Rüyada Kapı Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içerisinde Rüyada kapı görmek anlamı nedir? islami ruya tabirleri Kapı ruya tabiri ve rüya yorumları kapı rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyada Kapı görmek çok çeşitli yorumlanır. Örneğin; oda kapısı kadına, ev kapısı ev sahibine ve hizmetçiye, Sokak, şehir ve kale kapıları o yerin yöneticisine, Açık kapı rızık ve berekete, Kapalı kapıyı açmak işlerin kolaylaşmasına, açık kapıyı kapatmak zorluk ve sıkıntıya, eve girip kapıyı kapatmak günahh ve isyandan korunmaya, Evin kapısını çıkarıp yenisinin katıldığını görmek evi satmaya, Kapı gıcırtısı sırları ifşa etmeye, eşler arasındaki tartışmaya, Sağlam kapı halkası güvenilir ortağa, sadık eşe, zekatla güvence altına alınan mala, çürük ve zayıfhalka güvensizliğe, Kapıyı sürgülemek korkudan emin olmaya, Kapı mandalı iş yapmaktan üşenen hizmetçiye, Kapı sövesi evin resi yahut o evin işlerine bakan kimseye; sövenin kaybolması evin reisinin vefatına, Kapatmakta güçlük çekilen kapı hanım tarafından gelecek güçlük ve sıkıntıya delalet eder.

Bir kapıdan geçmek, iftiraya uğrayacağınız anlamına gelir. Eğer rüyanızda kapı kapatıyorsanız, kendinizi düşmanlarınızdan koruyabileceğinizin işaretidir.

 

Rüyasında kapı gören bir insan, iyi bir iş sahibi olur. Kapının önünde duran kişi, çok iyi bir hayat sürer. Rüyada kapi görmek hayirdir. Kapalı kapılar sir, açik kapilar rizk kapısı olarak tabir olunur. Bir baska yoruma göre de kapali ve kilitli kapilar kizlara, açik kapilar kadinlara yorumlanir. Aralik olan kapilar ise dullara isarettir. Rüyasinda de-mir bir kapiyi kilitledigini görmek, bekar bir kizla evlenecegine delalet eder. Evin kapisinin degistigini görmek, o evde oturan er-kegin is hayatinin degisecegine yorumlanir.

Evin kapısının yerinde olmadığını veya çıkarılıp bir kenara birakıldığını görmek, ev erkeginin isinin bozulduğuna ve başka bir is peşinde olduğuna, kapinin yerinde ve kilitli oldugunu görmek, ev erkeginin isinde basarili olduguna ve kazancinin artacagina delalet eder.

Kapının ortasında ayri bir kapinin da bulundugunu görmek, hayra yorumlanmaz. Bu rüya sahibinin esinin kendisine ihanette bulunacagina isarettir. Rüyada evinin kapisini kapayarak içeriye girdigini görmek, bekarsa evlenecegine, evli ise esinden ayrilip baska bir kadinla evlenecegine; kapiyi içerden kol demiri ile kilitledigini görmek, o eve bir hizmetçi kiz alacagina ve onunla ilerde evlenecegine delalet eder.

Rüyasinda evinin kapisini bulamayan kimse, isinde saskinliga ugrar. Sokagina girdikten sonra evinin kapisini degisik görmek, evinde kendisini bir sürprizin bekledigine , kapinin önüne gelip anahtarla kapiyi açmak istedigi halde anahtarin kilide uymadigini görmek, karisinin kendisinden memnun olmadigina ve ayril-mak istedigine isarettir. Rüyasinda evinin kapisinin yesile boyandigini görmek ibadetinin Allah(cc) katinda makbul olduguna; sariya boyandigini gör-mek, ev halkindan birisinin hastalanacagina; beyaza boyandigini görmek, ferah ve sevince; kirmiziya boyandigini görmek bol rizk ve berekete; siyaha boyandigini görmek, yakin akrabalari için mateme delalet eder.

Evinin kapisinin demirden fakat parmaklikli ve içerisi görülür sekilde oldugunu görmek, aile sirlarinin komsulari tarafindan dedikodu mevzuu yapildigina; evinin kapisinin kontrplak gibi hafif bir seyden yapildigini ve itildigi zaman hemen açilacak kadar dayaniksiz oldugunu görmek, ev balkinin geçiminde zorluk çekildigine isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada kapi. o evin islerini yürütene isarettir. Bundan dolayi ev kapisinda bir fenaligin meydana geldigini görse, bu fenalik ev sahibine aittir. Açik kapilar rizik kapilandir. Evlerin kapilan kadinlara aittir.

