Rüyada Öldürmek Öldürdüğünü Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içinde Rüyada öldürmek öldürdüğünü görmek anlamı nedir? islami rüya tabirleri Öldürmek Öldürdüğünü ruya tabiri ve rüya yorumları öldürmek öldürdüğünü rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyada bir kimsenin diger bir kimseyi öldürdüğünü görmek, katilin maktule hayir ve menfaati olacagina; yahut zülüm edecegine; birini öldürdüğünü görmek, ona iyilik etmege; kendisinin öldürüldüğünü görmek, ömrünün uzun olacagina delalet eder.

Kirmaniye göre; bir kimseyi katlettigini gören, o kimseye hayir ve menfaat saglar. Bir cemaatin kendisini zulmen katlettiklerini görene, en büyük devlet adami tarafindan hayir ve menfaat hasil olur.

Bir kimseyi zulmen katleyledigini gören, asi ve nefsine zulüm edici olur ve Allah, onun üzerine birini musallat kilar. Cabirül-Magribiye göre; evladini katlettigini görene Allah (cc) helal rizk ihsan eder. Bir rivayete göre, rüya sahibi, mal ve dünya izzeti için evladina zulüm yapar.

Rüyada öldürmek, rüyasında birini öldürdüğünü görmek

Rüyasında birini öldürdüğünü ve maktulün cesedinden kan akittigini görenin eline mal geçer. Eger kan akmaz ise, mal hasil olmaz. Cesedinin katleyledigi adamin kani içinde yuvarlandigini görmek, o adamin malindan istifadesine; birini katledip maktulden beyaz kan çiktigini görmek, dininin gitmesine; kendini katledilmis ve fakat kimin tarafindan katlolundugunu bilmez görmek, kanuna az itaatkar olmaga; katledeni bilir ise, düsmana zafer bulmaga, birini katleyledigini ve maktulün kanindan necaset aktigini görmek, maktulün katilden fenalik görmesine delalet eder.

 

Rüyada tanımadığı birini öldürmek

Bir kimseyi öldürdüğünü, fakat bunun kim oldugunu bilmedigi gibi muayene eylemedigini gören, düsmana muzaffer olur ve gamdan kurtulur. Kendi nefsini öldürdüğünü gören, tövbeye muvaffak olur. Kendisinin boynu vurulmak suretiyle katlolundugunu gören, eger köle ise azat olur; gam ve kederden kurtulur; borçlu ise borcunu öder; eline çok mal geçer; eger kendisini bu suretle katleden adami bilirse, ondan çok hayir görür. Eger katil, kadin, yahut hadim agasi veya buluga ermemis çocuk veya sakalsiz sabi emred ise, rüya sahibinin vefatina delalet eder.

Rüyada kocasını öldüren kadın

İbni Şirine göre; bir kadin rüyada kocasını öldürdüğünü görse, ona alakasi olmadigi bir günah ile töhmet eder. Bir küçük çocugu öldürüp pişirdiğini gören, livata fiili islediginden dolayi ayiplanir. Bir cemaatin birbirlerini öldürdüklerini görmek, halk arasinda bidat zuhuruna; bir insani katledip cesedini arkasina aldigini görmek, cezayi hak edecegine ve zarara duçar olacagina delalet eder.

Rüyada katil görmek

Bazilarina göre; rüyada katil görmek, hacca gitmek isteyen kimse için muradina ermege; rüya sahibi hasta ise, sifaya isarettir. Bir kavle (söylentiye) göre, katil rüyasi, belaya ve nimetin zevaline delalet eyler. Bir hükümdarin boyunlarini vurmak suretiyle tebasini katlettigini görmek, ahalinin zulmünden halas olmasina. hürriyete kavusmasina, hükümetten iyilik ve ihsan görmesine isarettir.

Abdulgani Imam Nablusiye göre; rüyada katil günah islemege isarettir. Nefsini katlettigini gören, günahlarina tövbe eder. Bir insani katleyledigini gören, büyük bir günah isler. Kendisinin katlolundugunu gören, çok yasar ve fazla hayra nail olur. Bir adami bogazini kesmeyerek öldürdüğünü görmek, maktulün hayir ve menfaatine ulasmasina delildir. Bir nefis katlettigini gören, keder ve gamdan halas olur. Bir köle, efendisinin kendisini katleyledigini görse, azat olur. Bir katil isledigini ikrar ettigini gören velayete ve halk arasinda ihtiram makamina nail olur. Allah yolunda öldüğünü gören, şehit olur.

Burada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, yalnızca yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk iddia etmez. Aşağıdaki benzer rüyalar başlığı ile rüyanız ile ilgili daha fazla bilgi edinin veyahut dilerseniz bir sonraki konumuz olan Rüyada Kırmızı Terlik Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

dile getirmeye bile cesaret edemeyecek kadar kötü bir rüya gördüm. bir akrabamın çocuğunu, tanımadığım bir başka çocuğun yediğini gördüm. ikiside erkek çocuğuydu. ben bu rüyaya bir tabir bulamadım. yorumda bulamadım. varsa yorum yazar mısınız? yada şeytani bir rüya deyip allaha sığınmak en doğrusu belkide. iyi günler.


