Rüyada Kar Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içerisinde Rüyada kar görmek ne anlama gelir? islami ruya tabirleri Kar ruya tabiri ve ruya yorumları kar rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyada Kar yağdığını görmek, hastalıklardan iyileşmeye, menfaatli şeylere, rızka; mevsiminde yağan kar üzüntü ve kederden kurtulmaya, mevsimsiz yağması hastalığa, bazı işlerin ertelenmesine, Kar ile ateşi bir arada görmek muhabbet ve sevgiye, Yerde biriken fazla kar yötetimden geleccek sıkıntı ve zorluklara, Normal şekilde biriken kara bolluk ve berekete, üzerine kar yağması yolculuğa yahut bir işten zarar görmeye, Kar üzerinde uyumak hapse, yürümek rızık elde etmeye, Yaz mevsiminde karcı görmek sevinç ve refaha, kışın görmek üzüntü ve kedere, Kapalı yerlere kar yağdığını görmek acze yahut hastalığa delalet eder.

Kar rüyası iki şekilde yorumlanır. Kışın görülen kar rüyaları iyi sayılır. Bu rüyalar hayatın değişeceğini, güzel günlerin yaklaştığını, dertlerin biteceğini haber verir. Pencereden yağan karı seyretmek, sorunların ve üzüntünün çok kısa sürede son bulacağına ancak bir tehlike atlatılacağına işaret eder. Karda ayak izlerini görmek, güzel bir sürprizle karşılaşacağına yorumlanır. Bembeyaz kar, huzur ve mutluluk demektir. Mevsimsiz görülen kar, ani yaşanacak değişimler yüzünden hayatın alt üst olacağına yorumlanır.

 

Kışın görülürse kişinin dertlerinin geçeceğine işaret eder. Yazın görülürse kişinin hayatının ani değişiklikler yüzünden alt üst olacağını gösterir.

Rüyada kar görmek rizk ile yorumlanir. Rüyada karin üzerinde yürüdügünü görmek, beklemedigi bir yerden bir menfaat görecegine delildir Rüyasinda kar alip sattigini görmek, hasta ise iyilesecegine; kar içinde yuvarlandigini görmek, rizk bolluguna; karda kizakla kaydigini görmek, para kazanmak için bir yolculuga çikacagina; karda üsüdügü için ates yakip isindigini görmek, sevdigi bir kisi ile evlenecegine delalet eder. Kari, mevsiminde görmek, sikinti ve kederi varsa kurtulacagina. düsmani varsa ona üstün gelecegine, kari mevsimsiz görmek ise, soguk alginligina, hastaliga bazen de uzak bir yere çikilacak bir yolculuga isarettir. Rüyada her tarafi kaplayacak derecede siddetli kar yagdigini görmek, gelecege yorumlanir. Karin az yagdigi ve yerleri tamamen örtmedigini görmek, o yere gelecek berekete delalet eder. Rüyada üzerine kar yagdigini görmek, bir suçtan dolayi hapse atilacagina; yagan karlari üzerinden temizledigini görmek, tutuklu ise tahliye edilecegine, mevsiminde yagan karla islandigini görmek, beklemedigi bir yerden büyük bir menfaat görecegine isarettir.

Rüyasında kar yagdigi halde, üzerindeki yagmurluk ve elindeki semsiyeden dolayi islanmadigini görmek, islerinin saglamligina ve iyi sekilde idare edildigi için, zararli olmayacagina delildir. Rüyasinda evin içine kar yagdigini görmek, o eve bir bela veya musubetin gelecegine isarettir. Vaktinde ve az olarak yagan kardan baska kar görmek, keder, hastalik ve azap ile yorumlanir. Kış zamaninda kar yagdigini görmek, nimet ve bolluga delalet eder.

Cabirül-Magribiye göre; bahar mevsiminde kar yagdigini görmek yenilgiye delalet eder. Kirmaniye göre; soguk yerlerde kar görmek hayir ve bereket, sicak yerlerde ise, kitlik ve kederdir. Kar yedigini gören yaz mevsiminde ise, bereket ve fayda görür. Kis zamaninda kar yemek fenadir, sikintiya delalet eder.

Cafer-i Sadika göre; rüyada kar görmek , alti sekilde tabir olunur.: Genis rizk, hayat, çok mal, ucuzluk, asker, musibet. Yazin yagan kari görmek hastaliktir. Bir baska rivayete görede: Rüyada kar görmek, nziklara ve menfaatli seylere ve soguk alginligi, hastaliklardan iyilesmeye isarettir. Bazen kar ile atesi bir yerde görmek, ülfet ve muhabbete isarettir. Karin mevsiminde görülmesi, üzüntü ve kederin gitmesine, düsmanini kahredip ona galip gelmesine isarettir. Karin mevsimsiz görülmesi, soguk alginligi hastaliklara, felce ve müzmin hastaliklara, bazen de yolculugun ertelenmesine, yolcu ve kiracilarin kazanç ve menfaatlarinin mümkün olmamalarina isarettir.