Kilitli kapılar bekar kizlara, açık kapılar ise dul kadınlara işarettir. Demir bir kapiyi kilitledigini gören kimsenin, bekar bir kizla evlenmesine isarettir. Evin kapisinin degistigini görmek, ev sahibinin halinin degismesi ile tabir edilir. Evin kapisinin düstügünü yahut disan çikarildigini veya yanmis ya da kirilmis olarak görmek, evin idarecisi için bir musibettir. Ev kapisinin kapatilmis olarak görülmesi. ev halki hakkinda büyük bir musibete isarettir. Kapinin ortasinda küçük bir kapinin daha oldugunu görmek çirkindir. Yakinda o evde hanimi hakkinda bir hiyanet vukubulur. Evinin kapisinin büyüyüp genisledigini ve kuvvetli oldugunu görmek, o evin idarecisinin halinin güzel olmasina isarettir. Rüyada ev veya mescidin kapisini görmek, rüya sahibinin bezendigi elblsesine ve durumunu örten malina, burnun koku almayacagi bir hastaliga, sözü nesretmeye, vasiflan övülen boy ve endami hos, kadri yüce nesli çok olan güzel bir kadina veya zikredilen evsafa haiz bir erkege isarettir. Bir kimse rüyada kendisi için büyük bir kapi safin alindigini ve kendisinin de o kapinin üzerinde oldugunu görse o kimsenin hizmetçisiyle evlenmesine o kimsenin vücuduna. hizmetçisine ya da hanimina bir kötülük gelmesine isarettir. Evinin kapisini arayip bulamadigini görse, dünya islerinde hayrete düser. Bir kapidan içeri girdigini görse, eger düsmanligi varsa, o kimsenin düsmanlikta galip olmasina isarettir. Bir kimse rüyada bilinen veya bilinmeyen yerlerden kapilarin açildigini görse, o kimse için dünya kapilan açilir ve talihi dogar. Kapilar haddinden fazla açilmis ise o, evin atilacagina ve harab olacagina isarettir. Eger kapilarin yola açilmis oldugu görülürse, o kimsenin nail oldugu dünyaliktan ister hakki olsun ister olmasin garipler ve umum insanlar için hisse çikarilir. Kapi evin içine açiliyorsa, nail olacagi dünyalik baskalan için olmayip sadece ev halki içindir. Bazen kapisinin yerinden ayrildigini görmesi, ev halki için ahlak ve tablalinin degismesine ve evvelce bulundugu durumun hilafina hareket etmesine isarettir. Dar bir kapidan genislige çiktigini gören kimse, geçim sikintisindan kurtulup gam ve korkulardan emin olur. Evinin iki kapisi oldugunu görenin hanimi, fesat çikarici bir kadindir. Evinin kapisinin tersine açildigini görse, bu rüya meydana çikacak mesakkate veya harab edilmek suretiyle o evin islemez hale getirilmesine isarettir.

Kapının halkası, bekçi, elçi ve korkutucu mesabesindedir. Kapisinin iki halkasi oldugunu görenin iki kisiye borcu vardir. Halkayi kestigini görse bidata düser. Kapirin yandigini görse, haniminin ölmesine. geçiminin haline uygun olmayisina isarettir. Bilinmeyen bir kapidan içeri girmek, düsmani yenmektir. Bazen meçhul kapilar, ilme, rizk ve kazanca; yolculuga, rüyayi görenin hayir ve ser kapilarinin açilmasina isarettir. Kapilardan çikmak, ayriliktir Çiktigi kapi güzelse, hayr ile ayriliga, çiktigi kapi yikilmis veya dar ise, serden çikip nefsi için kurtulusu istemesine isarettir. Bazen de kapi, ölüme isarettir. Kapidan çiktiginda genislik, yesillik ve güzel kokulara tevafuk etse ahiretinin güzel olmasina isarettir. Zulmet, pis hayvan lesi ve atesle karsilassa ahirette azap içerisinde olacagina isarettir. Rüyada kapinin açilmasi islerin kolayligina; kapanmasi, sikinti, geçim darligi ve sebeplerin eçersizligine isarettir.

