Rüyada Gökyüzünü Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içerisinde Rüyada gökyüzünü görmek ne anlama gelir? islami rüya tabirleri Gökyüzünü ruya tabiri ve ruya yorumları gökyüzünü rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada Gökyüzü görmek ve gökyüzünün birinci katinda görmek, eceli yaklasmis sayilir, ikinci katinda görse, ilim ve hikmet sahibi olur. Üçüncü katinda görse, dünyada izzet ve ikbali ar-tar. Dördüncü katinda görse, devlet büyüklerine yakin olur. Be-sinci katinda görse, korku ve kedere ugrar. Altinci katinda görse, mertebesi artar, mutlu olur.

Yedinci katta görmek, kaderinin yükselecegine ve hayatinin mutlu ve zenginlik içinde geçecegine delalet eder. Göge çikip da kapisini kapali gören kimsenin muradi olmaz. Hayra erismez. Gökyüzüne bakmayip yüzünü yere dogru egdigini görmek, islerinin bozulmasina, mutluluktan uzaklasacagina isarettir.

Gökyüzüne yükseldigini görmek, uzun bir yolculuga çikacagina ve o yolculukta bir çok fayda ve hayir görecegine delildir. Başının gökyüzüne ulasmis oldugunu görmek, isinde basarili olacagina, rütbesinin artacagina, para varliginin ziyadelesecegine isaret-tir. Gökten bir ses duymak hayra alamettir.

Gökyüzünde bir bina yaptigini gören kisi yakinda ölür. Gökten toprak ve kum yagdigini görmek, eger yagan sey azsa, hayra, çok ise, fenaya ve serre yorumlanir. Gökten ates, akrep, yilan ve tas gibi seylerin yagdigini görmek, o yer halkina bir bela gelecegine delalet eder.

 

Gökyüzüne bir iple asili oldugunu gören, basariya ulasir ve ha-yir görür. Gögün kapilarini açik görmek, duasinin kabul edilecegine, bereketli yagmurlara, ve mahsulün bol olacagina isarettir.

Göğe bir merdivenle veya baska bir araçla çiktigini gören, dost-lari ve hükümet adamlari tarafindan bir ihsana ve nimete kavu-sur. Merdivensiz gökyüzüne çiktigini gören kimse için bu rüya korku ve dehsete delalet eder. Kendisini gökyüzünde görüp, fakat hangi katinda oldugunu bilmeyen ve yeniden yeryüzüne dönemeyen kimse, yakin zaman-da ölür. Kendisini gökyüzünde görüp de oraya ne zaman geldigini ve nasil geldigini bilmeyen kimse cennete girer.

Gökten yere düstügünü görmek fenadir. Her suretle hayra yorulmaz. Bu kisi mutlaka bir zarara ugrar. Bu rüyayi gören memur veya isçi ise isinden olur.

Gökyüzünü karanlik bulutlarla kapli, simsek çaktigini görmek, o yerde büyük bir kargasaligin çikacagina isarettir. Kendisine bir zarar vermeden, bulutlarin dagildigini ve gökyüzünün eski haline geldigini görmek, bu kargasaliklardan kendisinin zarar görmeyecegine ve felaketin geçtigine delalet eder. Gökyüzündeki yildizlarin birbirine karistigini ve yerlerinin değistirdiklerini görmek, milletler arasinda savas çikacagina isaret-tir. Gökyüzüne asili bir takim fenerler ve kandiller görmek, bunlari milletlerin büyükleri, ilim adamlari olarak kabul ederek, bunlardan birisinin birden bire söndügünü görmek, o büyüklerden birisinin ölecegine hükmetmek gerekir. Bunlardan bir çogunun sön-dügünü görmek, veba, kolera gibi salgin hastaliklardan birisinin çikmasi veya büyüklerden bir kaçinin ölmesi ile yorumlanir.

Gökyüzünün ikiye bölünerek arasindan nur aktigini görmek, rahmet ve affa mazhar olmaktir. Bu rüya sahibi dünya ve ahiret nimetleri ile mükafatlanir. Gökyüzünden yere dogru bir çok nurlarin uzandigini ve o yerleri aydinlattigini görmek, Cenabi Hakkin (C.C) o yer halkina ihsanda bulunacagina ve o insanlari lütfü ilahilerine mazhar kilacagina delalet eder.

