Rüyada Mihrap Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içinde Rüyada mihrap görmek anlamı nedir? islami ruya tabirleri Mihrap ruya tabiri ve ruya yorumları mihrap rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyada mihrap görmek imam ve reis ile yorumlanır. Mihrapta namaz görmek hayırdır. İmamın, mihrapta namaz kıldığını görmek, kadir ve kıymetin artacağına; eğer namaz vaktinin dışında kılınıyorsa, bu kıymetin çocuklarına ait olacağına; bir caminin veya mescidin mihrabinin kıblenin aksi yönünde kurulmuş olduğunu görmek, rüya sahibinin günahkar olduğuna işaret eder.

Bir baska rivayete göre de: Rüyada görülen mihrap, imama veya reise işarettir. Bir kimse rüyada mihraba bir veya iki yahut üç damla sidik damlattığını görse, her bir damlasi temiz bir evlata isarettir. Bir kimsenin rüyada mihrapta namaz kildigini görmesi, o kimse için müjdedir. Eger rüyayi gören kadin ise, erkek bir çocuk dogurur.

Rüyada bir imamın mihrapta namaz kıldıgını gören kimse, imamın yaptığı şeye uyar. Bir kimsenin rüyada vaktin dışında mihrapta namaz kıldığını görmesi, o kimsenin kendisinden sonra evlat ve torunlarının erişecekleri hayra ve memuriyete işarettir.

 

Bir kimse mihraba sidik yaptigini görse, o kimsenin erkek bir çocuğu dünyaya gelir ve o çocuk halka önder olur. Rüyada kir ve sahradaki mihraplari görmek, ihlasa, halktan ayri yasamaya ve inzivaya çekilmeye isarettir. Kibleden baska tarata dönmüs mihraplar söz ve amelde dogru yoldan dönmeye isarettir. Bazen de mihrap helal rizka ve saliha bir hanima isarettir. Eger mescidin mihrabi kibleden baska bir yere yönelmis olursa veya mihrapta fena bir koku veya atilmis bir les bulunursa, görenin bidatci veya münafik olmasina isarettir.

Bu sayfada ve diğer bütün rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, yalnızca yorum niteliğindedir. Mutlak kesinlik iddia etmez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar başlığı ile rüyanız ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinin veya isterseniz bir sonraki makalemiz olan Rüyada Dalmak adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

#1 ,

Rüyamda hacdan giydigim mihrabımı gördüm ve bir cantanı işindeydi bi arkadaşla bakarken mihrabımı üstünde ve arkasında cözemedigim bir resim var di yanlız Ejder haya benziyordu ama bende şunu söyledim mihrabımı ustu arafatda yanlışlık la degişmiş di diye söyledim ama bir anlam veremedim


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...