#2 ,

rüyamda abime doktor ölecegini söylüyor ve biz bunun için çok üzülüyoruz.abim mezarını seçmek istiyor ama ben izin vermiyorum ve ben seçmeye gidiyorum ama çok ağlıyorum.mezarlıkta bi adamın odasına giriyorum mezarlık sormak için adam yaşlı ve sakallı oda bana burası karınca mezarlığı sen öteki tarafa git ordan seç diyo bu arada annem yanımda oda düğün salonu ve koltuk takımı bakıyor tabi ben çok kızıyorum.eve gidiyoruz ve ben hep abimle yatıyorum.yengem çokk üzülüyo hep ağlıyoruz.daha sonrada eşime aynı şey oluyor ve doktor ona ölecegini söylüyor.


#3 ,

annemi 1988 yılında babam 1992 yılında hakkın rahmetine kavuştu.arada bir anne ve babamı ruyamda goruyordum.ama dun bir ruya gordum cok farklıydı.eger yorumlarsanız cok sevinirim.babam olmemiş annemde olmemiş babam ben evlenecegim diyor abim ablam ben karşı cıkıyoruz olmaz dıyoruz annem var dıyoruz illada evlenecegim diyor bu arada annem geliyor yanımıza biz annemden babamın evlenecegini saklamaya calışıyoruz annem evden cıkıyor ve babamın yanında cok cirkin bir kadın beliriyor fakat babamında cok uzgun bir hali var...eger ruyamı yorumlarsanız cok sevinirim allaha emanet olunuz.


#4 ,

O kadar ilginç bir rüya gördüm ki. işin içinden çıkamadım.rüyamda gece apartmanımın arka bahçesindeyim we neden olduğunu bilmeyerek çok korkuyorum..
uzaklaşmak istiyorum. biraz mahalleden uzaklaşayım derken cins cins çeşit çeşit köpekler tarafından kowalanıyorum.. aslen köpekten korkum yoktur fakat rüyamda onlara bir adım dahi yaklaşamıyorum.kaçıp tekrar bahçenin aynı noktasına warıyorum. orada bir karışıklık yaşıyorum şuan hatırlayamadığım birşey. karşıma 2 yawru kedi çıkıyor. biri siyahlı birşey.diğeri grili. korkuyorum onlardan da.. aslen kedi korkum da yoktur. bana zarar wermrk istiyorular.engellemek için birini hafifçe itiyorum we yere yığılıyor yawrucak. nefes almakta we kıpırdamakta zorlanıyor.diğeri de düşmüş yere. tam kaldırayım diyorum. onlara istemeden her hareketimde zarar weriyorum. bi taraftan da üzülüyorum çok. amacım onlara zarar wermek değil.aklımda hep şey war. nefes alamadıklarını bu yüzden öleceklerini düşünüyorum.bu korkum birden artıyor we bi cesaretle neden anlayamadım. sol işaret parmağımısiyah yawrunun ağzına sokuyorum. nefes borusunu açmak istiyorum.parmağımı sokunca tedirginlik de başlıyor parmağımı ısıracağından korkuyorum ama. kıyamıyorum da. sonra birden boğazına parmağımı itiyorum.we kan gibi birşey kusuyor.. organları ağzından çıkıyor. o kadar üzülüyorum ki kızıyorum kendime. her hareketim onlara zarar oluyor. sonunda ikisi de ölüyor. we ben üzüntüden yerimden bile duramıyorum.. istemeden onları öldürüyorum.. yorumlar mısınız lütfen...


#5 ,

ruyamda arkadasım zina isliyor ama ben işledigini görmüyorum,ve devletimiz seriatla yönetiliyor ve öldürmeye karar veriyorlar kesici aletler var linç edicekler,ve ben onlarla konusuyorum affedin buseferlik diyorum yalvarıyorum allah bile kulunu bagıslıyor siz neden diyorum duygulu anlar yasanıyor ve bırakıyorlar dogru diyosun diyorlar ve kurtuluyor(dinimizde şeriyat varsa böyle günaha af yok ama rüya işte) bu rüyanın yorumu lütfen


