Rüyada Sürme Çekmek

Rüya tabiri sözlüğü içinde Rüyada sürme çekmek anlamı nedir? islami rüya tabirleri Sürme Çekmek ruya tabiri ve rüya yorumları sürme çekmek rüyaları yorumu ile ilgili bilgiler ...

 

Rüyada sürme görmek; hayır, menfaat, mal ve nimettir. Gözlerinin nurunu arttırmak maksadı ile sürme çektiğini gören, din kuvvetini arttırır. Süs için sürme çektiğini gören de dış görünüşünü düzeltir.

Kirmaniye göre, kadın ve erkek için sürme çekmek kıymetini arttırmaya delalet eder. Bir rivayete göre, fazla kaçmamak şartıyla sürme çektiğini gören, hak yolunu bulur ve sevap işler. İbni Sirine göre; rüyada sürme satan, hak dinini düzeltmeye çalisan adamla tabir olunur.

Rüyada sürme fırçasını gören evlenir; kendisine sürme getirildigini görmek, dört sekilde tabir olunur; gözün kuvveti, dinin kuvveti, mal ve güzelliktir. Bir baska rivayete göre de: Rüyada sürme görmek, mala ve iyi seylere çok basiretli olmaya isarettir.

Bir kimse eline sürme verildiğini görse o kimseye az veya çok mal isabet eder. Bir kimse rüyada kendisine salih bir kimsenin sürme çektiğini görse bu rüya hayra işarettir. Eğer kendisine kötü ve fasık bir kimse sürme çektiğini görse, bu rüyada hayır yoktur. Toplu bir sürmeye rastladığını gören kimse mala erişir.

 

Gözünde şikayeti olanın sürme görmesi, sifa bulacağına isarettir. Rüyada sürme çekmek, dini islah etmektir. Sürme taşıyla gözüne sürme çektigini gören kimse, iki kadinla evlenir. Sürme taşı dışında, deniz köpügü gibi seyler kullandigini gören kimse, zina yapmak ister. Sürme taşından çocuklara sürme çektigini gören kimse, dininin iyi bir durum içinde bulundugunu iltizam eder.

Eger sürme çekmekten maksadi süslenmek içinse, o kimse din islerinde kendisini ziynet ve parlaklik verecek bir seyi yapar. Bir kimse rüyada bir insanin kendisinin gözüne sürme çektigini ve gözünü de kör ettigini görse, o kimsenin malindan hile ile bir sey olur, Bekar kızın rüyada sürme çekmesi, evlenecegine, dul kadinin sürme çekmesi de kocaya varmasına isarettir. Kan ve gül ile sürme çekmek fasikliga ve batil bir nikaha isarettir.

Burada ve diğer bütün rüya tabirleri sitelerinde verilen bilgiler, sadece yorum amaçlıdır. Kesin doğruluk içermez. Aşağıdaki benzer rüyalar bölümü ile gördüğünüz rüya hakkında daha ayrıntılı bilgi edinin veya dilerseniz bir sonraki konumuz olan Rüyada Apartman Görmek adlı yazıyı okuyun.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Rüyada ne gördünüz? Rüyanızı anlatın, bilenler yorumlasın...