Rüyada Parmak Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içinde Rüyada parmak görmek ne anlama gelir? islami ruya tabirleri Parmak ruya tabiri ve ruya yorumları parmak rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada parmak görmek; eşe, çocuğa, hizmetçiye, dost ve arkadaş, anne ve babaya, güç ve kuvvete, mal ve sanata, bineğe yahut beş vakit namaza işaret eder.

Rüyada görülen parmak rüyası kar ve kazan vasıtalarına, mal ve refaha, kuvvet bulmaya yahut yardım görmeye, ince ve uzun parmaklar işini güzel yapan sanatkara, etkili ve güzel yazı yazmaya, ticarette başarıya, yoksul için varlıklı kimselerin yardım ve ilgisine, Sağ elin parmakları, baş parmaktan başlamak üzere beş vakit namaza, Sol elin parmakları kardeş çocuklarına, Parmaklarını birbirine çatmak (uç uca getirerek birbirine dayamak) sıkıntı ve zarurete işaret eder.

Rüyada parmak görmek rüya tabirleri

Rüyasında parmak gören bir kimsenin, oğlu olacağına; parmağı yanan bir kimse ise, günah ve suç işleyeceğine; parmaklarını germek, servete erişeceğine işarettir. Rüyada parmak görenin, oğlu olacağına; parmağın yanması ise, günah ve suç işleyeceğine yorumlanır. Yıpranmış veya sıyrıklarla dolu parmaklar, üzüntü ve acının işaretidir. Güzel parmaklar, aşk hayatınızın düzene gireceği anlamına gelir.

 

Bazen parmaklar, bes vakit namazla tabir edilir. Bas parmak sabah namazina, sahadet parmagi ögle namazina, orta parmak ikindi namazina, orta parmak yanindaki aksam namazina ve küçük parmak ise yatsi namazina isarettir. Bazi tabirciler, orta parmak sabah namazina isarettir. Zira sabah namazinda uzunca kiraat müstehabdir. Orta parmagin yanindaki parmak ögleye, küçük parmak ise ikindiye, çünkü ikindi, günün ahirl(sonu)dir. Eger parmak rüyasi "namaz" ile tabir olunursa, tirnaklar sünnet ve nafile olur. Eger parmaklar "mal" ile tabir edilirse tirnaklar, zekattir.

Rüyada parmakları birleştirdiğini görmek

Parmaklarını birleştirmek sıkıntıdan kurtulmaya, kardeş çocuklarının birleşmesine ya da namazları cem ederek kılmaya işaret eder. Kirmaniye göre; rüyada parmaklarını birbirine geçirmek fakirlige sikinti ve zorluga isarettir. Parmaklarini birbirine degdirip yumruk yaptigini görmek kardeslerin bir araya toplanacaklarina delalet eder. Bir baska rivayete göre de: Parmak; evlat, zevceler, baba ve ana, mal, hayvan, mülk ve sanatla tabir olunur.

Rüyada parmak kesilmesi

Baş parmağın kesilmesi yola gitmeye, şehadet parmağının kesilmesi namaza fazla önem vermemeye, orta parmağın kesilmesi mensubu bulunduğu cemiyetin topluluğun önderinin vefatına, yüzük parmağının kesilmesi mal israfı yahut telef olmasına, küçük parmağın kesilmesi torunun vefatı anlamına gelir.

Bir kimse parmaklari kesilmiş veya onlara bir afet isabet etmis görse çocuklarina yahut akrabasina veya tanidiklarina zayiflik gelir.

Cabirül-Magribiye göre; rüyada bas parmaginin kesildigini görmek, yola gitmektir. Şahadet parmaginin kesildigini görmek, namaza niyettir. Orta parmaginin kesildigini görmek, devlet baskaninin ölümüne isarettir. Yüzük parmaginin kesilmesi, malinin elinden çikacagina, küçük parmaginin kesilmesini görmek ise torunun ölecegine isarettir.

