Rüyada Harabe Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içerisinde Rüyada harabe görmek ne anlama gelir? islami rüya tabirleri Harabe ruya tabiri ve rüya yorumları harabe rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada Harabe görmek pek iyi yorumlanmaz. Sevgililer arasında tartışmalara, hatta ayrılığa bile yorumlanır.

Harabe rüyaları iki farklı şekilde yorumlanır. Harabede olduğunu gören kimsenin bütün ümidi yok olur. Kısmeti kapanır. Evinde türlü sıkıntı, bela ortaya çıkar. Harabeden çıkan kimse, sıkıntıları aşmış karanlıkları geride bırakmış demektir. Yeni bir hayata başlamak anlamındadır.

Rüyada harabe görmek pek hayırlı değildir. Bu rüya; sevgililer arasında tartışmalara, iş hayatında da sıkıntılı günlere işaret eder.Kişi harabenin içinde ise kısmeti kapanır, umudu yok olur.

Rüyada harap bir ev görmek ve orada kimseyi bulmamak kederdir. Bu harap yerin eskisi gibi oldugunu görmek o yerdeki devlet reisinin veya valisinin adaletle idare edecegine, bir taninmis yerin harap olup, halkinin kalacak yerleri olmadigini görmek, o yerdeki büyük devlet adaminin halk üzerine zulüm ederek bundan kurtulamayacaklarina, bir camii serifin yikilip ortada resminden baska bir sey kalmamis oldugunu görmek, o yer valisi-nin degiserek yeni gelenin baska sekilde hareket edecegine, bir çarsinin harap olup orada alisveris edenlerden kimsenin kalmadiğini görmek, ticaretin bozulduguna ve tüccarin zarar ettiklerine, bir rivayete göre, büyük bir belaya ugranilacagina delalet eder.

 

Evinizin temelinden harap oldugunu görmek, gerek yas ve gerekse hastaliklar yüzünden kendi vücudunun da harap olmasina, bir hamamin harap oldugunu görmek, esinin veya en yakin akrabasindan bir kadinin ölümüne, hükümet konaginin harap ve yerinin toprakla dolu oldugunu görmek, devlet baskaninin halki zulme ugratacagina, bir kilisenin harap oldugunu görmek, Islamin kuvvetine delalet eder. Bir tarlanin harap oldugunu görmek, ka-dinlarin zaafina, bir rivayete göre yolculuktan vazgeçmeye isarettir.

Abdulgani Nablusiye göre; rüyada harap bir yer görmek, rüya sahibinin ev halkinin veya akrabalarinin darma daginik olmalarina delalet eder. Bu rüya kesinlikle hayra yorumlanmaz. Memleketin harap olmasi, oradaki devlet baskaninin vefatina, ya-hut halka zulmüne isarettir. Kendisini bir harabede gören, karsilik vermeye ve savunmaya takati olmayan düsmanla karsilasir. Bir mahallin zelzele veya baska bir afetle harap oldugunu görmek, orada büyük adamlarin iktidarsiz olduklarina veya onlardan biri-sinin öldürülecegine, kendini iyi giyinmis ve süslü oldugu halde bir harabede görmek, ilgisizligine, ev duvarinin sel ile yikildigini görmek, karisinin ölecegine, bir evi rüzgarin harap ettigini görmek, ev sahibinin zalim biri tarafindan gadra ugrayacagina, sag-lam bir yerin harap olup yikildigini görmek, o yerde bir musibet çikacagina isarettir.

Bir baska rivayete göre de: Rüyada harabe görmek, sendere, sayili günlere yahut sehir halkindan kendisinden hicret eden kimselerle toplanmaya isaret eder. Rüyada iyilikle emredip kötülükten sakindirmak bu harabelerin yenilenmesine isaret eder.

Harabe rüyaları iki şekilde yorumlanır. Harabede olduğunu gören kimsenin bütün umudu yok olur. Kısmeti tam anlamıyla kapanır. Evinde türlü dert belirir. Harabeden çıkan kimse, karanlık üzücü dertleri geride bırakmış demektir. Geçmişini unutarak yeni bir hayata başlar.

Bu sayfada ve diğer bütün rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Mutlak kesinlik içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar başlığı ile rüyanız ile ilgili daha fazla bilgi edinin ya da dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Rüyada Yelek Görmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

selamlar ;Rüyamda halamı gördüm bende yanı başında bir beyaz kap
içersinde yağ iki kırılmış beyazı ve sarısı belirli yumurtalara
un dökerekten hamur yapıyordum ki uyandım.
rüyam sabaha karşıydı.


#2 ,

hz ömer ra. şapkasını ve tesbihini gördüm


#3 ,

rüyamda kayınvalidemin evindeyim ev oldugundan daha eskimiş yerler sanki çökecekmiş gibi.pencereden dısarı bakıyorum ve karsı kattaki biri harebe gibi apartmanda cıkmiş sandalyeye sarkı söylüyo sesi güzel bir kadın acaba anlamı nedir?


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...