Rüyada Su Görmek

Rüya tabiri sözlüğü içerisinde Rüyada su görmek ne anlama gelir? islami rüya tabirleri Su ruya tabiri ve ruya yorumları su rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Genel anlamda rüyada su görmek hoş bir hayata, güzel rızka, iyiliksever insana, sadık dosta, büyüklere yaklaşmaya, din güzelliğine işarettir. Bulanık ve çamurlu su görmek üzüntü ve kedere, geçim darlığına, fitne ve karmaşaya; böyle bir suda yıkanıp çıkmak üzüntüden ve hastalıktan kurtulmaya, Berrak su içmek temiz hayata, rızka delalet eder.

Rüyada büyük su kütleleri gören kimse kısmet alır. Kişinin rüyada su görmesi, güzel bir rızka, hoş ve tatlı bir hayata delâlet eder. Çünkü her şey sudan yaratılmıştır. Yine rüyada su görmek, bekâr erkek için zevceye, bekâr kız için de kocaya delâlet eder.

Evinde su görmek mutluluğa, toplu mala yahut evlenmeye, Temiz bir suya atlamak çabuk bir sevince erişmeye, Su istediğini görmek hastalıktan kurtulmaya ya da dedikoduculuğa veya yalancılığa, Tuzlu su geçimde karşılaşılan güçlüklere, Tuzlu su ve bulanık olarak deniz suyu içtiğini görmek yönetimden gelecek üzüntü anlamına gelir.

 

Rüyada görülen su, güzel bir hayat ve iyi bir rızıkla yorumlanır. Bir kimsenin evinden su çıktığını görmesi, zenginliğe ve hayra işarettir. Suyu emmek, geçim bakımından zorluk çekmeye; sudan içilirse, maddi yönden rahat bir yıla gireceğine; sıcak su içtiğini görürse, çok şidetli gam ve tasaya; bulanık suyun bir yere akması veya içilmesi, hastalanılmasına işarettir. Su bekarlar için, evlenme şeklinde yorumlanır.

Rüyada su görmek veya su içmek ile ilgili rüya tabirleri

Su rüyası, güzel bir yaşam ve iyi bir rızkla yorumlanır. Bir kimsenin evinden su çıktığını görmesi, zenginliğe ve iyiye yorumlanır. Suyu emmek, maddi sıkıntı içinde olmak anlamındadır. Bulanık suyun bir yere akması veya içilmesi, rüyayı görenin hastalanılmasına yorumlanır. Su rüyası ile ilgili rüya tabirleri oldukça fazladır. Suyun rüyada görülme şeklinde göre, rüya tabiri de farklılık göstermektedir.

Rüyada su görmek; mala, pınardan tatlı su içmek; murada ermeye, mutlu bir şekilde hayatını sürdürmeye, suyun içine girmek; bütün korku ve sıkıntılardan kurtulmaya, acı su içmek; evlenmeye, acı su ile yıkanmak; eşinden boşanmaya, kirli ve bulanık su; hastalanmaya, bu suyu içtiğini görmek; öleceğine işarettir.

Bir yere suyun akması üzüntü ve kederdir. Yeşil su, devamli bir hastaliktir. Bazi tabirciler yesil su sikintili ve zahmetli bir geçimdir, dediler. Rüyada siyah su içen kimse kör olur. Bekar olan bir kimse, bardak veya kaseden su içtigini görse, evlenir. Bir kuyudan su çıkardığını, kırba veya testi gibi şeylere su boşalttığını gören kimse, bir kadinla nikahlanir, Rüyada soğuk su ile gusletmek, tövbeye ve hastaliktan sifa bulmaya, hapisten çikmaya, borcunu ödemeye ve korkudan emin olmaya isarettir. Rüyada bir kuyudan su çikardigini gören kimse, hilekarlikla mal elde eder. Bir kimse su çıkardığını ve onunla bahçe ve bostan ve ekin suladigini görse, o kimsenin bir kadin tarafindan eline mal geçer.

