Rüyada Kedi Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içinde Rüyada kedi görmek anlamı nedir? islami rüya tabirleri Kedi ruya tabiri ve ruya yorumları kedi rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyada kedi görmek, hizmetçi ile yorumlanir, İbn-i Sirine göre, rüyada kedi görmek, ev halkindan birisi ile yorumlanir. Genellikle kedi, kötü bir kadin olarak tabir olunur. Rüyada bir kedi tarafindan isirildigini görmek, hasta olacagina; bir ev kedisi tarafindan isirilmak, bu rüyanin aksine olarak, bu kimsenin, bu yili rahat ve huzur içinde geçirecegine isarettir. Rüyada kedisini sattigini gören, malini baskalarina dagitir. Rüyasinda bir ev kedisi oldugunu ve bir minderde uyudugunu görmek, hayatinda rahat yüzü görmemege, hiçbir iste dikis tutturmamaya delalet eder.

Kendisi kedi oldugu halde, baska bir kedinin hücumuna ugrayarak, onunla kavga ettigini görmek, kötü bir is yapmak için ahlaksiz bir insanla arkadas olup, sonunda onunla anlasamayip, kavga edecegine isarettir. Bazi yorumculara göre. rüyada kedi görmek, kadinla da yorumlanir.

Nablusiye göre; kedi, ev kadini için eziyete, evlat için düsmana, hirsizliga ve zinaya, veya vefasizliga delalet eder. Bazi yorumcular, kediyi saka yapan, saçma sapan konusan, maskaraliklar icat edip oynayan ve sahibine kendisini sevdirmeye çalissa insanlara da benzetirler. Böyleleri sonunda bir yolunu bulup mutlaka sahibini (kedi gibi) tirmalar ve incitir. Rüyada Van veya Ankara kedisi görmek, hayirlidir, ikisi de, renkleri beyaz, tüyleri parlak ve uzun oldugu için, neseye ve sevince delalet eder.

 

Rüyada bir Siyam kedisi görmek, yumusak huylu bir arkadasla yorumlanir. Bekarsa bu huyda bir kadinla evlenmeye, evli ise uysal bir takim arkadaslari ile sohbete isarettir. Rüyada vahsi bir yaban kedisi görmek, kiskanç ve huysuz bir esle yorumlanir.

Yine Nablusiye göre; rüyada kedi görmek keder, düsmanlik ve hüzün ile tabir olunur. Ebu Sait El-Vaize göre; kedinin tabirinde ihtilaf, anlasmazlik vardir. Bazilari her seyi koruyan bir hizmetçi, bazilari da ev halkindan hirsiz biri olarak yorumlarlar. Bazi tabirciler de, disi kedi hilebaz bir ev kadinidir, diyorlar. Kirmaniye göre; rüyasinda bir kedi öldürdügünü gören, hirsizi tutar ve polise teslim eder. Kedi eti iki türlü tabir olunur: Hirsizlik mal, veya hirsizin kendi mali. Bir kedi ile oynayip hayvanin kendisini tirmaladigini veya isirdigini görmek, uzun bir hastaliga tutulup, sonra iyilesmege; siddetli bir sikintiya tutulup sonra bundan kurtulmaya delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen kedi, hizmetçidir. Bazi tabirciler, kedi, rüya sahibinin ev halkindan olan bir hirsizdir, dediler. Bazi tabirciler de kedinin disisi hilekar kötü bir hizmetçi kadindir, dediler.

Kedi bir sahsin etrafinda dolasip onu korumaga çalistigi halde, o sahsa hem zarari ve hem de faydasi dokunan bir adama nispet edilir. Bir kimseyi rüyada erkek bir kedi isirsa veya tirmalasa o kimse hasta olur. Eger erkek olan o kedi vahsi ve yabani ise, onun rüyada isirmasi daha siddetlidir. Isiran kedinin disi ve ev kedisi olmasi rüya sahibinin rahat edecegi bir seneye isarettir. Rüyada bir kedi sattigini gören kimse, malini infak eder. Kedi eti yedigini gören kimse, sihirbazlik ögrenir. Kedi oldugunu gören kimse, hirsizlik ve kendisinde hayir olmayan seylerle geçinir. Bir sahis bir eve bir kedinin girdigini görse, o eve hirsiz girer. Eger o evden bir sey almis çiktigini görse, o evden hirsiz bir sey götürür. Bir kediyi kestigini veya öldürdügünü ya da tuttugunu gören kimse, bir hirsiza kavusarak tutar ve ona galip gelir. Kedinin etinden veya yagindan bir sey aldigini gören kimse, bir hirsizin malindan veya çalinmis esyadan bir sey alir. Bir kedi ile mücadele ettigini ve hatta kendisini tirmaladigini veya isirdigini gören kimse, uzun bir hastaliga yakalanir. Sonra o hastaliktan kurtulur veya o sahsa siddetli bir keder isabet eder. Sonra Cenab-i Hak (C.C.) onu kederden kurtararak ona ferahlik ve sevinç ihsan eder. Kedi ile yaptigi mücadele ve münakasada maglup olan kimse yakalandigi hastalik, üzüntü ve kederinden acilen kurtulur. Eger kedi kaybolursa. hastalik veya üzüntü ve kederi fazlasiyla artar. Bazen bu rüya halk hakkinda adalete veya dünyanin durumunun bozulmasina isarettir.