Gökyüzünün parçalanarak dagittigini görmek büyük bir ihtilalin meydana gelecegine, yahut dünyayi alt üst edecek ilahi bir afetin çikacagina isarettir. Bir kusun üzerine binmis olarak gökyüzüne dogru uçtugunu görmek, hayirli bir sekilde isinde yükselecegine, memursa terfi edecegine, isçi ise ücretinin artacagina, tüccar ise kazancinin bollasacagina, ev kadini ise rizkinin artacagina, hasta ise iyilesecegine, gurbette ise silaya dönecegine delalet eder. Gögün rengini beyaz görmek bereket ve nimettir. Yesil görmek hayir ve bolluktur. Sari görmek hastaliktir. Kirmizi görmek savas ve kan alametidir. Siyah görmek kitlik ve darliktir. Gökyüzünün renkten renge girip durmadan degistigini görmek, o yerde büyük bir karisikligin çikacagina isarettir. Gökyüzünde büyük çizgiler halinde kirmizi isaretler görmek, o yerin devlet baskaninin basarili isler yaparak halki mutlu edece-gine delalet eder. Gökten bugday, un ve benzeri seylerin yagdigini görmek, berekete ve çok büyük bir nimete ulasilacagina delalet eder. Gökyüzünde bir takim kandillerin yandigini görmek, dünyadaki insan-lardan büyük bir kitlenin savasip öleceklerine isarettir. Gökyüzünün yere inmis oldugunu görmek, adaletli bir büyügün basa geçip milleti idare edecegine yorumlanir. Yerden göge dogru bir yolun açildigini görmek, o yil hacca gideceklerin çok olacagina delalet eder.

Gökyüzünden yere dogru salinmis ip, zincir gibi seyler görmek, Cenabi Hakkin (C.C) kullarini kurtarmak için uzattigi ipler din, Islam, sünnet, farz ve vacipler olarak kabul edilmis olup, rüya sa-hibi bu iplerden birine sarilir ise, sirat köprüsünden kolayca geçecegine isarettir, insanlardan bir çogunu bu iplere asilmis ve tutun-mus olarak görmek, halkin hak dini Islama nefislerini teslim et-tiklerine isaret sayilir. Yerden gökyüzüne dogru bir merdiven kurulu bulundugunu görmek, hidayete ermek ve Allah (C.C) yolunda bulunmakla tabir olunur. Bu merdivenden çiktigini gören selamete erisir. Gökyüzü-ne çikmasi teklif edildigi halde, bunu kabul etmedigini görmek, ki-tap ve sünnetin emirlerinden ve hidayetten uzaklasildigina delalet eder. Bu merdivenden göge dogru çikarken, yahut gökten asili olan ipe yapismis iken ayagi kayip veya eli bosalip asagiya düstügünü gören, hidayet ve hak yolundan sapmis, fesat, isyan ve günah yoluna kapilmis demektir. Yerden göge dogru uzanmis direkler görerek, bunlara tirman-mayi istemek, fakat becerememek hayirli degildir. Bu direkler din adamlari olarak yorumlanir. Bu direklerden birini kucaklamak veya ona tirmanarak göge çikmaya çalismak, din adamlarinin himmetiyle rahmet-i Rahmana ulasmaya isarettir. Yerden göge dogru uzanmakta ve yavas ,yavas yükselmekte olan direkler o yer halkinin Allah (C.C) kabulüne hediye edilen dualarla yorumlanir. Bu direkler eger gökyüzüne kadar ulasabilirlerse, dualarin kabul edildigine delalet eder.

Bir kimse rüyasinda, bulundugu yerden bir diregin yükselerek göge kadar ulastigini görse, bu, onun dualarinin kabul edilmis olduguna isarettir. Direk eger yan yolda kalirsa, duasinin kabul edilmedigi manasina gelir.

