Rüyada Göğüs Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içinde Rüyada göğüs görmek ne anlama gelir? islami rüya tabirleri Göğüs ruya tabiri ve rüya yorumları göğüs rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada Göğüs görmek; şeriat, dindarlik ve dürüstlükle tabir olunur. Rüyasinda gögsünün genis oldugunu görenin dini ve inanisi kuvvetli olur. Göğsünün dar ve küçük oldugunu görenin bu duygusu noksan sayilir.

Bir kimsenin gögsü üzerine eliyle vurdugunu görmek, bir kimse vasitasi ile dinine etki yapilarak inancinin eksilecegine, gögsünün sicak oldugunu görmek, milletinden menfaat görecegine delalet eder.

İbn-i Kesire göre; göğüs iman tahtasidir. Günah ve sevap hep oradan çikar. Bunun için rüyada gögüste görülen iyi veya kötü her sey buna göre kiyaslanarak tabir edilir. Küfür de, isyan da, sevgi ve inanç da hep bu ölçüde kiymetlendirilir.

Bir baska rivayete göre de: Rüyada göğsünü genis ve güzel görmek, inaçsizin Müslüman olmasina, asi kimsenin tevbe etmesine, bazen bu rüya, güç ve zor seyleri kolaylasürmaya isaret eder.

Rüyada gögsünün tas oldugunu gören kimsenin kalbi katilasir. Gögüs genisligi, zulme de isaret eder.

Göğüs, üzüntü, keder ve ferahlik evidir. Bundan dolayi bir kimse gögsünün genis oldugunu görse, sevince erer. Gögsünün dar oldugunu gören kimseye, i üzüntü, keder ve sikinti erisir. Bazi tabirciler gögsün genisligi, Islama, darligida, isyana isaret eder, dediler. Rüyada gögsünde agri ve aci bulundugunu gören kimse, bir günah isler ve bu günahtan dolayi da azap olunur.

 

Bazi tabirciler, o kimse malini israf ederek Allah (C.C.)in nzasi olmayan yerlere sarfeder ve bundan dolayi da azaba ugrar dediler. Rüyada gögsünde gizli bir sey tasidigini ve onu ifsa edemedigim gören kim se, bekarsa evlenir veya o kimse birisine asik olur. Bir kimse rüyada sevgilisinin gögsünde oldugunu görse, o kimsenin gögsünden sikayet ettigine isaret eder.

Eger o kimse hasta ise sikayette bulundugu hastaligindan kurtalmasina isaret eder. Bazen de gögsün güzelligi, baskasini kendisine tercih etmeye isarettir. Rüyada gögsü üzerine bükülmek, nifaka isaret eder. Bazen de gögüs ilim yahut mal veya hidayet ya da sapikliktan kisinin sinesinde sakladigi seye isaret eder.

Göğüs, misafire veya zevceye yahut büyük bir rütbeye isaret eder. Rüyada görülen gögüs darligi, sapikliktir. Bazi tabirciler, insanin gögsünün genisligi cömertlige, darligi da, cimrilige isaret eder, dediler.

Bu web sitesinde ve diğer bütün rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk iddia etmez. Aşağıdaki benzer rüyalar kısmı ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin veya dilerseniz bir sonraki konumuz olan Rüyada Uyarılmak adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

rüyamda ikiz bebek gördüm bir arkadaşım hamile ve o arkadaşımın evınde kaldım ve onun ikizi olduğunu gördüm bebeğini emziriyordu ve bebeğin ağzında memesinden süt aktığını gördüm.bunu yorumlar mısınız?arkadaşımda hamıle ve ben bu rüyamı onun evınde gördum.


#2 ,

ruyamda soldaki gosumden bisey aktigini hisetim aktim baktim ki astigimda daha cok akmaya basladi acik renkli bi siviydi cok korktum ruyamda ardaslarima gosterirmisim tam actigimda bakarmisik baya akarmis kendi evim demiydim onu hatirliyamiyorum


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...