilecegine delalet eder. Bazilarina göre: Rüyada ferah ve sevinç iyi degildir.

Rüyasinda kendisini ferahli ve sevinçli gören kedere düser, İbn-i Sirine göre bir kimse tarafindan ferahlandigini gören, o yüzden kederlenir. Kirmaniye göre hayatta bulunan için ferah ve sevinç rüyasi hüzün, ölü için müjde ve hayirdir.

Bazi yorumculara göre, rüyada sevinmek Allah (C.C.) Hazretleri tarafindan ihsan edilmege delalet eder. Caferi Sadık a göre; sebep olmadan rüyada sevindigini ve feraha ulastigini görmek, rüya sahibinin ecelinin yaklasmis olduguna delalet eder.

 

Bir baska rivayete görede: Rüyada çok mesrur olup, içinin açildigini gören kimse günahkar ise tevbe eder, inançsiz ise Müslüman olur. Eger rüyayi gören sikintida ise sikintisi gider ve rahatliga kavusur.

Rüyada ferahlık, bir hapisin kurtulmasi veya bir hastanin iyilesmesi gibi hayirli haberden dolayi ise sevinmeyi icap ettiren seylere ve güzel hallere isaret eder. Rüyada aslinda üzüntü ve keder olan bir haberi kendisine ferahlik ve sevinci icap ettiren bir haber seklinde söylense, bu, rüya o kimsenin suç, cinayet, din vediyet sebebiyle ugramis oldugu kederinin gitmesine ve kazanca erismesine veya kazancinin din, diyet ve borç gibi seyler ugrunda harcanmasina ve bu gibi seylere intikal etmesine isaret eder.

Bazen de rüyada sevinmek üzüntü ve kederdir. Bundan dolayi rüyada sevindigini gören kimse üzülür.

Bu web sitesinde ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, sadece yorum niteliğindedir. Kesin doğruluk iddia etmez. Aşağıdaki benzer rüyalar bölümü ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin veyahut dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Rüyada Fırça Görmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...