Bu sayfada ve diğer bütün rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, sadece yorum niteliğindedir. Kesin doğruluk iddia etmez. Aşağıdaki benzer rüyalar kısmı ile gördüğünüz rüya hakkında daha ayrıntılı bilgi edinin ya da okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Rüyada Tasma Görmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

gökyüzü yarı kara bulut yarı aydınlık bir halde gördüm bir ruzgar çıktı o karanlık bulutları aldı götürdü ve gökyüzü eski haline geldi ve ruzğar zararsız ve çok hızlıydı bu ruyam nasıl yorumlanır acaba


#2 ,

rüyamda sınıf desem sınıf değil üstü kapalı gibi bir mekan matematik öğretmeni olduğunu söyleyen bir kadın ve öğrenciler vardı. öğrencilerin arasında benden 2 yaş büyük ablam var. kendi kendime diyorum ben 4 yıllık üniversite kazanmadan nasıl buraya geldim. açıkçası matematikle aram hiç iyi değil. matematik soruları olan bir kağıt dağıtıldı. işte aralarından yapabileceğim varmı diye bakınırken oturduğum sıranın sol tarafı tarlalık gibi birşey .gökten daha yeni çiçekten sonraki hali olan yeşil erik yağıyor. o kadar çokki anlatamam. sonra içerisi sıcak olduğu için nefes alamadığımdan şikayet ediyorum. sonra çıkıyoruz bulunduğumuz yerden. kalabalık veliler falan var.şikayet ediyorum öğretmeni ben işte izin vermedi nefessiz kaldım gibi. daha sonra ablam ile ben açık pembe ve krem karışımı küçük boncuk süslemeli nişanlık tuvalet bakıyoruz. kırmızı da var ama ben krem ve pembe karışımını tercih ediyorum. bu arada sanki sınıf gibi yerden çıkarken yukarı doğru gidiyoruz ve gelinlikmi ne taşıyoruz..
neye yorumlanır acaba teşekkürederim.
NOT: Ben 2 yıllık M.Y.O. bankacılık mezunuyum ve ve sözlüyüm.Çalışıyorum bir bankada şube asistanı olarak


#3 ,

meraba ben rüyamda gök yüzünü kıp kırmızı bi şekilde parça parça gördüm hiç bir anlam weremedim bana yardımcı olurmusunuz


#4 ,

gökyüzü gördüm netti
ve güneş doğuodu kocaman yıldız felan gördüm dua ediodum


#5 ,

gokyuzunde mavı bayrak gordum bayrak acıldı asagı dogru altından bebek cıktı


#6 ,

gökyüzü biraz asagiya inmisti ve her yil bi hayvan gökyüzünde dolasiyor ayrica ondan su akiyor ve o su kimin üzerine degerse sansli oluyordu.Bende acik sari renkli bi köpek gördüm gökyüzünde geziyordu ama sadece basi ve boynu görünüyordu ondan o sudan benim üzerimede akti rüyamdakiler bana ugur getirecegini söylediler.acaba bu hayatimda ne gibi degisiklikler yaratacak.simdiden tesekkür ederim


#7 ,

rüyamda bir deniz kenarındaydım hemen önümde büyük bir gemi vardı ve gökten yere balık yağıyordu. çok seyrek yağıyolar ve ben çok şaşkın halde bakarken sanki yanımda biri varmış ve ben ona göstermeye çalışıp şaşkınlığımı ifade ediyodum. balıklar çeşitliydi ve bi ara kılıç balığı bile gördüm yere düşen. ilk kez gemide çalışacağım için böyle bir rüyanın ne demek olduğunu cevaplarsanız çok sevinirim.


#8 ,

rüyamda gökyüzü simsiyahtı şimşekler çakıyordu ve kasırga yaklaşacağını tahmin ediliyordu. bizde ailemle birlikte evimizin üstüne siyah gökyüzü yaklaşmadan evden çıkıyorduk daha sonra tabi hiç bişey almadan çıktığımız içn etraf daha aydınlıkken ben gidip ayakkabı alıyorum evden bu rüyaya hiç bir anlam veremedim yardımcı olursanız sevinirm


#9 ,

akşama doğruydu.. arkadaşlarım wardı yanımda. ay gökyüzünde çıkmak üzereydi hepimiz gökyüzüne bakıyorduk. masmavi ve tertemizdi. sonra gölgelerimiz gökyüzünde belirdi. biz buna çok şaşırdık. we fotoğrafımızı çektik. gölgelerimiz ışığa dönüşmeye başladı.. ne anlama geldiğini bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz?