Rüyada ayak parmaklarını görmek

Ayak parmakları zinete, işlerin düzgünlüğüne, El ve ayak parmaklarında eğrilik görmek aksilik ve tersliğe, Bir parmağı başka bir parmağın yerinde görmek, namazı diğer namaz vaktine tehir etmeye, Parmağını tırmalanmış yahut ısırılmış görmek terbiyesizce davranışa, zarar veren biliniyorsa o kimseden terbiye görmeye, bilinmiyorsa kendi kendine edep öğrenme ihtiyacına delalet eder. Ayak parmaklarini rüyada görmek ise islerin dogru gidecegi ile yorumlanir. Gerek el ve gerekse ayak parmaklarinda egrilik görmek islerin aksi gidecegine; bir parmagin öteki parmagin yerinde çiktigini görmek bir namazi diger namaz vaktinde kildigina delalet eder.

Rüyada parmak çıtlatmak veya parmak kıtlatmak

Parmak çıtlatmak kötü söze yahut alay etmeye, Yönetici konumundaki kimsenin parmağında ziyadelik görmezi insafsızlığa ve aşırı zulmetmeye işaret eder. Parmaklarını çatırdattığını gören kimse, akrabalarindan kötü söz isitecegine, rüyada parmaklarinin fazla oldugunu gören imamin, hirs ve zulmünün fazlaligina, insafinin azligina isarettir. Sol elin parmaklan erkek ve kizkardes çocugudur. Ellerine kına koyduğunu fakat kınanın tutmadığını gören hanım, kocası tarafından sevilmez.

Rüyada güzel parmaklar görmek

Parmakların biçimi güzel ise işler yolunda gider. Ayrıca her parmağın bir anlamı vardır. İbni Sirine göre; sag elin bes parmagi bes vakit namaza delalet eder; baş parmak sabah namazi, sahadet parmagi ögle namazi, orta parmak ikindi namazi, yüzük parmağı aksam namazi, küçük parmak yatsi namazi. Sol elin parmaklari ise kardes çocuklari ile yorumlanir. Rüyada parmaklarinin fazla ve güzel oldugunu gören kimsenin zikrettigimiz seylerden evlati, mali ve mülkü fazla olur. Noksan oldugunu görenin de mezkur seyleri noksan olur.

Rüyada parmak ısırmak

Parmağının ısırıldığını görmek, rüya sahibinin terbiyesizligine, parmaklarini çitlattigini görmek, akrabasi arasinda fena tanindigina delalet eder. Rüyada parmağının kesildiğini veya kuruduğunu ya da onunla faydalanamadigini görmek; baba, ana ve evlatindan menfaat lanamayacagina, yahut malinin zayi olacagina, hayvanlarinin telef olacagina yahut mülkünün muattal kalacagina ya da sanatinin geçersiz olacagina isarettir. Parmaklarının uçlarını ısırdığını gören hasta ise ölür. En doğrusunu Allah bilir. Bir kimse, birisinin parmagınin uçunu isirdigini görse, eli isirilan kimsenin terblyesizliGine, isiran kimsenin de onu terbiye etmek için gösterdigi asiriligina isarettir. Bas parmagından süt, sahadet parmagmdan da kan aktigini ve bunlari içtigini gören kimse, ya kayinvalidesine, ya da kizkardesine kötü bir muamelede bulunur.

Rüyada parmak asker görmek

Parmak asker ile tabir olunursa tirnaklar silah ve düsmanlan olur. Parmaklarin baglanmasi, mali baglanmasidir. Parmaklar, günler, aylar yahut senelerdir. Parmaklar bazen erkek kardes çocuklarina isarettir. Çünkü omuz kardes, parmaklarda kardes çocugu mesabesindedir. Oda maldir. Parmaklan kesik bir insan görmek, itimat ettigi maldan eziyet görmek ile tabir olunur. Parmakların uzunluğu fazla haris olmaya, parmaklardan bir parmak fazla oldugunu görmek akraba veya namaz, ya da ilminde ziyadelige isarettir.

