Rüyada Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada hamile olduğunu görmek anlamı nedir? Rüya tabirleri sözlüğü içinde Hamile Olduğunu görmenin islami rüya tabirleri tabircisinden ruya tabiri ve rüya yorumları hamile olduğunu rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada Hamilelik görmek; Ebu Said El-Vaize göre; bir kadinin kendini hamile olarak görmesi mal, bir erkegin kendisini hamile görmesi hüzün ve kederdir.

Hamilelik rüyaları; rüya sahibi erkek veya kadın olsun, rüyada hamilelik görmek karninin büyüklügü nispetinde mal ve dünya nimetlerine delalet eder. Hamile kadınlar hakkında çok fazla islami rüya tabirleri vardır. Henüz balig olmamış bir çocuğun kendisini hamile görmesi babası ile ve küçük kızın hamile olduğunu öğrenmesi de annesi ile yorumlanır.

Kirmani şöyle diyor: Rüyasında hamile olduğunu görenin mali artar..

Karisinin hamile oldugunu gören öğrenen, dünya mallarindan bir sey ister. Hamilelik gerek erkek ve gerek kadin için her durumda hayirlidir. Hayvanlardan birinin hamile oldugunu görmek hayir ve menfaattir.

Rüyada hamile olduğunu görmenin rüya tabirleri

Bir başka rivayete göre de: Rüyada hamile oldugunu gören kadinin, malinin artmasina, övülmeye, izzet ve serefe nail olmaya isaret eder.

 

Hamilelik, gerek erkek gerek disi olsun, rüyayi gören kimse için dünyaca olan fazlaliga isaret eder. Rüyada hamile kadini görmek, üzüntü ve kedere ve gizli islere isaret eder. Erkeklerin hamileligi, alim için ilminin fazlaligina, meslek sahibi için hiç kimsenin yapamayacagi bir seyi yapmasina isaret eder. Bazen de erkegin hamileligi, onun üzüntü ve kedere düsmesine isaret eder.

Rüyada hamile olmak

Bazen de hamilelik, aşk ve muhabbete isaret eder. Bazen de rüya, erkekle kadin arasini bir yerde birlestiren kimseye yahut hastaliga ya da evine hirsiz girmesine veya çaldigi bir seyi sahibinden gizlemesine isaret eder. Hamile olduğunu görmek veya hamile olduğunun haber verilmesi aynı anlamdadır. Bir kişi rüyada bir doktor tarafından hamile olduğunu söylese, yani kişinin rüyada hamile kaldığını öğrenmesi de aynı rüya tabirleri anlamlarını taşıyabilir. En doğrusunu Allah bilir.

Rüyada erkeğin hamile olması

Rüyada erkeğin hamileliği, kendisini iple helak etmesine isarettir. Bazen, o kimsenin yaninda yabanci ölülerden sevdigi bir kimse defnedilir. Bazen de, mümkün olmayan seylere yardim etmekle yalanci olur. Bazen, bozuk iman ve itikadim gizler. Erkegin, kendisini hamile oldugunu görmesi, insanlardan gizledigi ve ortaya çikmasindan korkulari agir bir üzüntü ve kedere isaret eder.

Rüyada bekar kızın hamile olduğunu görmesi

Bekar kızın kendisini hamile olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek ugursuzluk ve siddete isaret eder. Bazen de o kizin bulundugu yerde hirsiz ve yangin gibi meydana gelecek kötülüge isaret eder. Bazen de o kiza cin dokunmasina veyahut kendisine münasip ve layik olmayan birisine nikahlanmasina ya da uzun müddet evde kalmasina isaret eder.

Kısır kadının rüyada kendini hamile görmesi

Kısır kadının veya hayvanlarin erkeginin hamileligi, senenin kitligina, haynn azligina, hirsizlar tarafindan gelecek fitneye serrin çok olmasina isaret eder. Kisir kadinin yahut erkek hayvanlardan birisinin bir hayvan dogurmasini görmesi, ser ve siddetin gitmesine ve bir korku ve üzüntünün meydana çikmasina isaret eder.

Bir kimse kendi eşinin hamile olduğunu görse dünya metasindan bir sey arzu etmesine isaret eder. Kendisinin hamile oldugunu gören kimsenin mal ve dünyasindaki ziyadelige isaret eder.

Hamilelik, gerek kadin gerekse erkek için her halde iyidir. Dul kadin ve genç kizin kendilerini hamile görmeleri, evlenmelerine isaret eder.

Bu sayfada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar kısmı ile rüyanız ile ilgili daha fazla bilgi edinin ya da isterseniz bir sonraki konumuz olan Rüyada Epilasyon Görmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

rüyamda hamileyim.doğumuma yakın. (2 çocuğum var ve 32 yaşındayım.)
kendi kendime bu yaşta bu ne şimdi diyorum. ama olsun bu sefer kesin kız olur inşallah diyorum. artık kahve sigara içmesem iyi olur diyorum. grçi doğumla ilgili korkuyorumda ama olsun diyorum.


#2 ,

Merhaba ben rüyamda hamile olduğumu gördüm.hatta ultrasonda bebeğide gördüm.çeşitli yorumlar var ama hepsi birbirine zıt.rüyam neye yorumlanır.teşekkürler


#3 ,

rüyamda hamile olduğumu görüyorum. uyurken doğurcağımı hissedip uyanıyorum amcamda kalıyormuşum amcamı uyandırıyorum merdivenlerden inerken annem beliriyor ve bağırma çok kolay olacak bunda bişey yok diyor. sonra en son merdivende bi köpek üstüme atlamaya çalışıyor ama karnım büyük olduğu için başaramıyor.
Yorumunu çok merak ediyorum cevap verirseniz çok sevinirim.