#10 ,

rüyamda herkes gökyüzü bakıyordu güya çok nadir ortaya çıkan bir olay oluyormuş.bende diktim kafamı gökyüne bakıyorum.iki tane beyaz at aralarında ip gökyüzünde sallanıyor herkes vidio çekioo.arkadaşlarla beraber kalabalığın içnde gezinirken uyanmışım..


#11 ,

ruyamda babamla birlikte gokyuzune bakınca arapca Allah (S.A.V) yazısı gordugumuzu gordum ve bu benı derınden etkıledı... acıklamasını en yakın zamanda beklıyorum cunku cıddı anlamda kendımı ruyalara kaptıran bır ınsanım...tesekkurler


#12 ,

Rüyamda gece karanliginda bir sürü Karaca, ve arkasindan yaban at sürüsü hepsi acik kahve rengiydiler gökyüzünde havada kosarak dogudan batiya kosuyorlardi bende yerden onlari izliyordum.

sola döndügümde bir at gökten yere düstü ve parcalandi ama kan yoktu.

bu rüyayi bana yorumlarmisiniz. Simdiden Tesekkür ederim

Hoscakalin
Bahar


#13 ,

ruyada yola cikip giderken ise bi camide bi nisanmi evlilik mi gibi birsey oluyo bende oraya ugrayip bir sekeleme alip devam ediyorum biraz ilerleyince bir grup insan gokyuzune dogru bakiyor bende yuzunu oraya ceviriyorum bakinca ALLAH CC ismi ve arapca harfler geciyor aman ALLAHIM diye haykirarak agliyorum cok degisik mutluluk la agliyorum lutfen ALLAH rizasi icin yorumlayin


#14 ,

Rüyamda bir yolda yürüdüğümü görüyorum ama gökyüzü o kadar güzel maviki benim içim huzur doluyor gökyüzünden iri ışıltılı kar gibi beyazlar yapıyor iri iri ama ben ıslanmıyorum ve yüzüm tertemiz ve başımdan aşağıya beyazlar giyimişim başımda beyaz bir örtüyle kapalı ama ben çok mutluyum yürüyorum ve giyidiğim uzun elbise arkaya kadar havalanıyor allahım inş hayra yorulur diyorum ve sizin yorumlarına bırakıyorum hayırlısı allahtan inş..

yanlız şunuda belirtmek isterim bu rüyayım gördüğüm gece istihare namazına yatmıştım bir işim için hakikati allah c.c. bilgi almak için ve bu rüyayım gördüm...


#15 ,

ii günler...benim babam 6 yıl önce vefat etti.gece rüyamda onun gökyüzünde olduğunu we beni sewdiğini söylediğini gördüm anlamını çok merak ediyorum...yorumlar mısınız


#16 ,

rüyamda bir bisikletle gokyuzunde pedal cevirmeden ilelediğimi göüyorum.assagıya baktıgımda annem ile babamın bir bisiklet üzerinde donerek ilerlediğini goruyorum.daha sonrasında bir anda dunyanın dısına cıkıp uzayda oluyorum ve cok hızlı bir sekilde sanki arşın katlarını teke teker geciyorum..bu sırada bisikletin üzerine yatar vaziyetteyim assagıya bakamıyorum zayten sanki uyku vaziyetindeyim..sonra cesaretimi toplayıp basımı kaldirip bisikletin direksiyonunu tutuyorum.2-3 katman daha aştıktan sonra arşın sonuna geliyoum.ve son kapıyı gecince sağa dogru baktıgımda bir gezegen goruyorum hayat olmayan..oraya dogru iniyorum..kafamı kaldırıp sağ üste baktıgımda güneşi devasa bi şekilde goruyorum ve güneşe kadar gelmişim diyorum.sona bulundugum o gezegenin yer kabugunun kızarmaya basladıgını fark ediyorum.güneşin yakıclıgını hissetmiyorum ama beni yakacagından korkuyorum..biraz geri dönmek istiyorum fakat bisiklet bi anda yavasliyor gitmemmeye basliyo ve uyaniyorum..