Bu rüya bazen de düsmanlari def etmeye, isarettir. Bazen de kedi, evlatin terbiyesi hususunda çok hirsli olan kadina isarettir. Rüyada kedinin bir insani tirmalamasi veya kanini akitmasi yahut gözünü çikarmasi, düsmanligi açik olan bir düsmana isarettir. Rüyada Misk kedisini görmek, sekil ve simasi serli görünen ve ahlaki iyi olan bir adama isarettir. Bazen kedi, zevce için cefaya, evlata, düsmanliga, hirsizliga, zinaya, vefasizliga, koguculuk yapmaya. feryad ve figan etmeye isarettir. Bazen de kedi, zinadan meydana gelmis ve yol üzerine atilmis babasi bilinmeyen çocuga isarettir. Bazen de kedi, söz ve saka yapan, manasiz ve akil disi söz söyleyerek köçekler gibi oynayarak halka kendisini sevindirmeye çalisan ve bununla beraber bazi durumlari dikkatten kaçirmayan ve firsat buldukça fesat çikarmaya çalisan bir adama isarettir.

Kedinin fare ile ve kurdun koyunla ittifak halinde görülmeleri nifak ve riyaya isarettir. Eger halk korku içinde iseler düsmanlarindan emin olurlar. Rüyada disi kedisini sattigim gören kimse, malini sarfeder. Bazi tabirciler, dişi kedi hilekar bir kadına delalet eder. Bazi tabirciler dişi kedinin ısırması ve tırmalaması bir sene devam eden bir hastaliktir, dediler.

Bu web sitesinde ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, sadece yorum niteliğindedir. Mutlak kesinlik içermez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar bölümü ile rüyanız ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinin veyahut devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Rüyada Limon Toplamak adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

annem rüyadasinda beni görmüs kaza yapmisiz ve arabanin icinden kedi sesi geliyormus kediyi görmemis ama kedi sesi duymus bu ne anlama geliyor bunu yorumlarsaniz sevinirim saygilar.


#2 ,

ben rüyamda kedi gördüm ve o kedi rüyamda ayagimi kemiriyordu
ve ben bagiriyordum ama beni kimse duymuyodu
ben kalkmak istiyordum ama bi sekilde yatagimdan kalkamiyordum.


#3 ,

benim rüyamda bir kedi vardı kediye sahip oldum sonra o'nu annesine geri verdim bana küstü
bunu yorumlarsanız çok sevinirim


#4 ,

ben rüyamda evimin balkonunda iki tane kedi besliyordum.onlarla oynayayım derken ikiside elime yapıştı.ısırmaya tırmalamaya başladılar.kurtulmaya çalışıyordum fakat kediler benden daha güçlüydü kurtulamıyordum.kendimi içeri attım kapıyı çekmeye çalıştım çekemedim kedilerin gücü üstün geliyordu.o sırada anne anne diye bağırdım.uyanmışım.rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.çok merak ediyorum..


#5 ,

ben rüyamda okulda olduğumu ve arkadaşlarımın benim kedileri sevmediğimi ve kork tuğumu bildiği halde bi kutunun içinde bana kedi hediye ettiğini gördüm. daha sonra benim kediyi sevmediğim halde neden böyle bir hediye aldıklaına kızıyordum kendi kafamdan. sonra o sınıftan çıktım ve okediyi çıkarmadan sınıfı girmiyceğimi söylediM. sonra o kedi dışında bi kedi daha ortaya çıktı bu küçük bi kediyle başka bi sınıfa girdi kapalı kapının altından . Fakat kedilerin ikisininde gövdeleri fazla uzundu. sevimsiz ççok çirkindi.sonra o kedinin çıktığını asıl bana alınanın yani sınıftan çıktığını görmedim. ama rüya beni etkiledi ve gecenin 4 ünde kalkıp uyayamadım pc yi açtım. LÜTFEN RÜYAMI YORUMLAR MSIINIZ.BENİ ÇOK HUZURSUZ ETTİ.


