Rüyada Han Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içerisinde Rüyada han görmek ne anlama gelir? islami ruya tabirleri Han ruya tabiri ve ruya yorumları han rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada Han görmek; Otel, motel, kervansaray ve han gibi konaklama yerleri dünyadır, dünyalıktır; çünkü dünya evi de bir çeşit yolculuk evidir.

Geçici mesken amacıyla yapılan her çeşit bina yolculuk, geçisi heves ve alakalara, Han,otel ve benzeri yerler zahmet ve meşakkatten sonra rahatta ermeye, geçimsizlikten sonra barışmaya ve iyi geçinmeye, Hancı sözünden caymaya, ihanet etmeye garip halli kimselere delalet eder.

Han Görmek İş, kısmet, değişiklik, haber, yol olarak yorumlanır. Hana girmek, hayırlı iş sahibi olmak demektir.

Rüyanizda eskiden kalma bir handa misafir olarak kaldiginizi görmek, hanci ile konusmak, bir is gezisine çikacaginiza, han unvani olan eski derebeylerinden birini görmek ise, büyük ve zengin bir kimse ile karsilasip, ondan oldukça önemli faydalar elde edeceginize delalet eder.

Bazılarına göre, rüyasinda tanimadigi bir han gören, hasta ise vefat eder. Yolculuk etmeyi düsünüyorsa, yapar. Handan çıkıp hayvana bindigini gören hasta ise ölür. Bazi yorumcular, han görmeyi alti seyle kiyaslarlar Fahise bir kadin, zarar, selamet, hayırlı olmayan bir ise girmek, rahatlik, itibarsızlık.

 

Abdulgani Nablusiye göre; rüyada han görmek, zahmetten rahata, yalnizliktan çokluga, insanlarla dost olmaya delalet eder. Rüyasinda yolcularin ve kervanlarin misafir olmasina mahsus olan hanlardan birinde bulundugunu görmek iyi degildir. Bazılarına göre ise, bu rüya sahibinin kederi varsa geçer, feraha kavu-sur, yalniz ise evlenir, rahata kavusur.

Ticaret için yapilmis han'ı rüyada görmek, ev, hayvan, binek yahut yer ve elbiseden icar olunan seylere isaret eder. Hasta kimse yolcularin kaldiklari hanlara indigini görse, ölür. Bazen de, yol üzerideki hani gören kimsenin üzüntü ve kederi gider.

Burada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, sadece yorum niteliğindedir. Mutlak kesinlik içermez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar kısmı ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin veya dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Rüyada Kurşun Deliği Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...