Rüyada Halife Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içinde Rüyada halife görmek anlamı nedir? islami rüya tabirleri Halife ruya tabiri ve ruya yorumları halife rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyada Halife görmek veya halifelerden birisini güler yüzlü, yumusak bakisli ve kendisine gayet yumusak bir sesle söz söyledigini görmek, dünya ve ahirette hayir ve berekete, izzet getirecegine delalet eder.

Halifelerden birini kendisine seriata uygun bir is emreder görmek, seref ve kiymetinin yüksek, dünya ve ahirette yerinin ulu olduguna isarettir. Halifenin kendisine bir mektup yazdigini görmek, bir devlet büyügü tarafindan iyilik ve menfaat ve seref verici büyük bir makama nail olacagina delildir.

Halifenin kendisine bir yeni elbise giydirdigini veya kendisini kucakladigini veyahut bir ata bindirdigini görmek veya dünyaya ait bir hediye verdigini görmek, serefe, sana ve güvene isarettir. Halifenin kendisine sert bir sesle ba-girdigini gören, dünya islerinde üzülecek bir olayla karsilasir.

Halifeyi asik suratli ve kendisine sert, sert baktigini görmek, dininde noksan ve hata isledigine isarettir. Cabirül-Magribiye göre; bir kimse rüyasinda halife oldu-gunu görse, eger hak etmis ise, dünyada büyük bir makama ulasir. Degilse, fena bir ün kazanir. Bir rivayete göre, kötü bir haber alir. Yahut zarar görecek bir olayla karsilasir. Genellikle bir kimsenin halife oldugunu görmesi hayirli degildir. Bir baska rivayete görede: Bir kimse rüyada liyakatli bir halife görse, yahut kendisinin halife oldugunu görse, halinin güzelligine ve sonunun iyi olacagina isaret eder. Halife, din islerinde ve Resülullah (C.A.V.)in seriatinin (islam hukuku) hükmünü icra eden kimsedir. Bundan dolayi halifede görülen noksanlik ve asirilik, yürüttügü isine aittir.

 

Rüyada halifeyi gören kimse bir sey ile vaad edilmisse o vaad yerine getirilir ve ümit ettigi seye isarettir. Bazen de halife görmek, sünnete uymaya, din ve takvaya, halktan aynlip itikat etmeye, sözde dogruluga, nafile ibadete, zikir ve tevbeye, iç temizligine, inançsizin müslüman olmasina iyilikle emredip kötülükten kaçindirmaya isaret eder. Rüyada halifenin öldügünü, görmek, halifenin isaret ettigi seyde noksanligina isaret eder.

Kendisinin halife olduğunu gören kimse, mülke ehilse mülke isarettir, hüküm vermeye ehilse hakim, yahut imam ve vali olur. Eger ehil ve layik degilse hapis veya hasta olur yahut uzak bir yere yolculuk yapar. Allahin (C.C.) hakkina muhalefet eder. Kendisinin halife veya imam oldugunu gören kimse izzet ve serefe isaret eder. Halifiye döndügünü görse bu rüyada hayir yoktur.

Bu web sitesinde ve diğer bütün rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk iddia etmez. Aşağıdaki benzer rüyalar bölümü ile rüyanız ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinin veya isterseniz bir sonraki konumuz olan Rüyada Cevşen Görmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

selamun aleykum gürdügüm rüya iran cumhurbaşkanı ahmedi nejat gürdüm benimle sanki çok eskiden tanıdık biri gibi birbirimizi soruyorduk sürekli güleryüzluydü benimle beraber geziyordu toplantılarına benide gütürüyordu ondan benı tanıyanlar bana nispet olsun diye ondan hoşlanmadıgını söyluyorlardı ona ahmedi nejata arkasından konuşuyorlardı bu rüyamı yorumunu yaparsanız çok memnun olurum şimdiden çok teşekür ederim


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...