Rüyada Keser Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içinde Rüyada keser görmek ne anlama gelir? islami ruya tabirleri Keser ruya tabiri ve ruya yorumları keser rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada Keser Görmek, mevcut durum üzere hayatını sürdürmeye, aile bireylerinden görülecek yardım ve iyiliğe, zabıta memuruna; hep kendi çıkarını düşünen kimseye ya da sözünden zarar görülen şerli bir kadına delalet eder. Rüyada keser görmek, bir işin menfaatinize uygun bir biçimde son bulacağına yorumlanır. Rüyada keser görmek, bir seyi söylemedikçe yapmayan ve emredince hayir ve menfaat getirecek isler gören hizmetçi ile tabir olunur. Keser ile egri bir seyi düzelttigini gören, bir kimseyi hayra yöneltir ve serden muhafaza eyler.

Ebu Sait el-Vaize göre; keser, herkesi kendisine baglayan bir adamla, bir rivayete göre dili uzun, geçimsiz bir esle tabir olunur. Rüyada keser görmek hayirlidir. Rüyasinda keserle bir agaç yonttugunu görmek, yongalarinin miktari kadar para kazanacagina isarettir. Yas bir agaci kesmek, ev halkindan birisinin hastalanacagina isarettir. Keserine bir sap taktigini gören bir memuriyete veya bir ise girer. Rüyada keser görmek; miras alacağınıza yada yaptığınız işten fazla kazanç elde edeceğinize işarettir.

Rüya sahibi kadin ise evlenir, evli ise çocugu olur. Bir tahtayi yontarken keserinin sapinin kirildigini gören sikintiya düser. Bir baska rivayete göre de: Rüyada keser görmek, bulundugu hal üzerine devam etmesine. Bazen keser, geçime, hizmetçi, çocuk ve hanimdan görülecek rizik ve faydalara isarettir.

 

Keser, dogru harekette bulunmayan adamlari terbiye ve islah eden zabita memuruna isarettir. Bazi tabirciler keser, mali kendi taratma çekmeye ihtirasli bir kimseye. bazilari da, uzun dilli ve yaramaz söz söyleyen serli bir kadina isarettir, dediler. Bazen de keser görünmeyen bir kimsenin görünmesine isarettir.

Bu sayfada ve diğer bütün rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, yalnızca yorum niteliğindedir. Kesin doğruluk içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar kısmı ile gördüğünüz rüya hakkında daha ayrıntılı bilgi edinin veya dilerseniz bir sonraki konumuz olan Rüyada Duvak Takmak adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

Kocaman mutfaktayim bir işyeri mutfağı. Orada ben tabakları bosaltirken tanıdığım bir adamın benim yanıma gelmesi ve git dediğim halde gitmemesi bunu da erkek kardeşim farkediyor ve başlıyorlar kavga etmeye , kardeşimin vurmasıyla adam yere düşüyor ve ben bisey olmusmu diye bakmaya gittiğimde adam bir hamle yapıp kardeşimin başına keseri bir atıyor tak diye ses geliyor ve ben kardeşimi tutup sürükleyerek doktor doktor diye koşa koşa göturuyorum bu arada kardeşimin 5 yaşındaki ogluda benimle birlikte doktor doktor diye bagiriyor ve benim çalıştığım yer hastanenin mutfağı. Bu kadar rüyanın sonunu göremedim çok korktum. Allah hayır eylesin inşallah.


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...