Rüyada Sebze Görmek

Rüya tabirleri sözlüğü içerisinde Rüyada sebze görmek ne anlama gelir? islami ruya tabirleri Sebze ruya tabiri ve rüya yorumları sebze rüyaları yorumu hakkında bilgiler ...

 

Rüyada sebze görmek; mevsiminde ve taze olarak görülen ve yenen cinsten ise rızka, mevsim dışında görülen sebzeler ise üzüntü ve kedere işaret eder.

Kötü kokulu sebzelerden yemek, gizli olan şeylerin açığa çıkmasına yahut ev halkının o kimseye olan buğzuna, Tere, nane vs. gibi sebzeleri görmek üzüntü ve keder anlamına gelir.

Sebze ekili yeri görmek üzüntülü birtakım erkeklere, Sebzelik içerisinden sebze toplamak, hanımın akrabaları cihetinden gelecek üzüntüye, Deste deste sebze, kişiyi şerden koruyan uyarıcıya; Kuru sebze, kendisiyle malların ıslan edildiği şeylere delalet eder. Bu rüyanın daha farklı rüya tabiri için de, meyve kelimesine bakabilirsiniz.

Rüyada yeşil olan her sebze ve bununla ilgili bütün rüyalar, çok hayırlıdır. Rahat ve hareketli bir hayat sürmeyi müjdeler. Domates uzaktan gelecek iyi haberlere işarettir. İyi renkli, taze sebze, mal, mülk, para, zenginlik, kısmettir.

 

Bir baska rivayete göre de: Rüyada sebze görmek üzüntü ve kederdir. Sebze tarlası, enistesi olan erkeklere isarettir. Bir kimse rüyada kendisini bostandan bir deste sebze topladığını görse, serden kaçınması lazımdır. Kuru bakla, kendisiyle diger malların ıslah edilecegi bir maldir.

Bazı tabirciler, baklanin hepsi güzel, bazilan da çirkindir, demislerdir. Yine bazi tabirciler sebzelerin hepsi ticarete, erkeklere, hüzün ve kedere, çocuk ve mala isarettir. Rüyada pişmiş sebze yedigini görse, her seyden hayir ve menfaata. ferah ve sürura, rütbeye ve serefe nail ve her seyde ticaret ve faide görür.

Bu web sitesinde ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, sadece yorum niteliğindedir. Mutlak kesinlik içermez. Daha aşağıda bulunan benzer rüyalar başlığı ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin ya da dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Rüyada Pasta Görmek adlı yazıyı inceleyin.

 

Yorumlar

#1 ,

Çok ilginç.


Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...