Rüyada Ölü Ölüm Veya Öldüğünü Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içinde Rüyada ölü ölüm veya öldüğünü görmek anlamı nedir? islami rüya tabirleri Ölü Ölüm Veya Öldüğünü ruya tabiri ve ruya yorumları ölü ölüm veya öldüğünü rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Bir kimsenin rüyada öldüğünü görmek ve insanların omuzlarında götürüldüğünü, ancak defnedilmediğini görmesi, düşmanlarını kahretmeye işarettir.

Rüyada öldükten sonra yaşadığını görmek; fakirlikten sonra zenginliğe, sıkıntıdan sonra genişliğe, günahlardan sonra da tev-beye delâlet eder. Bir kişinin rüyada öldüğünü, ölümle beraber ağlaşarak tabut üzerine konup bir kısım adamların omuzlarında kabristana götürüldüğünü, ancak defnedilmediğini görmesi, dünyaca yücelmeye ve büyük bir mevkiye geçmeye delâlet eder.

Hasta kimsenin rüyada öldüğünü görmesi, hastalıktan şifa bulmaya işarettir.

Rüyada tanınmış bir âlimin öldüğünü görmek; rüya sahibinin delillerinin iptal edilmesine alâmettir. Çünkü âlimin ölümü, âlemin ölümü gibidir. Bazı kere de âlimin ölümü, dinde bid’atm meydana çıkmasına, âbidin ölümü de rüya sahibinin kalbinin ölmesine delâlet eder.

Rüyada Ölüm Görmek rüya tabiri

 

Rüyada hiç tanınmayan bir kadının öldüğünü görmek, yağmur yağmamasına, öyle bir kadının yaşadığını görmek ise, Allahu Teâlâ’nın yağmurla yeryüzünü ihya etmesine alâmettir. Ölüm ve ölüler ile ilgili rüya tabirleri çok çeşitli olmaktadır.

Rüyada ölüyü yerken görmek

Rüyada bir ölüyü yediğini görmek, uzun ömre, sevince ve imrenilecek bir hale delâlet eder. Hasta kimsenin rüyada öldüğünü görmesi, hastalıktan şifa bulmaya ve afiyete işarettir.

Rüyada ölüye yol göstermek

Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada bir ölüye yol gösterdiğini gören kimse, ilim ve hikmete nail olur ve onun vasıtasıyla ehl-i delâletten bir cemaat hidayete erer. Rüyada bir ölü ile minder üzerinde kucaklaştığını görmek, çok uzun yaşamaya delâlet eder. Rüyada bir ölünün yemeğinden yediğini görmek, toprakta gizlenen bir hazineye nail olmaya delâlet eder.

Rüyada ölünün dirilmesi, rüyasında ölünün dirildiğini görmek

Ibn-i Sirîn (rh.a.) demiştir ki: Rüyada bir ölünün dirilerek kendisine sen ölü müsün diye sorunca, hayır ben diriyim dediğini görmek, o ölünün ahiretteki saadetine ve güzel haline delâlet eder. Rüyada bir ölünün ferah ve sevinçli halde kendi evine girdiğini ve kendisine selâm verdiğini gören kimse selâmete ve sıhhata nail olur. Ebu Saidü’l-Vaaz demiştir ki: Rüyada bir ölünün dirildiğini görmek, salâha ermeye ve hiç ummadığı yerden mesrur olacağı bir şeyin gelmesine delâlet eder. Rüyada bir ölünün kendisine Kur’ân-ı Kerim veya fıkıh kitabı gibi bir şey verdiğini görmek, taat ve hayrata muvaffakiyete delâlet eder. Rüyada eşinin öldüğünü ve fakat tekrar dirildiğini görmek, ticaret ve ziraatte kazanca ve rızıkta genişliğe delâlet eder.

Rüyada Ölü ile yapılan ticaret

Rüyada ölüye bir şey sattığını görmek ise, o şeyin pahalanmasına işarettir. Ibn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: Rüyada bir ölünün kendisine yıkanmış bir elbise verdiğini görmek, zengin olmaya, bir ölünün elbisesinden olmayan bir elbise verdiğini, bunu alıp giydiğini ve sonra çıkarıp ölüye iade eylediğini görmek de, kendi evinden bir kimsenin vefatına delâlet eder. Rüyada bir ölünün hasta olduğunu görmek, o ölü kişinin Allah ile arasında olan şeylerden mesul olduğuna delâlet eder.

Rüyada ölünün üzerinde kirli elbise görmek

Rüyada ölünün üzerinde kirli, paslı, yırtık pırtık elbise görmek de böyle tâbir edilir. Rüyada ölünün iyi ve güzel bir şeyi kendisine verdiğini görmek, rüya sahibi için iyi bir rızıktır. Ve hiç ümit etmediği yerden ona bir hayır erişir. Bir kimsenin rüyada ölüleri çarşı ve pazara taşıdığını görmesi, ticaretinin artmasına, ihtiyaçlarının karşılanmasına ve menfaata delâlet eder.

Rüyada ölü ile öpüştüğünü görmek

Rüyada tanıdığı ve bildiği bir ölünün kendisini öptüğünü görmek, o ölü veya veresesi tarafından gelecek hayra işarettir. Rüyada kendisini tanımadığı bir ölünün öptüğünü görmek, tahmin etmediği bir yerden gelecek hayra delâlet eder.

Rüyada ölmüş biriyle evlendiğini görmek

Rüyada bir kadının ölü olan bir erkekle evlendiğini görmek ve evine gittiğini ve evinin de erkeğin evine dönüştüğünü görmesi, ömrünün bittiğine ve ecelin geldiğine delâlet eder.

Rüyada ölü birini dövdüğünü görmek

Bir kimsenin rüyada bir ölüyü dövdüğünü görmesi, yaptığı yolculuktan hayra nail olmaya ve kaybettiği şeye de erişmeye delâlet eder.

Rüyada ölü cesedi bulmak

Rüyada bir ölünün cesedini bulduğunu görmek, beklenmedik yerden erişecek mala işarettir. Rüyada ölüm görmek, bir şeyden korkan veya üzüntülü bulunan kişi için, hayra delâlet eder.

Bu sayfada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, sadece yorum niteliğindedir. Mutlak kesinlik iddia etmez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar bölümü ile rüyanız ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinin veya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Rüyada Ev Süpürmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...