Rüyada Kabristan Mezarlık Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içerisinde Rüyada kabristan mezarlık görmek anlamı nedir? islami ruya tabirleri Kabristan Mezarlık ruya tabiri ve ruya yorumları kabristan mezarlık rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada Kabristan Görmek, korku ve emniyettir. Rüyasinda bir kabristanda bulundugunu görmek, o yerdeki devlet büyügünün iyi ve adil bir kisi olduguna; bir rivayete göre de, fuhus yaptiran bir kadinin evine yorumlanir. Rüyasinda bir kabristana girip orada bir ev yapmis oldugunu gören hasta ise vefat eder.

Bir baska rivayete göre de: Rüyada kabristan görmek, vaza, Kuran okumaya. aglamaya, Ölümü hatirlamaya. korkmaya ve dünyadan alakayi kesmeye isarettir. Bazen kabristan (mezarlık) görmek, alim ve takva sahibi kimselere ve Müslüman askerlerin yigitlerine isarettir. Bazen islam kabristani Müslüman askerlerin yigitlerine isarettir. Bazen islam kabristani Müslüman askerlerin çadirlarina ve Müslümanlarin orduyla karsilasmaya hazirlanmalarina isarettir.

Bazen de kabristan, zina yapan kadinin evine isarettir. Bir kimsenin eline rüyada cahiliyet zamaninda olan kabristandan kiymetli bir sey geçmesi kazanç veya ganimet yoluyla helal rizik elde etmeye isarettir. Rüyada kabristan görmek, korkanlar için emniyet, korkusuz halde olanlar için de korkudur. Kabristani görmek, korku ve ümide, sapikliktan sonra hidayete dönmeye isarettir.

 

Müsriklerin kabristanini görmek, üzüntü ve kedere, korkuya, dinde süpheye, bidat yerlerine, tenha ve issiz hapishaneye isarettir. Zira kabristan, kendisine gelen cisim ve cesetler için hapistir. Kabristain, tekke vs. gibi ibadethaneye, dünya ve masivadan farig olmaya, aglamaca ve mevizelere isarettir. Bazen de kabristan ölüme isarettir. Zira kabristan ölülerin evidir. Bazen kabristan, kafirlerin ve ehli bidatin evlerine ve zimmilerin mahallesine isarettir. Bazen de fesad ve helak edici ameller ile kendilerine zayiflik gelmis olanlarin ve zina edenlerin evlerine ve kendisinde ölü gibi sarhoslarin bulundugu meyhanelere, namaz kilmayan ve Allahi zikretmeyen, Allah için hiç bir ameli olmayan gafillerin yerlerine isarettir. Bazen kabristani, hapis kimseye isarettir.

Kabristana girdigini, özellikle orada bir bina yapmis oldugunu gören kimse hasta ise bu hastaligindan ölerek kabristana girer. Hasta degilse rüyayi görenin durumuna bakmalidir: Eger oraya girdigi zaman korku ile agladigini yahut Kuran okudugunu yahut kibleye dönerek namaz kildigini görse, hayirli kimselere ve zikir halkasina dahil olarak ibadet ve taate nail olur. Gördügü ve isittigi seylerden menfaatlanir. Oraya girdiginde çiplaksa ve gülüyorsa, kabirlerin üzerine de sidik yapiyorsa. yahut ölülerle birlikte yürüyorsa, o kimse serli ve asiklar zümresine girer ve onlarin hallerini benimseyerek tercih eder.

Ezan ile kabristana girdigini gören kimse vaaz ve nasihatten anlamayan kimseye nasihat yapar. Sözüne kulak asmayacak bir adama iyilikle emreder.

Cahil ve gafil yahut hepsi kafir olan bir kavim arasinda dogrulukla sehadet ve hakki ifaya çalisir. Bilinen kabristanlar hak ve sabit olan bir istir. Bundan dolayi, böyle bir yere nefsin iman etmesi için girdigini gören kimse, girdigi o kabristandan iyilik ve hikmetle konustugunu ve tövbe ederek Hakka döndügünü görse, hayirli bir hizmete girer ve onda insafli olarak hareket eder. O kabristana girdiginde nefsini kötülüklerden menetmeyip ders almayan kimse, gafletle davranacagi bir hususta bulunur. Kabristana girip ölülerin kemiklerini çignedigini gören kimse. Bir tecrübe ve imtihandan geçinilir.

Bu sayfada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk iddia etmez. Aşağıdaki benzer rüyalar başlığı ile rüyanız ile ilgili daha fazla bilgi edinin veya okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Rüyada Hırsız Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

oncelıkle sunu bıldıryım abım bu ayın 1 de vefat ettı sızden rıcam bn bu sabaha karsı guya aıle kabırne gıtmısım abımın mezarının yanında bır mezar daha vrmıs ama bu kıme aıt bılmıyorum kızımda yanımda ve bır ıkı kısıde varmıs ama bu hocamı bılmıyorum kızım dıyorkı anne burda ck pıs bır koku vr nıye bnde etrafama bkyorum ama bırsey gormuyorum sonra bırdden bkyorumkı abımın kabrının ynında bır kabır daha vr ama bu mezar da abımkının aynısı mermerden yapılmıs sadece ustunun mermertası yarım acık ıcısulu ve cesetı su yuzune cıkarmıs o ceset bır bynmıs ama yuz ustu yatyor gelen kokuda ondanmıs bızde sasıryoruz ay dıyorum bu nasıl olur bu kım ve orda uyanyorum bna bu ruyanın yorumunu yaparsanız ck sevınırım ınsallh kotu bırsey degıldır


#2 ,

BENİ BİR ARKADAŞIM RÜYASINDA GÖRMÜŞ. BİR MEZARLIKTAYMIŞIM VE MEZAR TAŞININ ÜSTÜNDE BİRÇOK TENCERE YEMEK VARMIŞ BEN ONLARI YİYORMUŞUM. ARKAMDA DA BİR SÜRÜ BEYAZ GİYİNMİŞ İNSANLAR VARMIŞ ONLARA VEMİYORMUŞUM NE ANLAMA GELİYOR ACABA RÜYAYI BEN GÖRMEDİĞİM İÇİNDE ÇOK YORUMLAYAMADIM .


#3 ,

ben ruyamda daha once tanidigim bir mezarligin tamamiylen doldugunu ve yan tarafindaki arsaninda tekrar mezarlik olarak tahsis edildigini gordum bu bir musluman mezarligi idi cok bakimli,temiz gorunuyordu

lutfen yorumlarmisiniz


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...