Rüyada Regl Hayız Olduğunu Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içinde Rüyada regl hayız olduğunu görmek ne anlama gelir? islami ruya tabirleri Regl Hayız Olduğunu ruya tabiri ve rüya yorumları regl hayız olduğunu rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyasında regl oldugunu görmek, dininin fesat olduğuna isarettir. Karısının regl olduğunu görmek, dünya islerinin zorlasacagina, eger karisi iyi ve dürüst bir kadin ise, dininin kuvvetine, bir kadının hayız olduğunu görmesi, onun bir mala sahip olacagina delalet eder.

Gerek erkek ve gerek kadın hayız olduğunu ve gusül edip elbisesini giydiğini görmesi, dünyada ve ahirette isteğine kavuşacağına işarettir. Ebu Said El-Vaize göre; bir kadın hayız olduğunu görse, eğer kısır ise çocuğu olur. Bazı yorumcular, hayız görmek yalana delalet eder, diyorlar. Es Salimiye göre; ihtiyar bir kadının kendisini kirlenmiş görmesi ecelinin yaklaştığına, küçük kizin bu rüyayi görmesi bikrinin (kizliginin) izalesine, bir rivayete göre ihtiyar kadin ile küçük kizin hayiz görmesi ölüme, diger bir rivayete göre de, küçük kizin bu rüyayi görmesi evlenecegine isarettir.

Bir baska rivayete göre de: Rüyada hayız olduğunu gören kimse mahremine yakınlıkta bulunur. Kadın kendisinin hayız oldugunu görse, günah sayılan bir ise bulaşır. Yıkansa günahtan tevbe eder, üzüntü ve kederi gider. Bir kadın kendisinde hayız kanı olmayan bir kan oldugunu görse, kendisi için bir adet haline gelen ve kurtulmak istediği halde kurtulması kolay olmayan bir suç ve kabahatta bulunur.

 

Bir kadın rüyada hayız iken kocasının kendisiyle cinsi münasebette bulunduğunu görse, kocası ile beraber bulundukları şehirden göç ederler. Bazı tabirciler, erkeğin kendisini hayız olarak görmesi, yalan söylemesi olarak yorumluyorlar.

Başka bir rivayete göre de; Erkegin rüyada hayiz oldugunu görmesi, kendisine helal olmayan bir kadinla cinsi münasebette bulunmasina isaret eder. Haniminin hayiz oldugunu gören kimsenin is ve mesleginde durgunluk olur.Haniminin hayiz oldugunu gören kimse, arzu ve istekleri yasaklanir, arzusu na kavusmadan mahrum olur. Hayız, dinde oruç ve namazda noksanlıktır. Hayızın hastalıkla tabir edildiği de söylenmistir. Gebe kadının hayız oldugunu görmesi erkek çocuk dogurmasina isaret eder.

Bu sayfada ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, yalnızca yorum niteliğindedir. Mutlak kesinlik içermez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar başlığı ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin ya da okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Rüyada Savaş Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

Rüyamda halamın kızıyla aynı odadaydık o benim cinsel organımı elliyodu ve sonra sen adet mi oldun diye sordu ya akıntıydı ya adet kanıydı görmedim hiç bir şey ne anlama geliyor çok merak ediyorum korktum açıkcası sizden yorum bekliyorum.


#2 ,

Rüyamda yatarken adet olduğumu gördüm ve yataktan kalktim


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...