Rüyada parmakların yer değiştirdiğini görmek

Parmaklarından birinin yer değiştirdiğini gören, namazın bir vakitten diger vakte tehir eder. Parmaklanni birbirine karistirmis ve geçirmis görse, namazlarim bir vakitte cem eder. Bazen de bu rüya, sahibinin bir isinde akraba ve yakinlarinin toplanarak müsavere ve ona yardim etmelerine isarettir. Bazi tabirciler, parmaklarin birbirine geçirilmesi rüyasini, rüya sahibinin issiz ve dinin darligina, kendisi için mesgul olacak isi oldugu halde ailesi, kardesi ve evlatlari ise ondan kendilerine dokunacak zarardan korkup, o zararin defi için birbirlerine yardimci olmalari ve arada ittifak etmeleri, seklinde tabir etmislerdir. Bazi tabirciler, "sağ elin parmakları, bes vakit namazdir," dediler.

Rüyada kısa veya uzun parmaklar görmek

Parmakların kısalığı, namazda tembelliğe ve kusura, işarettir. Parmakların uzunluğu beş vakit namaza devamli, parmaklardan birinin düsmesi, o parmagin isaret ettigi namazin terki ile tabir olunur.

Rüyada parmak görmenin anlamı nedir islami rüya tabirleri

Rüyada parmak görmek; kazanç bolluğuna ve erkek çocuğa, parmaklarını bitişmiş olarak görmek; düğün yapılacağına, orta parmağını uzun görmek; işinden büyük bir yarar sağlayacağına, parmaklarını yanmış görmek; günah işleyeceğine, parmaklarının sayısını fazla görmek; iyi bahta ve servete, parmaklarının incelip uzadığını görmek; işindeki yeteneklerinin artacağına, sağ elin parmaklarını sol elin parmaklarından daha uzun görmek; akrabalarına ve dostlarına iyilik yapacağına, parmaklarını kısa kollarını uzun görmek; cesareti sayesinde nam sahibi olacağına, sağ elin parmaklarını kuru görmek; güçsüzlere zalimlik edeceğine, sol elin parmaklarını kuru görmek; bir akrabasının vefat edeceğine, parmaklarının ağrıdığını görmek; işlerinin bozulacağına, birini parmaklarını ısırırken görmek; ısıran adamın işlerinize zararı dokunacağına, ayak parmaklarını görmek; işinde sabrettiği taktirde çok kazanacağına, parmaklarından birini yok görmek; gelirinin azalacağına,kendini parmaklarını yalarken görmek; kısmet ve kazancın azlığına işarettir.

Burada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, yalnızca yorum niteliğindedir. Kesin doğruluk içermez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar bölümü ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin veya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Rüyada Kadın Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

Rüyada parmakların boyanması veya parmaklara kına yakmak
Bir kimsenin rüyada parmaklarını kına ile bezenmiş görmesi, çok tesbihatta ve çok zikirde bulunmasına delâlet eder. Rüyada bir kadının parmaklarını kına ile boyaladığını görmesi, kocasının ona yapacağı iyilik ve hayra delâlet eder.

İmam nablusi parmak ile ilgili rüya tabiri
Nablusî (rh.a.) demiştir ki: Parmak, sanat ve iş cihetinden dünyaca insanın muayyen senesi; iyilikle emretmek ve kötülükten men etmek cihetinden ahirette de muayyen senesidir. Rüyada eline kına koyduğunu ve fakat kınanın tutmadığını gören kadın, kocası tarafından sevilmez.

Rüyada parmağın kesilmesi ne demektir
Rüyada yüzük parmağının kesilmesini görmek, eldeki malın zayi olacağına işarettir. Küçük parmağın kesilmesi de, torunun ölümüne alâmettir.


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...