Rüyada Küpe Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içinde Rüyada küpe görmek ne anlama gelir? islami ruya tabirleri Küpe ruya tabiri ve ruya yorumları küpe rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyada küpe görmek, çesitli şekillerde tabir olunur. Kulağında küpe olduğunu gören, güzel ses ve müzik aleti dinlemeyi sever. Kulağındaki küpelerin mücevher ile süslü olduğunu ve her birinde birer inci veya inciler bulundugunu gören, Kur'an-i Kerim`i ezberler veya bir hayır işler, ama tamamlayamaz.

Kulaklarında küpeye benzer bir biçimde halka olduğunu gören kimse, halk arasında sevilen ve sayılan bir kişi olur. Küpesinde kiymetli bir inci olduğunu gören, Kuran veya dini bilgi tahsil eder. Eğer halkadaki inci düserse Kuranı ve her şeyi unutur. Karisinin kulaklarinda altindan veya gümüsten yapilmis bir çift halka veya biri altin ötekisi gümüs iki halka gören karisini bosar.

Ebu Sait el-Vaize göre; rüyada küpe görmek, erkek ve kadin için ayni sekilde tabir olunur. Altın Küpe, şarkıcılıkla tabir olunur. Kulaklarında gümüş küpeler gören, bütün Kuranı ezberler.

Kulaginda gümüş küpeler gören kadın hamile ise erkek çocuk doğurur. Rüyasinda kulagi küpeli bir kadinla konustugunu gören, büyük bir sehirde ticaret yaparak para kazanir. Karisinin kulaginda biri altın, digeri gümüş küpe gören karisini bosar.

Bir baska rivayete göre de: Rüyada hanımının kulağında küpe görmek, ticarete işarettir.

 

Rüyada kulaklannda incili küpe gören kimse, dünya bezeklerinden güzellik ve mala ve güzel bir sesle Kuran ezberlemeye işarettir. Hamile bir kadin rüyada kulağında küpe görse, karnındaki çocuğun erkek olduguna işarettir. Eger küpe gümüşten ise, onun çocugu Kuranin yansini ezberler. Eger altindan olursa Kuranin hepsini ezberler. Eğer küpe incisiz olursa, çocuğu şarki ve türkü söyler.

Bekar bir kız küpelerden birisini rüyada görse, evlenir. Erkek çocuğun kulaginda görülen küpe, ziynettir. Buluğ çağına girmis çocuk ve erkeklerin kulağında küpe görülmesi, makbul değildir. Kulağında bir takım küpeler olduğunu gören kimse, Kuranı ezberler veya halk içinde şeref ve itibar görecegi bir ilmi tahsil eder.

Küpe kadin için kocasina, küpenin salkimlari onun çocuklarina isarettir. Bazen de küpe, hayvan otlak yerlerine yahut kadinlarin ziynet için takindiklari seyleri yemeye isarettir. Kulaginda küpe oldugunu gören kimse, güzel ve ahenkli seyleri dinlemek ister. Veya bizzat böyle yerlerde bulunup dinler.

Rüyada bir kadini veya bir cariyeyi ve onlarin kulağında salkımla veya salkımsız küpe olduğunu gören kimse için, mamur bir şehir ve nahiyede meydana gelecek kar, ticaret ve gezinti yerinde bulunan hizmetçilere işarettir.

Bu web sitesinde ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, yalnızca yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk içermez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar bölümü ile gördüğünüz rüya hakkında daha ayrıntılı bilgi edinin veyahut devam etmek için bir sonraki konumuz olan Rüyada Mor Elbise Giymek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

rüyamda gökyüzünde kanatlı gibi iki yana dev bir ateşten bulut gördüm ateş topu gibiydi ve kabenin de üzerinde gökyüzündeydi kıyamet kopacak dediler bende hayır kıyamet kopmaz çünkü kıyamet müslümanların üzerine kopmayacak ben müslümanım ve yaşıyorum o yüzden kıyamet kaopmayacak dedim hiç korkmuyordum ve kendimden çok emindim. yorumlarsanız sevinirim


#2 ,

ruyamda kupe buldum sarı renklıydı


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...