Rüyada Fil Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içinde Rüyada fil görmek anlamı nedir? islami ruya tabirleri Fil ruya tabiri ve ruya yorumları fil rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada Fil Görmek

İbn-i Sirine göre ; rüyasinda geceleyin bir fil'e bindigini gören evlenir. Gündüz bindigini gören karisini bosar veya hizmetçisini kovar. Bir rivayete göre, her ne zaman olursa olsun, file binmek, iyiye isarettir.

Bir fili yükledigini gören büyük bir ise ge-çer. Bir filin ayagi ile basina basarak, kendisini öldürdügünü gö-ren bir musibete ugrar. Iki basli bir file binmis oldugunu gören, çalistigi isten çikarak baska bir ise girer.

Kirmaniye göre; rüyada fil görmek devlet büyügü ile, file binmek mevki ile; derisi, eti, kemigi ve diger parçalari mal ve men-faat ile ve nimet ile yorumlanir. Savas sirasinda bir file binmis oldugunu gören, kuvvetli ve büyük bir düsmanini ortadan kaldirir. Filden düstügünü gören, bela ve musibete ugrar.

Cabirül-Magribiye göre; rüyada gezmek için çıplak file bindiğini gören, bir kadınla evlenir. Bir filin bir mahalleden baska bir yere gittigini görmek, o memlekette hükümetin degisecegine işarettir. Bir filin kendisini ayaginin altina aldigini görmek hükü-met reisinin rüya sahibine kötülük edecegine delalet eder. Ebu Sait El-Vaize göre; rüyada file bindigini gören, doğruluktan ayrilmistir.

 

Bir rivayete göre file binmek, kötü ün yapmaktir. Bazi yorumculara göre ; rüyada file binmek veya fil görmek kederdir. Çünkü filin eti yenmedigi gibi sütü de içilmez. Üzerinde davul ve zurna gibi seyler oldugu halde bir filin kendisine dogru gel-digini ve ona bindigini gören, rifata ve büyük bir mevkie ulasir, iki filin birbirleriyle kavga ettiklerini görmek, iki büyük devlet adaminin birbiriyle çatismasina delalet eder.

Filin kendisi ile konustugunu görmek, büyük bir kisi ile konusacagina isarettir. Caferi Sadika göre ; Rüyada fil görmek, yedi sekilde tabir olunur Devlet baskani, kuvvetli bir erkek, hasetçi bir kisi, gaddar kisi, savas, düsmanlik, zulüm. Bir baska rivayete görede: Rüyada file bindigini veya sahibi oldugunu ya da file galip geldigini gören kimse, devlet baskanligina yaklasir ve ondan yüksek bir rütbe ve makarna nail ve izzet içerisinde uzun bir ömür sürer.

Bir kimse rüyada filin, kendisinin bir yerini parçaladigini görse, o kimseye devlet baskanii tarafindan bir afet ve bela erisir. Eger rüya sahibi hasta ise ölür. Rüyada gündüzün file bindigini gören kimse, hanimim bosar. Egeriyle file bindigini ve filin de itaat ve inkiyad ettigini gören kimse, iri yan bir kimsenin kiziyla evlenir. Eger o kimse tüccarsa ticareti genisler.

Filin hortumundan bir sey aldigini gören kimse, yine devlet baskani tarafindan helal mala nail olur. Bazi tabirciler, fil, cömert, kerem sahibi, sabirli, idareci, halim ve kuvvetli bir devlet baskanidir, dediler. Filin, kendisine hortumu ile vurdugunu gören kimse, hayir ve nimete erisir. Eger binse bakanlik ve valilige nail olur. Eger filin pisliginden bazi seyler alsa, onun pisliginden gördügü miktarca gören kimse malla zenginlesir. Fil, salih millete, alimlere ve insanlann sereflilerine isaret eder.

Fil, fazla sikintilara, yaramazliga ve mesakkate düsmeye sonra da onlardan kurtulmaya, isaret eder. Bir kimse fili görse ve ona binmese, nefisçe eksiklige ve mali ziyana ugrar. Eger file bindigini görse, bir mülke nail olur. Bazi tabirciler, bir kimse rüyada Medineden baska bir sehirde fil görse, sikinti ve feryada isaret eder.

Eger fili Medinei Münevverede görse, nimet sahibi bir adama ya da serefli bir kimseye isaret eder. Bir kimse rüyada filin, kendisini korkuttugunu veya korkutmak Istedigini görse, hastaliga isaret eder.

Eger filin, kendisini ayagi altina aldigini ve üzerine çiktigini görse, rüya sahibinin ölecegine isaret eder. Eger ayagi altina almazsa, rüya sahtbine anz olacak sikintiya ve ondan kurtulmaya isaret eder. Kadinlarin her ne sekilde olursa olsun fil görmeleri, hayra isaret etmez.

Filin söyledigim gören kimse, devlet baskanindan büyük bir hayra erisir. Filin kosarak kendi arkasina düstügünü gören kimse, zarar eder. Fil, kendisini yakalasa, o kimseye düsmaninin zaran erisir. Fil, kendisini yakalasa, okimseye düsmaninin zarari erisir. Bir kadin rüyada file bindigini görse, o kadinin ölecegine isaret eder. Filler, kitlik ve kuraklik ile tabir edilir.

Rüyada bir savasta file bindigini gören kimse, ölür. Fil eti yedigini gören kimse, mala erisir. Filin azasindan veya derisinden ya da kemiginden bir sey aldigini görse, tabiri yine öyledir. Salih ve takva sahiplerinin rüyada fil görmesinde hayir yoktur. Fil, Taun hastaligi bulunan bir sehrin disinda görülse o sehirden taun gider. Bir fili öldürdügünü gören kimse bir kisiye zulmeder.

