Rüyada Kına Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içerisinde Rüyada kına görmek ne anlama gelir? islami rüya tabirleri Kına ruya tabiri ve rüya yorumları kına rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyada Kına Görmek, Ziynet eşyasına, mal ve yeteneğe, Kına ve boya kadınlar için sevinç, ferahlık ve güzel elbiseye, Kadının eline kına yakması kocasından göreceği iyiliğe, kınanın tutmadığını görmesi kocasının sevgisini açığa vurmamasına, ele yaktığı kınanın nakışlarının boozularak karıştığını görmek çocuklar yüzünden sıkıntıya düşmeye, Erkeğin elinin üzerine nakışlı olarak kına yakması iş ve sanatında şöhret bulmaya yahut zillete düşmeye, avuç içini kınlaması mala, sevinç ve ferahlamaya, Parmak uçlarının kınalı görünmesiüzüm ve hurma mevsiminin gelmesine, El ve ayakların kınası kişinin durumuna uygun düşen eve, mal ve dünyalığa, Kına ve boya durumunu gizlemeye, amelleri gizli yapmaya, Parmakların kınalanması ya da boyanması Allahı çokça zikretmeye, tesbihhata, Sakalı kınalamak sünnete uymaya, Saçları ağaran kimsenin başına kına yakması gücünün artmasına, derecesinin yükselmesine, Saçları kınalamak kadın için sevinç ve mutluluğa, erkek için makam ve maddi imkana, Kına satan kimse müjde ve sevince, şefkat ve herhamet görmeye delalet eder.

Rüyada kına görmek, iş yaşamında iyi işlere girişeceğinize işaret eder. Rüyasında kına yakan kişi, güzel haberler alacak demektir. Beğenilmek ve kısmettir.

 

Rüyada kina görmek süsle yorumlanir. Rüyasinda eline kına yaktığını görmek, ziynete, süse düskün bir kisi olduguna isarettir. Rüyasinda baska birisinin eline kina yaktigini görmek, merhamet, sefkat ve müjde ile tabir olunur. Kirmaniye göre; kinayi bir kap içinde görmek, mal ve müjdedir. Ellerini veya ayaklarini kina ile boyadigini gören, ailesini zengin eder. Bir rivayete göre de dinde fesattir. Diger bir rivayete göre, ailesine ait bazi isleri saklar. Sakalini kina ile boyamak, ibadeti gözleme, fakirligini halktan saklama, uzun ve hayirli ömür, Allah (cc) rizasi için çalismak seklinde yorumlanir. El ve ayaklarina kina koydugunu gören, kadin ise hileci olur.

Bir rivayete göre kocasinin islerine hizmet eder. Eger boyamak seran mekruh ve kinadan baska bir seyle yapilirsa, gelinlerden gayrisi için hayirsizdir. Bir rivayete göre gelin için de iyi degildir. Kina yaktigini fakat tutmadigini görmek, halka göre meshur olan yani bilinen malini saklamaktir. Kinanin tuttugunu görmek, ayiplarinin gizli kalacagina delalet eder. Saç ve sakalini çamurla ve ona benzer seylerle boyadigini gören, halini olmayacak mazeretlerle örtmege çalisir, veya tiksindigi bir fenaliga ugrar. Vücudunun boyanmasi uygun olmayan yerlerini boyamak hayirli degildir. Ancak ilaç için boyuyorsa buna diyecek yok. Bir baska rivayete görede: Rüyada kina kisinin yapacagi isteki kabiliyetidir, Kina mal ve alideki zinetede isarettir. Rüyada kına görmek; sağlığınızın düzeleceğine, işlerde başarıya ve bol kazanç elde etmeye işarettir.

Bu web sitesinde ve diğer bütün rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Mutlak kesinlik iddia etmez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar başlığı ile gördüğünüz rüya hakkında daha ayrıntılı bilgi edinin ya da dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Rüyada Pembe Gömlek Görmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

rüyamda dısarı cıkmak icin hazırlanıyorum yanımda teyzem var. yeni güzel elbiselerimi giydim kahkülüme penbe toka taktım 2 tane capraz sekilde yola cıktım eve dönmek için, yoldan gecerken kalabalık görüyorum sanırım birisinin düğünü oluyor teyzem plotonik askımı gösteriyor ben bir türlü göremiyorum kalabalığı arkamda bırakıp yola devam ediyorum yalnız olarak biraz yürüdkten sonra karsımda 2 tane asker beliriyor ünüformalarıyla göz göze geliyoruz o sırada ellerime bakıyorum her iki elimde camurlu ellimin batık olduğunu fark etmemesi için elimi montumun içine saklıyorum rüyamı yorumlarsanız cok memnun olurum ellerimin camurlu olması ne anlama geliyor cok merak ediyorum


#2 ,

merhaba.ben değil arkadaşım beni rüyasında görmüş.kına yakıyormuşuz ama benim kına bi türlü tutmuyormuş.avuç içine.arkadaşımki tutmuş ben bak bemim tutmuyor demişim.sonra kınayı iki elimin her yerine yakmışım.komple kına yakmışım ellerime.siz ce ne anlama geliyor.teşekkürler.


#3 ,

Rüyamı yukardan izliyordum,yüksekten bir yerden.Upuzun kuyruklu bir gelinlik giymişim2 sıra sandalyelerin arasından yürüyerek ileri gidiyorum,sahne gibi bir kısım var ilerde.Kuyruklarım çok güzel nakışlı,dantel gibi.Kocaman bir gül var üstünde(kuyruğun üst kısmında).Sahne arkkasında bir yere gidiyorum,rüyanın bu kısmında yukardan izlemiyorum artık.Elimi uzatıyorum kına yakıyorlar.Sizce ne anlama geliyor??
Çok teşekkür ederim


#4 ,

simdi ingilteredeyiz biz ruyamda ayni ingilteredeydik sabah okul icin hazirlaniyordum babam yorgun oldugundan hala uyuyordu ve baktim amcamda arabasiyla kapimizin onunde durmustu aileside icinde beni okula goturmek icin bekliyordular bende acele acele basortumu ortup cikmak istedim ama cantami bulamiyordum amcamlar beni disarda bekledikleri icin baya acele ediyordum sonra bilmiyorum cantami buldummu bulmadimmi ve hemen disari cikip arabaya bindim bir arkadasimda benimle bindi bindigimde kucagima amca kizimin cocugunu koydular bende onu oksamaya basladim. bu ruya ne anlama geliyor yorumlarmisiniz lutfen gercekte amcamlar ingilterede degiller ama ruyamda gelmislerdi. cok merak ediyorum


#5 ,

rüyamda test almışım ezanede gösteriyorum sözde hamileymişim anlamını açiklarmısınız


#6 ,

merhaba arkadaşlar.Ben selma rüyamda eşim boynuna kına sürüyodu.Bu ne
demek. CEVAPLARINIZI beklyorm


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...