#4 ,

ben bekar bı bayanım ruyamda 2 defe(degısık aralıklarla) hamıle oldugumu gordum.bırınde bebek karnımda oynuyoooo...5 aylık gıbi.digerinde ıse 3 aylık hamıleyimmm.ıkisindede cok mutluyum....acama nasıl yorumlamam lazım?


#5 ,

M
merhaba ben neslihan bekar bir kızım rüyamda hamile olduğumu gördüm veyanımdaki üç kadında hamileydi veonlar akrabalarımın evinde doğum yapıyorlardı ve beni yanlarına almıyor ve kovuyorlardı ve ben doğum yapmaktan çok korkuyor ve ablama söylüyordum ve doğum yapan kadınların çocuklarınada su veriyordum bu rüyanın tanımını enkısa zamanda açıklayın çok korkuyorum


#6 ,

bi hafta önce kndimi erkek çocuguna hamile olarak grdüm.Aradan bi hafta geçti bugn rüyamda kız çocuguna hamile oldugumu grdüm.
Göbegimin şiş oldugunu grdüm.
18 yaşnda bekar bi kzım bu rüyaları nasıl yorumlamalıyım ...yardım edin lütfen çok etkilendim..


#7 ,

yorumlar cok zit birbirine. bir yerde bekar kiz kendini hamile gorurse ailesinin kendisi yuzunden ugrayacagi kotuluk, kendine layik olamayan biriyle evlenmesi, ya da evde kalmasina isaretttir diyor, en son paragrafta "Dul kadin ve genç kizin kendilerini hamile görmeleri, evlenmelerine isaret eder" diyor, birebir zit anlamlar. ben de bekar bi bayanim, ve hamile gorudm kendimi. yorumdan ne cikaracagimi cozemedim acikcasi.

-Gaye


#8 ,

merhaba ben öznur rüyamda kendimi hamile olarak gördüm evliyim fakat eşim çocuk düşünmüyor ama bn istiyorum sankı gerçek gıbıydı çok etkılendım ve çok sevındım korkuyordum bi an rüyamda nasıl dogum yapçam diye ama uyandıgımda eşimin boynuna sarıldım çok sevindim lütfen yorumlarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.


#9 ,

rüyamda çocuğum olmuyor diye doktora gidiyorum kontrollerim yapılırken bana 2 aylık hamile olduğumu söylüyorlar ne anlama geliyor


#10 ,

Ben 12 yaşındayım ve rüyamda kendimi doğurucqk gibi gördüm ama karnım büyük deyildi.


#11 ,

Ruyamda evdeydik ben hamileydim ama ablam dogum yapiyo erkek bebekti dogan konusuyodu cok sacma ama bunu gordum biri bunu aciklayabilir mi ben bekarim ablanda evlenip ayrildi


#12 ,

Ben 12 yaşında bir kızım(yani bekarım) ve rüyamda kendimi hamile olarak gördüm ne demek bu lutfen yardım edin korktum yazanlardan.


#13 ,

rüyamda eski eşinden hamile kaldığımi görüyorum biz evli değilken aldırmak istediğimi söylüyorum


#14 ,

mrblar bn bekarım bnde ruyamda hamıle oldugumu goruyodum fakat kardesımde bekar oda hamıleydı ama onun kaarnı bnm karnımdan daha buyuktu yorumlara baktım cesıtlı yorumlar var anlayamadım ruyamı allahın ıznıyle yorumlarsanız sevınırım


#15 ,

rüyamda kendimi karnım şiş olarak gördüm yanımda ki iki kadın hamile olabileceğimi ve test yapmam gerektiğini söyledi. ben o an karnıma baktım ve sağ tarafta yumurta büyüklüğünde aşağıya doğru bir şişlik fark ettim ve karnıma dokundum. dokununca avucumun titrediğini hissettim ben hamileyim dedim ve yanımdaki kadınlarından birine karnıma dokun dedim ve kadın dokundu dokununca oda avucunun içinin tirediğini hamile olduğu söyledi.yorumunuzu bekliyorum


#16 ,

rüyamda çok kez hamile olduğumu görüyorum, rüyada görmek çok saçma ama gerçek hayatta hiç alakam yok. yani kocamla çocuk düşünmüyoruz. acaba bu bir işaret olabilir mi diye düşünmeye başladım. sizin yorumunuz nedir?


#17 ,

daha önceki bebeğimi doğurmadan önce rüyamda kocamın hamile olduğunu görüp çok şaşırmıştım, daha sonra erkek bir çocuk dünyaya getirdim. dün gece ise hem kocamın hem de kaynımın hamile olduğunu gördüm rüyamda. bunun ne anlama geldiğini çok merak ediyorum. lütfen biri yorumlarsa çok sevinirim.


#18 ,

Merhaba ben 13 yaşındayım ve rüyamda karnımın kocaman olduğunu ve hamile olduğumu görüyorum anneme ise ben napıcam bunu diyerek yakınıyor ve hiç mutlu bir halde bulunmuyorum uyandığımda tuhaf hissettim lütfen yorumlarmısınız


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...