Kapının göge açilmasi. duanin kabul olmasi ve günah islemekten kaçinmaya; birçok kapilarin göge açilmasi ise uzun azab, intikama ve sikintilara isarettir. Eger yagmur yagmiyorsa yagmurun yagmasina, kurakliktan kuruyan yerlerin hayat bulmasina isarettir. Evinin kapisinin yeni oldugunu veya marangozun onu düzelttigim görse sihhat ve afiyetle müjdelenir. Kapisini kapatmak istedigini, fakat kapatamadigini gören kimse hanimi tarafindan meydana gelecek bir güçlükle karsilasir. Bir kimse, rüyada, bir kavim üzerine bir kapidan girdigini görse, o kimse düsmanlarini yenecegine ve düsmanlarinin delilerini bosa çikaracagina isarettir. Bir kimse kapisi çikarilmis ve onun üzerine baska bir kapi konulmus olarak görse evini satar. Bir eve girip kapsini kirdigini görse, o kimse masiyet ve günahtan kendisini korur.

Bu sayfada ve diğer bütün rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, yalnızca yorum amaçlıdır. Mutlak kesinlik iddia etmez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar bölümü ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin veya isterseniz bir sonraki konumuz olan Rüyada Seminer Görmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

Annem rüyasında evimizin dış kapısının babam tarafından açık bırakıldığını görmüş.Babam kapıyı açık bırakıp eve girmiş.Annemde eve girmeye çalışan kurtları görüp aceleyle kapıyı kapamış.Annem uykudan haykırarak uyandı.
Yorumlarınızı bekliyorum...


#2 ,

bi akrabamı istihareye yaturmıştım hayırlı bi iş için oda ruyasında beni ve akrabamı hamile olarak görmüş ama benim karnımdaki bebek bi erkek bebek ve gayet güzel simsiyah sacları olarak gayet net görülüyomuş adını ne koyacagımı sormuş bana bende ömer faruk demişim oda bana ne güzel sahabelerden birinin adıymış demiş daha sonra beni bi uçurumun kenarında aşağıda yeşil deniz varmış ve etrafında ağaçlar yanındada buğday tarlası güya ben o ucurumdan aşağı denize atlıycakmışım ama atlayıp atlamadığmı görmemiş benim için çok önemli acil yorumlarsanız sevinirim


#3 ,

rüyamda kuş gördüm kafesin içinden bi kuş çıkardım uçtu gitti.sonra ben evin balkonuna bir sürü kuş konuyodu onlardan birini yakaladım ve kafese koydum.Mavi renkli çok güzel bir kuş onu sevip okşadım sonrada kafesine koydup kafesi kapadım...


#4 ,

rüyamda evimin çelik kapısını kapatamadığımı gördüm. Evliyim (bekar değilim) 1 çocuğum var 2. si yolda. Rüyam hakkında yorum rica ederim.


#5 ,

bizi zarara ugratan is ortagım kapımın onunde baygın bı sekılde yatıyordu.ama kapıyı acmıyodum.bırde bu kısı kuyumcu dukkanı acmıs ve altın bılezık vb.seylerı tezgahında bırakıpta gelmıs tı kapımızın onune


#6 ,

rüyamda bana kötülükte bulunmak isteyen birini polise şikayet edip kelepçeledim


#7 ,

ruyamda karanlık uyuycam kızımın kapıyı açık unuttuğunu gördüm.kapattım biraz gittim bi kapı daha açık uğraştım kapatamadım biraz gittim bi kapı daha ne kadar kapı var bu evde dedim ama kapatamıyorum dışarsıda çok karanlık ve korkunç biz nasıl uyuycaz kapılar kapanmıyor diye üzülürken uyandım
aynı zamanda ben eşinden ayrı kızıyla yaşayan bir bayanım yormlarsanız sevinirim


#8 ,

Rüyamın yorumunu hiçbir yerde bulamadım.

Rüyamda çok güzel, bakımlı, yemyeşil ve ağaç dolu iç açıcı bir bahçe gördüm. Etrafıma bakınıyordum. Çok mutlu bir şekilde her yeri inceliyor bazende geziyordum. Kapılar gördüm, bahçenin etrafı duvar örülü olsada çok aydınlıktı. Kapılar tahtadandı ve biri çok büyüktü. Kapılara bakıyordum. Farklı büyüklükte kapılar vardı. Bir tanesinin üzerinde yuvarlak arma şeklinde türk bayrağı vardı, oradan geçmeyi aklımdan geçiriyordum ki uyandım.

Yorumlarsanız çok sevinirim.