#17 ,

rüyamda allah a dua ederken gökyüzüne bakıyorum ve gökyüzünde önce iki bulut arasında güneşi görüyorum sonra güneş yok oluyor iki bulut arasında bir boşluk oluşuyor o boşlukta (tanrı) yazısını görüyorum etrafımdakilere göstermeye anlatmaya çalışıyorum ama dua etmeyede devam ediyorum sonra gökyüzünden kırmızı balonlar yağıyor ve üzerlerinde mesajlar ama hiç birini hatırlamıyorum birsürü kırmızı balon sonra kocaman bir balon ve haç şeklinde ne demek olduğunu düşünüyorum bunun ve onun beyaz bir iple çevrili olduğunu görüyorum o balonu tekrar yukarıya çekildiğini görüyorum sadece rüyamda mutlu olduğumu hissediyorum .. ve insanın dini herne olursa olsun tek allaha olan inancın yeterli olacağını düşünüyorum..


#18 ,

ben rüyamda bi evdeydim dışarısı karanlıktı ve şimşek çarpıyordu sonra hava açtı ama hala şimşek sesi geliyodu bende dışarı çıktım . Çıktığım zaman gökyüzünde Allah ( c.c. ) yazdığını gördüm ve yanındada arapça bir yazı yazıyordu. lütfen ne anlama geldiğini çok merak ediyorum yardımda bulunun Allah rızası için.


#19 ,

ben rüyamda annemle yuruyorum.ellerım annemın omuzunda sarılmısım yuruyorum.. gokyuzune bakıyorum ılahı seslerı gelıyor gokyuzunden... bı anda 2 tane camı ınsa oluyor Allah tarafından .. ama oyle bır camıı kı hayatımda boyle guzel ve ıhtısamlı camıı gormedım ben .. camı cok yuksekte.. gokyuzune dogru cıkıyorum ..12.katta ıcerı gırılıyor 12 yı goruyorum.. ıcerı gırıyorum uzerımı duzeltıp merdıcene oturuyorum.. aglıyorum ıcerıden kur'an seslerı gelıo .. ondan sonra aglayarak uyandım.. bunun yorumu nedır kı ?


#20 ,

Selam ..
ben rüyamda annem ben ve ablam ile balkonumuza çıkmıştık sanki birini bekliyor gibi gökyüzüne bakıyordu ablam bende uçak sanmıştım ama birden bire gökyüzü ortadan çatlar gibi çizildi ve ayrıldı ben hemen annemin yanına yaklaştım.arasından allah çıktığın gördüm ama bebek halindeydi
beyaz tenli sarı saçlı allah bebek haline girmişti annem bana el salla dedi tam o sırada bebek yani (allah) bana el salladı bende çok sevindim ve ellimle ona öpücük gönderdim ve el salladım sağ elimle.hala havada olduğu yerdeydi ve göz göze geldik gözlerimin içine baktı bende onun gözlerine baktım bana dikkatlice bakıyordu ablama anneme bakmıyordu .sonrasını hatırlamıyordum ama uyandığımda mutluydum.
lütfen yorumlarsanız sevinirim merak ediyorum...


#21 ,

Selamlar..


Rüyamda bir gürültü duydum ama cook sesli ondan sonra göke bakdigimda birden karardi ve gökde eller dua edermis gibi ve ellerin ortasindada kuran yazisi. rüyamda etrafima dönüyorum ve bütün gök dua eden ellerle dolu aralarindada yazilar.. bunun anlami nedir?


#22 ,

Ruyamda gökyüzünde bulutun üstündeyim başka insanlarda var bulut ikiye ayrılıyor ben yukarıya yukselen bulut uzerinde ablam asgi inen bulut üzerinde kalıyor. Bende ablamin bulunduğu buluta atliyorum güvenle aşağı iniyoruz. Aşağısı yeşillik orman yağmur yağıyor ben iliklerime kadar islaniyorum sonra bir ağaç altına saklaniyorum yorumlariniz için şimdiden teşekkür ederim.


#23 ,

Rüyamda gökyüzü masmavi deniz gibi arkadaşlarla bakıyoruz benim elimde kamera var resim çekiyorum gökyüzün bir takım hayvanlar beliriyo bir köpek balığı sonra küçük küçük balıklar bende onlara resim çekiyorum ve gerçek gibiydi defter var elimde gördüklerimide yazıp çiziyorum bu ne anlama geliyor lûtfen şimdiden teşekkür ederim.


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...