Rüyada SU içmek

Rüyada sıcak su içmek; hastalık ve hüzne, içtiği suya kanmak din ve inanç güzelliğine, zorluktan sonra kolaylığa, sevinç ve mutluluğa, Akarsu görmek ticaret ve kazanca, durgun su hapsolmaya yahut geçimde sıkıntıya düşmeye, Suya akseden yüzünü görmek ev halkına, dost ve yakınlarına iyilik yapmaya işaret eder. Sudan içilmesi, para sıkıntısının olmayacağına rahat bir yıl geçirileceğine yorumlanır. İnsanın sağlığı, maddi durumu, çevresi, duyguları ile ilgili bilgiler verir. Rüyada görülen su berrak ve temiz ise kişi istediği kadar iyi olacak demektir. Bekarın bardak yahut kaseden su içmesi evlenmesine, Ağaç ve bitkiden damlatılan özsu salihlerin çocuklarına, ilmin ve hikmetin hasına, şifa ve ilme, sevinç ve mutluluğa, Elindeki kapla su döken kimseyi görmek güzel Kuran okumak anlamına gelebilir.

Bir kimsenin rüyada suyu uyanıkken içtiğinden daha fazla içtiğini görmesi, o kimsenin rüyada bir kadehten su içtigini ve doymadigini görmesi, o kimsenin haniminin kendisinden kaçmasina isarettir. İbn-i Sirin (R.A.) Rüyada su görmek "Eğer onlar o yol üzerinde dosdoğru gitselerdi elbette onlara bol su içirirdik" (cin Suresi, a. 16) mealindeki ayete göre dince fesada ve "Şüphesiz Allah sizi bir ırmakla imtihan edicidir." (Bakara Süresi, a. 249) mealindeki ayet gereğince de belaya isarettir, dediler.

Rüyada su üzerinde yürümek

Rüyasında su üzerinde yürümek bir tehlikeye düşmeye delalet eder. Karanlıkta, dalgalı bir suyun üzerinde çırpındığını görmek küfre ve münafıklığa işarettir. Deniz veya nehirde su üzerinde yürüdügünü gören kimsenin, takva ve hikmete isaret eden sözü de varsa imaninin kuvvetlifolmasina isarettir. Bazi tabirciler bu rüyanin sahibi, yolun tehlikeli olmasiyla beraber Allah'a tevekkül ederek yola çikar, dediler. Bazi tabirciler, su üzerinde yürüdüğünü gören kimse, bir tehlikeye düşer. Eger sudan çıkarsa ihtiyaçlarının hepsi hasıl olur.

Rüyada sıcak su içmek

Sıcak su içmek, çok fazla üzüntü ve sıkıntı çekileceğine işaret eder. Rüyada fazla sıcak olan suyun gündüzün kullanılması azap ve siddettir.

Rüyada soğuk su görmek

Rüyada soğuk su ile guslettiğini görmek, günahlardan tevbe-ye, hastalıktan şifaya, borçtan kurtuluşa, korku ve şiddetten emin olmaya ve selâmete delâlet eder.

Rüyada su ile yıkanmak

Su ile yıkanmak borcu ödemeye, tövbe etmeye;

Rüyada su ile abdest almak

Soğuk su ile gusletmek de hayır ve kurtuluşa

Rüyada suda yüzmek, su içerisinde yüzerken görmek

Dalgalı suda rahat yüzdüğünü görmek manevi ve maddi ilerlemeye, Elbisesinin su ile ıslanması yolculukta bir yerde gecelemeye yahut istediği şeyden men edilmeye işarettir.