#9 ,

ben rüyamda rahmetli annemi gördüm elinde bembeyaz kapi ile oturmaya geldi bana uzatti ben evin kapisinida actim ama annemin elindekinide aldim ve iceri girdik birden annemin elinde plastik kabin icinde patatez var ve soyuyor buarada bana cok kizgin bakiyor birden bire ciril ciplak annem sirtinda yarami sivilcemi bilmiyorum soymak istedim beni itti sonra filime daldim ve ya annemi birdaha göremiycem dedim sadece anneme baktim uzun uzun o arada haykirarak aglamaya basladim ve uyandim sismanlamis gördüm annemi yesil elbiseliydi ne anlama geliyor acaba


#10 ,

Ben rüyamda tahta bir merdiveni çıkıyordum basamakları çok olan bir merdivendi merdiven köy evlerinde toprak damın üstüne çıkmak içindi son basmağa geldiğimde zorlandım biraz sallanıyordu merdivenin başında damın üstünde beyaz boyalı bir kapı vardı o kapı koluna tutunarak damın üstüne çıktım çook net gördüm anlamını açıklarsanız çook sevinirim şimdiden teşekkürler...


#11 ,

ailem ve kardeşimin ailesi deniz e gitmişiz ,sahildeyiz.kum ve taşların arasında altınlar yani gerdanlık kupe vesaire taşlı ışıl ışıl ziynet eşyası buluyorum ve bulduğuma çok seviniyorum. .galiba yanımda eşimde var ben onları hemen ellerimle topluyorum,bi an düşünüyorum kıme sorsam benim der diye söylemiyorum .sonra sanırım ,karakol gibi bir yere götürüyorum altın ları vermek için.bu rüyanın ardından ...kardeşime gidiyormuşuz daralan ve bır kişinin bile zor geçebildiği bir yerden geçiyorum ardından genişleyen bır yer kapılarının önune çıkıyor zannediyorum apatman dı ,kapı açıldı gelinimiz açtı ve uyandım. Eğer yorumlarsanız çok sevinirim..


#12 ,

bu gece gordum ben nerdeyim bilmiyorum ve etrafimda kimseyi gormezken bizisi beni surekli itiyor ama nereye goremiyorum taaa ki önume devasal bir kapi gorene kadar ve bu kapi yesil renkte ve üzerinde bir suru arapça yazilar var ve bu kapi açiliyor ve goz alici beyaz bi isik gordum derken uyandim bana hemen yorumlarmisiniz çok meral ettim


#13 ,

rüyamda çok sevdiğim ve samimi olduğum bir arkadaşımla dönemeçli bir yolda yürüyoruz.akşam üzeri hafif karanlık birden sağ tarafımdan yeşil boyalı bir kapı açılıyor şaşkınlık içerisinde açılan kapıdan geçiyoruz ve ankarada kanser tedavisi geçiren 30 yaşında bekar erkek yeğenimin evinin bulunduğu sokakta olduğumuzu fark ediyorum arkadaşıma diyorum ki aaaa ahmetin evinin ordayız diyorum ve uyandım.lütfen hemen yorumlarsanız çok sevinirim


#14 ,

arkadaşım ve ben bir kapıdan geciyoruz içerisi karanlık biraz elimde patates almışım iki ayrı poşette onlar var bir kapıdan gececekken kadınının biri benm ayağımı cekiyor cok kokuyorum gececeğimiz kapının üstünde kader 1 yazıyor diyorum kader kapısından gececeğiz içeri girdik kaderin nereyse oraya ışınlanıyormuşsun arkadaşım diyor bas düğmeye 3 kez basıyorum ama olmuyor ben diyorum ki hadi eve gidelim ben cok korkuyorum hiç cevap vermiyor sesleniyorum tepki vermiyor korkuyorum diyorum bana diyo hadi girelim elimdeki poşetleri kapının önüne bırakmışım onları alıyoruz oradan cıkıyoruz kadın orada kadını dövüyorum kapının önünde sevdiğim var oda yanımda kadına ayakkabı verdi verme diyorum kızıyorum bişey olmaz diyor kadında farklı bişey hissediyorum korkuyorum korkuyla nas suresini defalarca okuyorum o şekilde uyandım acaba ruyamın yorumu ne ?


#15 ,

rüyamda elimde bir tabak yiyecek bir bardakta su olan tepsi vardı. iki bayan arkadaşım geldi kavga etmeye başladık bende elimdeki bardağı kızın kafasına indirdim yerde cam kırıkları vardı ben onları toplamaya başladım o sırada kızın ailesi geldi ben o sırada kapıyı tutuyordum açılmasın diye oradakiler sizi bu evden çıkaracağım diyordu ben daha sonra kardeşimle konuşuyordum 'çok üzerime geldiler bende kendimi savundum 'dedim o sırada uyandım acaba rüyamın anlamı nedir lütfen hemen cevap verirseniz sevinirim


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...