#6 ,

Selamlar ve saygılar sunarım.Rüyamda şirin bir ev kedisi gördüm.Kendisi daha tam büyümemiş yavru sayılabilecek bir kedi idi.kediyi seviyordum lakin kedinin kılları dökülüyordu ve en son kediyi elime aldığımda miyavlıyor ve kendisini bırakmam için çırpınıyordu lakin tırmalamıyordu beni.ayrıca odada babannem de vardı kedi o oda dışında hiçbir yerede çıkmıyordu babannem ile aynı odada yaşayan bir kedi idi.rüyanın çok etkisinde kaldım yorum yaparsanız çok sevinirim.Hayırlı cumalar,Allah razı olsun şimdiden.


#7 ,

ben rüyamda elimde içi dolu domates bir poşet vardı beyaz ve küçük bir kedi vahşi bir şekilde elimdeki domates poşetini parçalayıp domatesleri bir saniyede çok hızlı bir şekilde yiyip bitirdi bende sesimi çıkaramadım
acaba rüyamın anlamı ne yorum yazarsanız çok sevinirim şimdiden
ALLAH RAZI OLSUN


#8 ,

rüyamda bir sürü kedi gördüm,kızın teki kediyi bana dogru fırlatıyordu kacmaya calıştım ama bütün kediler sırtıma vucudumun bütün yerine yapıştı.ordan uzaklasırken elimle kedileri teker teker atmaya basladım bunun bir anlamı varmı.bu kediyi atan kişide eski kız arkadasım dı.bununla İLGİLİ 1 BİLGİ PAYLASIRSANIZ MEMNUN OLURUM SAYGILARIMLA.SEDAT DEMİR.İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.........


#9 ,

merhaba, ben de rüyamda kedi(ler) gördüm. bizim evimiz apartmanda birinci kat olduğu için arada sırada balkondan ve kapıdan kediler evime girerlerdi. Biz de onları tutup dışarı atardık. Rüyamda evde öncelikle bir kaç tane kedi yavrusu gördüm ve evdekilere 'yine mi kapıyı açık unuttunuz' diye seslendim. o kedileri evden atmak için yürüdüğümde mutfakta iki tane iri yarı kedi gördüm ve çok şaşırdım. biri siyah ve oldukça ilginç bakışları vardı. diğerinde ise bazen benim giydiğim bir tişört vardı, giyinmiş! o kedileri korkutmak için üstlerine yürüyünce siyah kedi dişlerini gösterdi ve durdum. Yatak odasına gittim ve küçük kedilerden birini attım, sonra diğer küçük kediler mutfak balkonundan atlayarak (uçar gibi) evi terkettiler. İri kedilerden siyah olanı yatak odasında yatağın üzerindeyken yakaladım. çarşafa doladım bu sırada sağ el baş parmağıma tırnağını geçirdi ve tırnağı orada kaldı. diğer iri yarı kedi ise camdan atlayarak (uçar gibi) gitmek isterken perdeye takıldı,dolandı. ben onları attıktan sonra parmağıma baktım ve kırmızılık vardı, etimi görüyordum. prmağımın içinden kedinin kocaman tınağını çıkardım ve baya açıdı. bu sırada uyandım.
bu kediler beni çok etkiledi. Rüyamı yorumlarsanız çok mutlu olacağım. şimdiden teşekkür ederim.


#10 ,

Ben bu sabah tuaf bi rüya gördüm, benim kendi besledigim sirti siyah karni yüzü ve ayaklari beyaz " Lucy " ( isildayan manasina gelen ) kedimi gördüm. ama sadece önümde bir koltukdu sanirim üzerinde oturuyordu, bende yanina varmisdim bir baktim gögüsünde bir sivilce cikmis, bu ne demek olduguna bakiyorum cesitli sitelerde fakat benim gördügüm gibi yazmiyor bise bulamadim, umuyorum belki bu konuda bana yardimci olabilirsiniz?


#11 ,

ben rüyamda bir kedi gördüm sarı renkli ve çok büyüktü kedilerden çok korkarım kedi benim üstüme üstüme geliordu kapalı ve karanlık bir yerin içindeydim önümdede seccade vardı namaz kılmaya çalışıyodum galiba hemen korkup annemin yanına gittim annem bu rüyaya bakmamı söyledi lütfen cevap yazınn çokk korktum..............