Bir kimse rüyada birtakim insanlann fillere bindiklerini ve öteye beriye döndürdüklerini görse, eger savasta iseler onlann maglup olmalarina isaret eder. Bazen de file binmek, zulüm ve yalana isaret eder.

Bu sayfada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, yalnızca yorum niteliğindedir. Kesin doğruluk içermez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar başlığı ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin veyahut devam etmek için bir sonraki konumuz olan Rüyada Ölmüş Yakınını Görmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

merhabalar..
ben rüyamda fil gördüm ayrıca başka hayvanlarda vardı.. zebralar v.s
ben kayseride yaşıyorum burda bağevimiz var onun bahçe duvarı bayaa yüksek orda oturuyordum..duvardan aşağıya doğru kaydım bu sırada yukarı çıkmam gerekiyordu derken filin teki(bayaa büyük) geldi seni çıkarayım dedi biraz çekindim hortumundan ama kabul ettim ..beni hortumuyla sarıp nazikçe yukarı çıkardı biraz ağır geldiğimi anladım zorlandığını farketimiştim.. sonra küçük bi yeğenim var 5 yşlarında o da yanımızda idi ona gelmesini onu gezdirmesini söyledi ama o korktu biraz sonra ben sanırım onun la beraber gitttim tam hatırlamıyorumo kadarını.. haaa bu arada savaş uçakları gelmiş bizim bir kaç yüz metre ilerisine bomba atmıştı sonra dönüp yine bir kez daha bomba attı oraların yandığını görmüştüm...


#2 ,

Eşim rüyasında bir tabağın içinde 3 tane fil görmüş.Bunlardan en küçüğünün karnını açıp yemek için arasına birşeyler koymuş ama bana yemek için ağzına götürdüğünde midesinin bulandığını söylemiş.


#3 ,

slm.. rüyamda hacda bir fil sürüsü gördüm onları ailemdeki kişiler tek tek secip kurban ediolardı çok etkisinde kaldım bi yorum yaparmısınız.. tşkler


#4 ,

slm.Rüyamda yarıya kadar su dolu havuz içide yatmış bir fil gördüm.Baya büyük bir fil su içiyordu hortumuyla bende onu izliyordum. Tam o sırada arkamda bir fil daha oluyor ama o havuz içide değildi bana hareketleriyle sanki susadım su getir diyordu. Bende diğer filin olduğu havuzda filin içtiği kırmızı su tasına su doldurup su isteyen file vermek istiyorum fakat hortumundan korkuyorum susadığı için çabuk almak ister bende korkarım diyorum ve uzaktan korkarak bırakıyorum alıp içiyor. Bende onları izliyorum keske kormasamda üzerine binsem gezsem diyorum.Sonra tarihi bir mağrayı geziyoruz bi adam fil heykelleri satıyordu alıyorum elime bakıp inceliyorum para çıkarıp satın alıyorum.


#5 ,

Eşim rüyasında tren yolunda duran "siyah" bir fil görmüş. Gelen bir tren file çarpmış ve onu ikiye bölmüş. Şimdi yorum geliyor: ABD başkanı zenci Obama bizim devlet başkanımız için kötü duygular besliyor ama gizli bir el Obama engelini başımızdan savıyor... Allah devletimize ve GüLümüze zeval vermesin...


#6 ,

rüyamda deiz gözlüğü ile deniz altını izlerken birden denizin dibinde göç eden fil sürüsü görüyorum sonra onlar beni görünce yön değiştirip üzerime gelmeye başlıyorlar hemen karaya cıkıyorum cıktıgım kara yeşillik , fillerin daha ilgisini cekebir yer koşuyorum birden bir adam yere çilekler karpuzlar hertürlü yiyecekten sofra kurmuş filler hala peşide ben o sofraya gidince birdne yok oluyorlar sonra bir sürü insanlar geliyor o sofradan yiyoruz meyveler süperdi :)


#7 ,

Merhaba Herkese Simdiden TesekkürLer, ßen Rüyamı AnLatıyım ßiz AnnemLe CobanLık Yapıyorduk rüyamda ßizim ßir tarLamizda Yandaki TarLadan ßizi Görmeden Yanımıza Doğru GeLen 3-4 FiL Gördük
Bizim Burada fiL oLmadıqı İÇin ßizde MerakLa OnLara Doqru Gittik, Ama Filler Bizi Görünce Korkup Geri Kaçmaya BaşLadıLar. Bu Arada Yandaki Tarla ßir Su Gibiydi Ve Filler Suyun İCinden Bize Doqru GeLiyordu TskLér.


#8 ,

merhabalar ben rüyamda kocaman bir fil gördüm filin üstüne binmişim denizdeyiz fil o kadar büyük ki denizde batmadan yüzüyordu bu ne anlama geliyor


#9 ,

Meraba ben rüyamda bi evde 3 tane fil gördüm filler üzerime üzerime geliyorlardı filin birtanesi hortumunda su fışkırtıyordu bana fillerden kacamıyordum ne anlama geliyor acaba?


#10 ,

Merhabalar rüyamda 3 tane fil gördüm evımın kapısının önünde 2 si bana sinirlenmiş bi şekildeydi 1 taneside benı korumaya çalışıyordu, kafasındakı yavrusunu bana doğru attı yavrusu evımın ıcıne girdi, evın kapılarını kılıtledım ve yavru fil evde kaldı anlamı nedir acaba :)


#11 ,

Rüyamda bir köy bahcesindeyim ve hafif yokus var. Tam ordan cikacakken bir anda kücük filler üzerime dogru kosmaya basladi. Bir anda korkup onlardan kactim. Ne anlama geliyor acaba


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...