#6 ,

Selamun Aleyküm!
Son birkaç gündür korkutucu rüyalar görüyorum ama aklımda kalmıyo.
Fakat en sonuncu rüyam pek akılda kalmayacak türden değil.
Yine de neredeyse tamamını hatırlamıyorum desem yanlış söylemiş sayılmam.
Aklımda kalanları anlatayım:
Rüyamda tanıdığım üç kişiyi öldürdüm ve üçünün de cesetlerini geçici olarak
basit yerlere sürüyerek(işkence anlamında değil) sakladım (örnek benzetme
yatağın altı,dolabın içi veya kapının arkası gibi bu yerler tam olarak böylemiydi
hatırlamıyorum ama değilseler de benzeri yerlerdi). Öldürdüğüm kişilerin
şuan kimler olduğunu tam olarak hatırlamıyorum ama akraba yada yakın tanıdıklar
diye tahmin ediyorum.Nasıl öldürdüğümü de tam olarak hatırlamıyorum ama öyle işkenceli
veya uzun süren bi ölüm değillerdi.Sakladıktan sonra tamam dedim kendi kendime
bunları kimse görmez, görse bile kimin öldürdüğünü kimse bilemez.Bi an kurtulduğumu
düşünürken birden kendi kendime kimse bilmese ne olur ki "BEN ÜÇ KİŞİYİ ÖLDÜRDÜM"
diyerek çok büyük bi üzüntüye kapıldım ve katil oldum insan öldürdüm düşüncesiyle
inanılmaz bi pişmanlık içinde ağlamaya başladım ve tam o sırada da uyandım.
Bundan önce de son bikaç gündür üzüntü ve korku veren rüyalar gördüm ama ölüm yoktu.
Nasıl rüyalar olduklarını hatırlamıyorum ama çerisinde ölüm olan rüyalar olmadıklarına
neredeyse eminim. Normalde kolay rüya görmem ama son bikaç gündür bu tür rüyalar ve en sonda
böyle bir rüya görünce gerçekten telaşlanmaya başladım.Bana bu konuda bilgi sahibi
dostarın yardımcı olmasını ve bir anlamı varsa bu konuda beni aydınlatmalarını gerçekten çok
rica ediyorum.Yorumlarınızı bekliyorum lütfen...


#7 ,

2005 yılnda şehit olan arkadaşımı gördüm rüyamda aynı mesleği yapıyordum kendisi ile arkadaşım polis memuru idi kaza geçirdi kamyonun üstündeki konteynır düştü ekip arabasına ve kendi üstüne şehit oldu allah gani gani rahmet eylesin, vel hasıl kelam rüyamda karanlık bir yerdeyiz ve bende arkadaşlarımla şu an hatırlayamıyorum ama polis arkadaşlarla beraber bir ekibiz vve burada arkadaşım beliriyo arkadaşımın üstünde çelik yelek var ve bana doğru yürüyor yakınız birbirimize zombi gibi bana saldırmaya çalışıyor emipteki memurların silahları ona doğru yönelmiş bende geri geri kaçarken düşüyorum silahımı kaldırıyorum gelme diyorum mekanizmayı çekiyorum hala üstüme doğru geliyor çelik yelek olduğunu görüp boynuna ve kafasına doğru nişan alıyorum 2-3 el ateş ediyorum ve merminin birtanesi boynuna giriyor deligi görüyorum ve arkadaşım kendine geliyor gibi oluyor ve yere yığılıyor ama arkadaşı ölüyor ama bu arada bende yardım bulmaya ve az akan kanı durdurmaya çalışıyorum memurlar beni suçlamıyor biz gördük diyorlar ama ben kendimi şuçluyorum ailesi ablası filan ne oldu diyor ağlıyorlar ablası bana bakıyor ve suçluymuşum gibi davranıyor ama birşey diyemiyor bende ekiple birlikte tutanak düzenleyip oradan ayrılıyorum rüyamı yorumlarsanız çok memnun kalırım şimdiden teşekkürler he bu arada arkadaşımla şehit olmadan 15 dakika filan önce görüşmüştüm son görüştüğü kişilerden biri olabilirim


#8 ,

ben bacimla ve annemle bir yerde otururken benim iki tanidigim arkadas bacima kas goz isareti yaparak onu cagiriyorlar bacim da gulerek hayir diyor bende bacima sinirlenerek onu hirpalayarak baska bir koseye alip oturtuyorum ondan sonra ofkeme sahip olmayip gidip o iki arkadasimida olduruyorum ama birtanesini bicagi basina sapliyarak olduruyorum kan cikimiyor ve daha sonra etrafi temizlemeye basliyorum hic bir kanit kalmasin diye tam biterecekken polisler beni yakaliyor yolda beni gotururlerken ben onlari doverek kurtuluyorum bu ruyanin yorumu nedir


#9 ,

rüyamda abim birisini öldürüyor bana getiriyo bende ceseti evimizin arkasındabahçeye gümüyorum hey aynı rüya arasıra hep bu sekilde gürürken bu gecede sivil polisler ceseti buluyu bizim eve gelip araştırma yapıyolar ben hapis yatmaktan korkuyorum tprak kazılıp ceseti çıkarıyolar ne anlama geliyor teşekür ederim


#10 ,

rüyamda bir arkadaşımı yanlışlıkla öldürdügümü ve onu evin kenarına gömmüş oldugum kimseye söylemedigimi belli bir zaman sonra o kişinin arandıgını ve bezim evin yakınlarında arandıgını banada görüp görmedigimin sorulduğunu ama ben hayır diyorum onlar aramaya başlıyor bulamıyolar ama ben çok korkuyorum sonra uyanıyorum.


#11 ,

ruyamda eşimi öldürdüm...ama ne ile öldürdüğümü hatırlamıyorum...jandarmalar geldi, ellerim kelepçelendi hapse atıldım.


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...