#12 ,

Rüyamda Amcamlarin evindeydim uymuyaya calisiyordum uyuyamayip iceriye gittigimde yengemi kuzenlerimi annemi ve bir komusuyu otururlarken gördüm annem ve komsu teyze agliyorlardi ne oldu diye sordum cevap alamadan bir turuncu renkte kedi gördüm gözlerini kapattiginda boncuk gibi parlayan taslar vardi cok etkilendim ama anlayamadim ne anlama geldigini..Rüyami yorumlarsaniz cok sevinirim. Tesekkürler


#13 ,

rüyamda mutfak balkonumdan alt komşumun balkonuna bakıyorum önce küçük siyah bir kedi ve ala renkli normalden çok iri kedi görüyorum.irkilerek içeri çekiliyorum.şaşkınlıkla bu kediler beşinci kata nasıl çıkar diye düşünürken tekrar eğiliyorum alt balkona,nerdeyse tüm balkonu kaplayan koca bir sepet ve içinde 5-6 tane çok iri kedi yatıyor.eyvah bu kedileri alt komşum besliyor diyorum o sırada mutfağımdan bir kedi çıkıyor.ben ayağımın ucuyla dışaı yitiyorum kediyi.zorla balkonu kapatıyorum.kedi sanki elinin ucuyla cama tık tık vuruyor.yüreğim daralıyor.bu evde artık oturamam diyorum.o sıra annem geliyor birşey olmaz kızım bak ayağını dokundurup dışarı atmışsın kediyi diyor.ohh neyse burası annemin eviymiş (oysa benim evim) diyorum.bir an önce beş yaşındaki kızımı alıp çıkmayı düşünüyorum..kedilerden çok korkan bir insanım..belkide bu sebeple rüyam beni çok etkiledi..şu anda 2 aylık hamileyim..rüyayı unutamıyorum..yorumlarsanız memnun olurum.


#14 ,

evimizin içinde değil dışında beslediğimiz kedi ve onun kendisi kadar büyük yavruları biraralık bulup içeri girmek istiyorlar benonları içeri sokmak itemiyorum onların peşinen daha küçük birtanesi geliyor o da uyuz olmuş yara bere içinde bende onları içeri sokmamak için uğraşıyorum


#15 ,

rüyamda yeni site içinde bi evim vardı ama daha oturmamışım evim yeni bitmiş sitenin başında da güvenlik kulubesi vardı ben evimden çıkmışım yürüyorum evime arkam dönük tam kulubenin önüe kadar geldim bir sürü gri kedi çıktı önüme ben gitmeye çalışıyorum ama ayaklarıma dolanıyolar gidemiyorum korkuyorum dizlerimin üstüne çökmeye çalışıyorum çabalıyorum yapamıyorum ayaklarımı sallıyorum gitsinler daha fazla dolanmasınlar die ama gitmiyolar çok korkuyorum sonrada o korkuyla uyanmışım.yorumlarsanız sevinirim..


#16 ,

merhaba ..Ben bu Rüyamdan çok etkilendim: Kızım ,eşim ve ben evdeyiz.. Kızım bir kediye sarılmış. Beyaz ve sevimli bir kedi.. Ben dışarı çıkmasını istiyorum. Ama onlar çok sevimli olduğunu söylüyorlar. Yan tarafta da bir arkadaşımız var namaz kılıyor ve evde kalsın diye gözüyle işaret ediyor. Lütfen yarum yazarmısınız...


#17 ,

rüyamda annemle çarşıya çıkıyorum ve yeni açılmaya çalışan bir mağazaya giriyorum dükkanın sahibi kediyi sobanın içine atarak ısındıklarının konuşmalarını duyuyorum ve bir çuval kedi görüyorum sonra annem kayboluyor ve ben dükkanın sahibinin arkadaşının arabasına biniyorum ve babamın yanına gitmek istiyorum arabada bir adam bir kadın ben ve 3tane kedi koymuşlar gidiyoruz kedileri yakıcaklar ve bir tanesini tutup arabanın camından atıyorum ve kedi aniden kardeşime dönüşüyor yani onu ölümden kurtarıyorum sonra babamın yanına gidip ona bağırıyorum ve ağlayarak kalktım daha hala etkisinden kurtulamıyorum..lütfen yorumunuzu yaparsanız sevinirim çünkü çok merak ediyorum...Şimdiden teşekkür ederimm


#18 ,

rüyamda sarı bir kedi ile iliskiye giriyorum...acaba bunun anlamı nedır bır turlu bır yorum bulamadım yardımcı olmanızı arz edıyorum....


#19 ,

kedi üzerime atladı onun irkilmesiyle uyandım...çok merak ediyorum....ortam karanlıktı...