Rüyada görülen fazla kar, devlet reisinin maiyetine azab etmesine, onlarin mallarini almakla cefa edip, onlara kötü söz söylemesine isarettir. Kar az olup yagdigi yerin halkina menfaat getirirse, ucuzluk ve bolluga isarettir. Üzerine kar yagdigini gören uzak yere yolculuk yapar. Bazen de bu rüyadan zarar hasil olur. Karin üzerinde uyudugunu gören hapse girecegine isarettir. Karin süpürülmez. derecede çok olmasi, o sehir halki için gelecek azaba ve düsmanin hücumundan dolayi üzüntü ve kedere isarettir. Bir yere mevsiminde az yagan kar, o yer halki için rizkin genisligine, ucuzluk ve bolluga isarettir. Bir kimseye kis veya yaz gününde kar sogugunun isabet etmesi fakirliktir.

Yaz gününde kar satin aldigini gören kimse kendisini rahata kavusturacak mala kavusmasina yahut güzel söz veya bir dua sebebiyle üzüntü ve kederden müsterih olmasina isarettir. Yagan karin halka zarar vermemesi ve çabuk erimesi geçecek sikinti, üzüntü ve kaygiya isarettir. Ekilmis ve kuru bir yer üzerine yagan kar, yagmur hükmündedir ve o yer halkina gelecek, rahmet, bereket, ucuzluk ve bolluga isarettir. Kar yagdigini fakat kendisini semsiye vs.gibi seylerle koruyup kardan etkilenmedigini gören kimse, islerinde temkinli olmasi ve kendisini korumasi ile korkusuz olarak yasamasina isarettir. Bir sehire mevsimsiz fazla kar yagdigini görmek, o sehire devlet reisi veya Haktan gelecek bir azaba veya içlerinde bir fitnenin çikmasina isarettir.

Karin, kitlik seneye isaret edecegini söyleyen tabirciler de vardir. Bir kimsenin üzerine rüyada kar düsmesi, düsmanin ondan nail olacagi bir seye isarettir. Bazen çok kar, çiçek, kizamik, veba ve taun gibi salgin hastaliklara, bazen de harbe, çekirgeye ve çesitli hastaliklara, bazi kere de ucuzluk, bolluk ve zenginlige isarettir. Ekin ekillp ziraat yapilan ve yagmasi faydali bir zamanda karin yagip o araziyi kapladigini görmek, arazinin karla kaplanacagi gibi, nebatat, hububat ile de kaplanmasina çok ucuzluk ve bollugun olmasina isarettir. Yerin kardan faydalanamiyacagi bir zamanda yagmasi, devlet relsinin zulmüne ve vergi toplayan memurlarin çalismasina isarettir. Mevsimli veya mevsimsiz karin yagip bütün binalarin, agaçlarin ve insanlarin üzerini kaplamasi, o yerin halki ve mallari üzerine gelecek zulme ve afete isarettir. Kan mahallinin disinda ev, hücre v.s. gibi yerlerin içerisinde görmek, azaba.beiBya ve hastaliklara isarettir. Bazen de bu rüya, acizlige, y almamaya isarettir.

Rüyada mevsimi dışında kar görmek; genellikle hastalığa, üzüntüye, mevsiminde kar yağdığını görmek; bolluk ve bereket içinde yaşayacağınıza işarettir.

Burada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Mutlak kesinlik içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar bölümü ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin veya isterseniz bir sonraki makalemiz olan Rüyada Badanacı Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

Selamun aleykum hayirli gunler ben 4 yillik evliyim hic dogmadan 4 tane çocuğum öldü ve simdi esim 4. Ayında hamile benbu gece bir rüya gördüm cok kısa bir rüya sadece agacliklarin arasinda ve duz bir yerde yagmis ve tutmuş kar gordum çok sevinmiştim neye yorumlanir ilginiz icin simdiden tesekkur ederim


#2 ,

Esselamûaleyküm hocam; rüyamın birinde vücudumun her tarafında yanık benzeri kabartılar oluşmuştu.Ancak ağrı yapmıyordu.Ben koşturarak korku içerisinde karşılaştığım her kimseye bunun sebebini soruyorum ancak hiç kimseden bir sonuç alamıyorum.Tam ümitlerimin bitiği anda bir ses bana korkmama mı o kabartıların Kur\'an-ı Kerim yazıları olduğunu söylüyor.Kim oldugunu sordugumda kendisinin Cebrail (A.S) olduğunu söyledi.Ama sadece seslendi.Şekil olarak görmedim.Bir diğer rüyada ise; ALLAH (CC ) nun beni affetmesi için peygamber efendimizin yanına 3 yaşındaki kızımla beraber gidiyorum.Orada benim gibi af dilemek için gelen 5 veya 6 kişi daha var.Sahabeler bizi bir odaya alıp bekletiyorlar ve durumu efendimize arz ediyorlar.Efendimiz kendi odasından cıkarak Umre yapacağını ve durumumuzu ALLAH (CC ) arz edeceğini ve dua edeceğini sahabelere bildirerek bizim bulunduğumuz odadan geçerek Mescid-i Nebevi\'ye açılan kapıdan çıkıyor.Ancak bulunduğu odadan çıkarken ve Mescid-i Nebevi\'ye giderken kapıyı kendisine benim açmama rağmen edepten yüzüne bakmayıp secde edip başımı kaldırmadım.Efendimiz oradan ayrıldıktan sonra ağlayarak Allah-u Allah zikri çekmeye başladım.Zikir çekerken öyle bir hale geldim ki kimse beni durduramıyordu.Dönüşünde ise yolunu bekleyen sahabiler efendimizin yüzünde gülümsemenin olduğunu söylediler.Ama tam o esnada uyandım.Beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim hocam çok teşekkürler.


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...