Rüyada bulanık su içmek görmek

Tuzlu su, maisetçe mesakkattir. Bulanik ve kokmus su, haram maldir. Siyahsu görmek, rüya sahibinin bulundugu evin harap olmasina isarettir. Eger siyah suyu içerse, o kimsenin gözünden korkulur. San su, hastaliktir.Bulanik sular güçlüge, çetinlik ve mesakkata isarettir. Bir kimse rüyada deniz suyu içtiğini ve suyun bulanik oldugunu görse, okimseye hükümdar tarafindan üzüntü ve keder erisir. Bulanık suyun rüya sahibinin herhangi bir yerine akması veya bir insaninonu içmesi, içen ve rüyayi gören kimse için, eger bütün insanlar içmislerseonlarin hepsi için, hastaliga yakalanmalarina isarettir. Bazi tabirciler bulanik su, zalim bir hükümdardir, dediler. Rüyada bulanik suda guslettigim veondan çiktigini gören kimse, sikinti içinde ise kurtulur, hasta ise Allah (C.C.)sifa bahseder, eger hapis ise, kurtulur. Tuzla su kederdir. Rüyada kuyudan siyah su çıkarılması rüya sahibinin evlenecegi hayirsiz bir kadina isarettir.

Rüyada suya düşmek

Rüyada derin bir suya düşüp içine daldığını ve derinliğine kavuşamadığını gören kimse, çokça dünyalığa erişir ve bununla zengin olur. Çünkü dünya derin bir denizdir. Bazi tabirciler de, o kimse büyük bir adamin hizmetinde bulunur, dediler. Eğer suya düşen kimseye nehir galip gelirse, o kimse şiddetli bir hastalığa yakalanır. Suda boğulacak olsa, o kimse yakalandigi hastaliktan ölür. Bazi tabirciler de rüyada suya düştüğünü gören kimse, sevinç ve nimete nail olur, dediler.

Rüyada temiz berrak bir suya baktığını görmek

Rüyada safi ve berrak bir suya baktığını ve orada yüzünü güzel bir sekilde gördügünü gören kimse, ailesi, komsusu ve dostlari hakkinda iyilik eder. Safi bir suya sahip oldugunu görse, çok hayra erisir. Kab içerisine su döktügünü gören kimse, bir kadina nafaka verir. Bazen su, bekar erkek için, hanima, bekar kiz için de kocaya isarettir. Eger suyu helal bir kabdan içerse nikah sahih olur. Eger haram bir kabdan içerse nikah bozulur. Bazen de su içmek fakirlerin içecekleri ve cömert kimselerin aralarinda alip verdikleri seye isarettir. Bir kimse susadigini ve su içtigini görse, o kimsenin ekini hayat bulur ve kalbi hidayette olur. Aile ve çoluk çocugu ile bir araya gelir.

Rüyada temiz berrak bir sudan içtiğini görmek

Rüyada temiz ve pak bir suyu kendi evinde görmek, saadete, toplu mala ve ganimete, fazla hayra delâlet eder. Eğer o kimse bekâr ise: “O, sudan bir beşer yaratıp da onu soy sop yapandır. Rabbin (her şeye) kemaliyle kadirdir.” (Furkan, 54) mealindeki âyet-i kerimenin işaretince evlenmeye delâlet eder. Rüyada safî ve berrak bir suya malik olduğunu görmek, çok çok hayır yapmaya delâlet eder. Rüyada çok temiz ve berrak bir su görmek ve ondan içmek, rızkın bolluğuna, fiatların ucuzluğuna ve adeletin yeryüzüne yayılmasına delâlet eder. Rüyada safi ve berrak bir suya atladığını ve o su içinde yüzdüğünü görmek, pek çabuk erişecek bir sevince delâlet eder. Bir kimsenin rüyada kadeh içinde bulunan temiz suyu içtiğini görmesi, çocuğa ve zevcesi tarafından erişeceği hayra delâlet eder. Rüyada tatlı ve berrak su görmek, beş şekilde tâbir olunur: Helal rızık, Kalp temizliği, İlim, Hikmet, Güzel bir hayır.

Rüyada kase, bardak veya kadehten su içmek

Rüyada bekar bir adamın kase veya bardaktan su içtiğini görmesi, pek yakında evleneceğine işarettir. Rüyada sıcak su içtiğini görmek, şiddetli üzüntü ve kedere işarettir.

Bu web sitesinde ve diğer tüm rüya tabirleri sitelerinde sunulan bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk iddia etmez. Aşağıdaki benzer rüyalar başlığı ile gördüğünüz rüya hakkında daha fazla bilgi edinin veyahut bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Rüyada Kuduz Köpek Görmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...