#20 ,

slm arkadaslar gormus oldugum ruyayi bilen bili yorumlarsa memnun olurum cunku kafama takildi beni rahatsiz ediyor
ruyamda o an ne oldugunu hatirlamiyorum bir bakiyorum yangin var yanginin yanina gitigimde bizim harman yaniyorordan sondurmeye calisiyoruz olmuyor yedinci defadir boyle bizim harman yanmis oluyor hemen yakinimizdada bir dag var ben o daga arkadasi aramaya cikiyorum biraz ciktiktan sonra bakiyorum dagda baya bir kar en yuksegine cikinca arkadasi buluyorum ama baya bir sogum var tam donelim derken dagin obur tarafinda konak gbi eski ciftlik evleri olur ya baya bir buyuk yani hastaneler kadar oyle bir yer bir baktik odanin birinde bir isik yaniyor arkadas sasirdi iki senedir burdan kimse oyurmuyor isik nasil yanar diye neyse bir bakalim dedik belki birileri vardir diye tam iceri girdik giris kati kompile salon ortasindanda buyuk doner bir merdiven var yukari cikiyor icersi baya kirli copler dolmus ve berbat kokuyordu ilk seferde bir kac tane kedi gozuktu copte karinlarini doyurmak icin bir seyler ariyorlardi arkadasla neyse dedik bir de isigin yandigi odaya cikip bakalim dedik merdivenlere yuruduk arkadas benim bir basam&ak onumde yuruyordu bes alti basamak ciktik arkama bir baktim bur suru kedi bize bakiyorlar saldirmaya hazirlaniyorlar salonun ortasi sis sularla dolu ve kediler onun icinde cikiyorlar bir anda her yer kedi doldu tam saldiracaklar arkadasa dedim disari kacalim tam disari kactim kapiya geldim arkadas arkamdami diye baktim biz kapiya dogru kacarkende merdiven yikilmaya basladi disari ciktiktan sonra bir baktim arkadas yok ona bakmak icin tekrar iceri yoneldim o anda uyanmisim ve sonra tekrar yatigimda tekra ona benzer kedili ruya gorddum hayirdir insallah bilen bir arkadasimiz bana bunu yorumlarsa memnun olurum simdiden tesekurler


#21 ,

Rüyamda bir renkli kedi gördüm. İki başı vardı.. Bi başı bildiğimiz baş gibi öndeydi diğeri ise arkasındaydı ben o kediden kormuştum ve kaçmaya çalışıyodum kedi biraz hırçındı ve arkadaşlarım benim korktuğum kadar ondan korkmuyodu... Ve çok korkunç bir rüyaydı... Bu neye işarettir?


#22 ,

Rüyamda sarı bir kedi gördüm kedl ayaklanıyor ve anneme sarılıyor sarılırken elinde dua kitabıı vardı yardımınızı bekliyorum


#23 ,

Annem uykusunda iki tane kedi gormush му onlar annemden korkuyolarmish annem sonra bakmishkii kenarda yavrulari var sonra annem yanlarindan gecerken korkmuyun size bishey yapmiycam demish му gecib gitmish bu ne anlama geliyor bana yardimci olursaniz sevinirim lutfenn


#24 ,

Rüyada annemin evinde yavru kedi vardı. Halıyı tırmalarcasına show yapıyor sevjmlilik yapıyorken ona benim bakabileceğim düşüncesi ile alabileceğimi aımdan geçirdim o an ama bir yandan da büyüyünce bana tırnaklarıyla zarar verebilir deyip emin olamıyordum.


#25 ,

Rüyamda çok kötü yağmur yağıyordu ve koşa koşa eve geldim. apartmanın kapısında bir kedi beklemekteydi siyahlı beyazlı alacalı, yağmurdan ıslak pis bir kedi, ben kapıyı açıp içeri girerken peşimden girmeye çalıştı ben dışarı çıkarmak için boynundan tuttum, kedi elime saldırdı ısırdı ve pençeleriyle elimi çok kötü sıkıyordu elimi kurtaramadım ve bağırarak uyandım.Tabi uyandığımda elim başımın altında kalmış ve uyuşmuştu.


#26 ,

Rüyamda odamda yattığım haldeydim uyuyordum ve oda karanlıktı.aniden kedi sesi duydum ve evde kedi nasıl olur diye kafamı kaldırdım sonra minik bi kedi üstüme atladı ve elime pençelerini batırdı sapladı mı onu nasıl yaptı anlamadım kan falan görmedim fakat kediyi elimden atmaya uğraştım ama beceremedim uyandım


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...