Rüyada Geyik Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içerisinde Rüyada geyik görmek ne anlama gelir? islami ruya tabirleri Geyik ruya tabiri ve rüya yorumları geyik rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada Geyik Görmek, Ebu Said El-Vaizin söyledigine göre; rüyada geyik görmek kötülük gelecek gururlu bir es, güzel ve güzelligine çok güvenen bir dost ile yorumlanir. Bir geyik tuttugunu veya kendine bir geyik verildigini görmek, öyle bir kadinla evlenecegine veya öyle bir dostla tanisacagina isarettir.

Bir geyik tutup evine getirdigini görmek, evine kötülük getirecek birisini soktuguna delalet eder. Geyik eti görmek ve yemek, çok malla yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Kadinlarin rüyada gördükleri geyik, ister erkek ister kiz olsun güzel evlad isaret eder.

Bir kimse rüyada geyik yavrusunu avlasa veya kendisine hediye olarak veri se yahut satin alsa, o kimse bir rizka erisir. Yahut bekarsa evlenir veya bili çocugu olur ya da borçlusuna galip gelir. Geyik aldigini gören kimse, mirasa kavusur ve çok hayra erisir. Eger annesiJ bir çocuk bekliyorsa, erkek bir çocuk dogurur. Geyigi kendi evine soktugunu gören kimse, oglunu evlendirir.

Geyiğin derisim yüzdügünü gören kimse, terbiyeli bir kadina fenalik eder. Bir kimse geyigin, üzerine siçradigini görse, o kimsenin hanimi her seyde ona isyan eder. Rüyada bir geyige malik oldugunu gören kimse, helal bir mala malik olur veya hür ve iffetli bir kadinla evlenir.

 

Rüyada geyik görmek, vakar ve heybete.düsmani kahredip onu zelil etmeye isaret eder. Bu rüyayi görenin yiyip içecegi helal maldan olur. Bir kimse basinin geyik basi oldugunu görse vali veya baskan olur.

Bu sayfada ve diğer bütün rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Mutlak kesinlik içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar kısmı ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin veya isterseniz bir sonraki makalemiz olan Rüyada Birinin Ölmesini Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

rüyamda 3 katlı bina boyunda geyik gördüm önce saldıracak sandım ama saldırmadı daha sonra ise küçüldüğünü gördüm .rüyamı yorumlarsanız sevinirim teşekküeler


#2 ,

bende rüyamda deniz kenarına atılmış bissürü geyik gördüm hepsi kanlar içindeydi ve denizde kıpkırmızı olmuştu rüyamı açıklayacak varsa minnettar olurum..


#3 ,

rüyamda evimin balkonundan baktığım da dışarıda aslında apartman olan yerlerde yeşillik alanlar vardı ve orada sisli bi bahçenin içinden geyikler vardı ve geyikler uçuyordu. herkes şaşkınlık içirdeydi. evimiz kalabalıktı ve genellikle eşimin ailesi vardı. acaba ne anlama geliyor. yorumlarsınız sevinirim.


#4 ,

bende rüyamda ormanda yürürken geyik sürüsü gördüm ve bi tanesi yatıyodu yerde onu yakaladım hemen rüyamı açıklarsanız sevinirim...


#5 ,

merhaba. rüyamda bir dağda olduğumu görüyorum karlarla kaplanmış.. kar yeni yağmış ama yağarken görmedim ve çıkış yolu kapanmış bunu biri söylemiyor ama biliyorum. annem ve babam da oralarda.. sadece duruyorum çevremde küçük küçük minyatür geyikler çok küçük yani.. oradan oraya çevremde dolaşıyorlar atlıyorlar.. ben hiç korkmuyorum ve bana zarar da vermiyorlar.. ve sürü haline dönüştüler o kadar çoktular ki.. hızla biryerden başka yere doğru hızla yer değiştiriyorlardı.. şimdiden teşekkür ederim.


#6 ,

Ruyamda sirtima geyik cikiyor ve cok agirligi hissediyorum iki buklum oluyorum.Cok korkuyorum cevremdekilerden yardim istiyorum ama orali olmuyorlar.Geyikte ustumden dusmeyim diye ayaklariyla sirtima kollarima siki siki bastiriyor.Son anda iniyor sirtimdan ama koluma sivri sivri birseyler batmis oluyor ama canim cok yanmiyor


#7 ,

hayra yordum.uzkta bekleyen 5,6 tane kahve rengi geyik,ben ve kız kardeşimi kovaladı ağaçların arkasına saklanıyorduk.yorumunuz


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...