Rüyada Kertenkele Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içinde Rüyada kertenkele görmek ne anlama gelir? islami rüya tabirleri Kertenkele ruya tabiri ve ruya yorumları kertenkele rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada Kertenkele Görmek, hilebaz, kötü karakterli, melun bir kimseye, insana güven vermeyen şüpheli kimseye ya da şüpheli kazanca, Büyük kertenkele savaş taraftarı üst düzey bir yöneticiye ya da işsiz kimsenin iş bulmasına, Küçük, alaca kertenkele insanlar arasında ihtilaf çıkarran, koğucu ve gammaz bir kimseye; fakirlik ve üzüntüye, hasta bulunan eve bu kertenkeleden girmesi onun vefat etmesine delalet eder. Üzüntünün habercisidir gammaz bir fitneci olarak tabir edilir.

Rüyada kertenkele düşmanlarınızın saldırısına uğrayacağınız anlamına gelir.  Kertenkele görmek düşmanlarınızın saldırısına uğrayacağınız anlamana gelir. Bir kertenkele tarafından ısırılmak, uğursuzluğun ve üzüntünün işaretidir.

Ne yapacağı belli olmayan insandır.

Rüyada kertenkele görmek, kötülükle emir ve iyilikten nehyeden söhretli bir kimseye isarettir. Kertenkele, insanlarin arasini ifsat eden söz götürüp getiren asi bir kimsedir. Bundan dolayi rüyada kertenkeleye rastladigini gören kimse, yukarida vasiflari geçen bir adama rastlar. Rüyada kertenkele etini yedigini gören kimse, bir insani giybet eder. Bir kimse rüyada kertenkelenin kendi etinden yedigini görse, onun giybetini yapan bir insana isarettir. Kertenkele, yer degistiren bir düsmandir. Rüyada kertenkele gören kimse hastalanir. Bazi tabirciler, kertenkele, kötü ve melun bir kimsedir, denilmistir.

 

Kertenkele kendisinden vahset duyulan korkunç bir adama isarettir. Bazen de kertenkele görmek, kazançta olan süpheye veya süpheli bir adama isarettir. Düşmanlarınızın saldırısına uğrayacağınız anlamına gelir.

Bu sayfada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk iddia etmez. Aşağıdaki benzer rüyalar bölümü ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin veyahut devam etmek için bir sonraki konumuz olan Rüyada Dedesini Görmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

bir bakıyorum rüyamda sol elimde kertenkele var önce bırakmak isemiyorum sonra bir bakıyorum büyük yeşilimsi bir kertenkele daha sonra avcumun içinden kaçmak istiyor önce biraz sıkı tutuyorum fakat sonra boşver diyorum bırakıyorum gidiyor


#2 ,

rüyamda önce büyük bir mezarlıkta birsürü tabutta olan cenazelerin defnedilmeyi beklendiğini görüyorum.sonra yardım amaçlı tanımadığım bir ölüye mezarını sankı önceden acılıp kapanmış gibi bir mezarı kürekle actığımı gördüm sonra naaşınkefenı acıldığını naşın bir bayana ait olduğunu ve naşında cene altından göbek hızasına kadar kesık olduğunu ve organlarının acıkta olduğunu gördüm.sonra mahallede olan bı arkadasımla benım öldüğümü ve mezarlıkta olduğumu oradakı insan ların mezarlıkta dolastığını ve arkadasımın yüzünde tebessüm olduğunu benımse sessızce ağladığımı ve inanamadığımı gördüm .yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.


