Rüyada Gemi Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içinde Rüyada gemi görmek ne anlama gelir? islami rüya tabirleri Gemi ruya tabiri ve rüya yorumları gemi rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada Gemi görmek, her türlü olumsuzluktan kurtulmaya, iyi insanlarla birlikte gemiye binmek ilahi mağfirete, gemiden salimen karaya inmek sıkıntı vve ıstırabın sona ermesine, Geminin batması salimen yapılacak yolculuğa, Batan gemiden bir kalas, can simidi gibi şeylere tuttunarak kurtulmak verilen sadakaların kabulüne, Gemiyi meydana getiren unsurların parçalanması aile fertlerinde meydana gelecek üzücü duruma, Denizde güzel bir şekilde seyreden gemiyi seyretmek herkes için hayır ve iyiliğe, Gemi islama ve esenliğe çıkmay yahut insan vücuduna, Gemiyi limana çekmek hayra, karanın içlerine doğru sürüklemek batıl bir yol tutmaya, Savaş gemileri büyüklük ve küçüklüklerine göre ordu komuta heyetinin üyelerine yahut devletin üst düzey yöneticilerine delalet eder.

Rüyada gemi görmek, tasa, hastalık ve mali sıkıntıdan kurtuluşa işarettir. Geminin karaya oturması, o kimsenin arsız ve namussuz olmasına, dininde ayrılık göstereceğine işarettir. Gemi içinde birşey görmesi, onun servet sahibi olmasına; bekarsa evlenmeye işarettir. Rüyada geminin batması görmek iyi ve karlı bir işe başlanacağı şeklinde yorumlanır. Gemi batarken düdük sesi işitilmişse kar çok fazla olacak demektir.

 

içi aydınlık temiz bir gemi, iş yaşamında başarı demektir. Pis ve bakımsız gemi işlerin kötü olacağına işaret eder.bozulacağına işaret eder. Böyle bir gemiye binen kadının adı bir maceradan dolayı dedikoduya karışır. Bir erkekler ilgili bu rüya işle ilgili güçlüktür. Batan bir gemiden çıktığını gören kimse bir darlıktan kurtulur.

Seyahatlere çıkacağınız anlamına gelir. Bir geminin fırtınalı bir denizde mücadele vermesi veya batması, büyük sorunlarla karşılaşacağınızın işaretidir.

Gemi Rüyası; Gemi aydınlık ve güzel ise başarıdır. Değilse tam tersidir. Masmavi suyun üzerindeki gemiye binen kişinin hayatında çok güzel değişiklikler olacak demektir.

Gemi rüyaları birkaç şekilde yorumlanır. içi aydınlık temiz bir gemi, işlerde başarıdır. Pis ve bakımsızsa işlerin bozulacağına delalet eder. Böyle bir gemiye binen kadının adı bir maceradan dolayı dedikoduya karışır. Bir erkekler ilgili bu rüya işle ilgili güçlüktür. Batan bir gemiden çıktığını gören kimse bir darlıktan kurtulur.

Bu web sitesinde ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Mutlak kesinlik içermez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar kısmı ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin ya da okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Rüyada Yorgan Örtmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

ben rüyamda mavi bi denizde gemi yolculugu yaptım am a o kadar güzeldi ki daha hala etkisindeyim


#2 ,

ben erkek arkadaşımı denızın ortasında gordum elınde bı ayakkabı su doldurup boşaltıyodu.ben yanına gıttım elınden ayakkabıyı alıp gerı geldım ne demektır cok etkılendım tşk ederım.


#3 ,

ben rüyamda mezerlıktaydım ve gök yüzüne baktığımda gemi gördüm uçuyurdu bu neye delalettir cvp yazarsanız sevinirim ...


#4 ,

rüyam da gece tekerlikli arabayla dar uzunyolda gidiyorum etrafımda bissürü yeşil ağaç var ve mezarlıkları görüyorum mezarlıklardan şelaleyle berrak su akıyor yolda giderken de 3 tane köpek arabanın arkasından takışıyor ama ısırmıyorlar sonra yokuş iniyorum tekrar mezarlık yoluna geliyorum bu rüyanın etkisin de çok kaldım cvp yazarsanız çok sevinirim


#5 ,

bn rüyamda banka oturmuş gemilere bakıyodum geminin nü uzuyordu sonra fırtına çıktı iskeleye gitik çok dardı ooturdum sonra birsürü yunus vardı dalıp dalıp çıkorlardı bn onları seviyodum ne anlama geliyor merk ettim cvp yazarsanız sevirim


#6 ,

RÜYAM ÇOK GÜZELDİ YORUMUDA RÜYAM KADAR GÜZEL


#7 ,

RÜYAMDA 1 GEMİYE BİNMİŞ GİDİYORDUM O SIRADA GEMİDE ESRA YI GÖRDÜM ONLA KONUŞUYODUK ESRA KUZENİM KARADENİZDE


#8 ,

herkese slm allah hayira cikarsin diyecem ruyamda gemi kullanirken gordum fakat bir turlu gemiyi kontrol edemiyordum okadar akinti vardiki bir turlu gemiyi kontrol edemedim gemikaraya vuracagi anda uyandim.fakat gemiyi kullanirken yanimda birinin oldugunu panik lendigini biliyorum. yine ertesi gunu bir gun sonra ruyamda bir sulugun koluma yapismis kanimi emerken zorla can havliyle onu kolumdan attim.


#9 ,

Sarayburnu açıklarından Marmara ya açılmak üzere olan yük gemisini denize boşalttığı pislikten dolayı durdurmaya çalışıyordum,ancak Sahil Güvenlik mi yoksa kurtarma gemisi botundamıyım orasını hatırlamıyorum,geminin oluşturmuş olduğu dalgalardan boşaltmış olduğu pislik Deniz suyuyla karışık üstüme sıçradı,böyle bir mücadele halindeyken uyandım.


#10 ,

rüyamda gemide hıp hızlı gidiyorduk gemi batıyordu çıkıyordu istanbul buğazındaydı hareketler yapıyordu denizin altına giriyorduk çıkıyorduk ama bir şey olmuyordu geminin şekli çok değişikti ama çok güzel bir gemiydi su masmaviydi çok etkilendim diyebilirim


#11 ,

Ruyamda kucuk kizimla beraber bi gemideyiz. Ama bir anda uzakta buyuk bi tanker denizin ortasinda uzerindede yesil bi otobusle bi sag bi sol yaparken bir anda batti. Sonra babami gordum bize kimseye bisey olmadigini soyleyip bizi icinde oldugumuz gemide guvenli bi odaya goturdu, sonrasi kizimla orda baska cocuklarla falan oynarken uyandim.
Cok ruya gormeyen bi insanim o yuzden cok merak ettim ne anlama gelebilecegini.


#12 ,

Rüyamda sinifa çok önemlibir bayan geliyor. Oda hediye vvereceğini söylüyor herkes yanina yaklasiyo almak için. Ben yermde kaliyirum ve kadim seni seviyorum sen al diyo ve bana çok güzel minyatür gemi veriyo ve ben çok seviniyofum.ruyamda bu ikinci gemi hediyem diyodum. Sevmedgim arkadaslar bakmak istiyor ben göstermek dahi istemiyorum


#13 ,

Kara da bır gemi gordum ıcınde canalinasyon borulurarı vardı ve canalinasyon ınsaati gordum


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...