#3 ,

ramazan bitmiş olmasına rağmen rüyamda:sahur vakti ekmeğimi yedikten sonra arka bahçenin kapısını kapatırken yılan kafasına benzetiyorum ama iyice baktığımda, haddinden fazla büyük bana bakan bi kertenkele olduğunu farkedip aşırı korkuyorum tabiki biz uyuduğumuzda bahçemizde neler çıkıyo diye düşünürkende bağırıyorum o arada nasıl olduysa anemle babamda orda, tam kapıyı kpatıyorum osırada kapattığım kapının üstünden siyah ayaklı kurtlar peşş peşe yere düşüyolar ve düştükleri gibi üreyip çoğalıyolar,n yapcağımı bilemezken babamdan yardım istiyorum biraz dışarı atmaya çalışıyor derken babamı kurtların üremelerine yardımcı olduğunu farkedip, bağırıp çağırırken uyandım (bu ruyayı bugün sabah 9:00 gördüm sürekli etkisindeyim)haberci rüyalar gördüğümü belirtmek isterim o yüzdende ürküyorum. gördüğüm şeylerde pek iç açıcı olmadığı kesin. lütfen en doğru şekilde yorumunuzu bekliyorum.Şimdiden teşkkür ederim.


#4 ,

rüyanda küçük oğlumla bahçedeyız ,oğlum ağaça çıkmış meyve topluyo ama ne ağaçı bilmiyorum .birtane küçük kertenkele yaklaşıyo ben çok korkuyorum ve bende ağaca çıkmaya çalışıyorum ama fazla yükseğe çıkamıyorum.kertenkele bize ulaşmaya çalışıyo ve yerden ağaca doğru zıplıyo nerdeyse bana ulaşacak, o korkuyla bağırarak uyanıyorum , yorumlarsanız sevinirim.


#5 ,

rüyamda kertenkere ayakkabımmın başparmagı bölümünü issırıyo yeşil bi kertenkere bende sallayıp ayagımı arkaya atıyorum nedir acaba...


#6 ,

ruyamda evdeymişim ama başka bir ev göruyorum.eşimin arkadaşı genlede gelir gider bize onu göruyorum evde bze gelmiş ama bianda arka cebiden 2 3 tane kucuk kertenkele kacıyor yakalayamıyoruz.çok korkuyorum.sonra sanırım uyurken birden acı hissediyorum bakıyorum ayağımı ısırmış.acıyı hissedip uyandım.yorumlarsanız sevinirim.


#7 ,

Rüyamda evimin kapisini iceriden actigimda siyah bir kertenkelenin hizla iceri girdigini görüyo ve korku ile zipliyorum aci hissetmiyorum fakat issirdi yada üzerine bastimmi diye bakiyorum ve o korkulu sicrayisla uyandim (YORUMUNUZU HEYCANLA BEKLIYORUM)


#8 ,

rüyamda küçük küçük rekli keryenkeleler gördüm tan kapının dışında terlikleriminin yanında bunun anlamı ne acaba çok merak ediyorum yorumunuzu bekliyorum . şimdiden teşekkürler


#9 ,

rüyamda 2 tane kertenkekele gördüm ve kuzenlerim onu öldürdü nasıl öldürdüğünü bilmiyorum bunun yorumunu yapsanıziyi olur şimdiden teşekkürler


#10 ,

Ruyamda (uyku ile uynaklik arasinndayken )elimde kertenkele old.fark ettimm ona vurdugumdaa basparmagimi isirdi amaa hic bir acimaa issetmedim bnn tabirii nedirr merak ediyorumm.Simdiden tsk ederimm...


#11 ,

Evimde çok sayıda kertenkele gördum. Bitane anne kertenkele vardı diğerleri yavruydu ben aşırı derecede korkuyorum ağlıyorum bunlar nerden geldi diye.annesini atmak istiyorum ki yavruları gitsin.ama bi turlu bunları evimden çıkartamadım.çok ağladım ve korktum.en sonunda ben bu evden gidecem diyorum kertenkeleler gidince gelirim diyordum.lütfen yorumlayın çok etkisinde kaldım.tesekkur ederim.


#12 ,

Ruyamda 3 yavru kertenkele gordum sacimi taradim sacimdan cikti korkudan oldurdum 2 si kolay oldu sonuncu biraz zor oldu lutfen ne anlama geliyor cevaplarmisiz


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...